EJ DE89 - Slim adjustable black beauty arasındaki fark
Merhaba beyler

Başlıkta yazmış olduğum iki makinem var.DE 89 ile parker'a göre daha rahat tıraş oldum zaten mild bir alet olduğu söyleniyor.Slim ile 1 kez traş oldum 1-2 ayarda jileti pek hissedemedim.3-4-5 bana uygun gibi geldi üstünü denemedim.Diğer faktörlerin (traş öncesi hazırlık,kullanılan jilet vs.) aynı olduğu kabul edildiğinde sizce DE89 a denk gelen ayar hangisidir veya slim'i örneğin 2.ayarda kullanırsan de89'a göre daha rahat edersin diyebilir misiniz? Tamamen kesiksiz ve kızarıksız bir tıraş açısından soruyorum çok yakın tıraş olması şu an için önemli değil benim için
Mehmet ÖZAYDIN-Bursa
Hadi hayırlı tıraşlar...
Şahsen bende ayarlı makinede var ama ben ayarsız ve mild aletleri tercih ediyorum.

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi
Tam olarak sorunuza yanıt veremem ama makine hakkında fikrimi paylaşıyım istedim. Black Beauty bence çift karakterli bir makine yada ben öyle kullanıyorum =) günlük tıraş olmak istiyorsam keskin bir jilet ile 1 perde (3. Ayar) WTG sonra blade buffing yaparak 2 perde (1 veya 2. Ayar) XTG yapıyorum. Bunun sonucu BBS tıraş elde edebiliyorum. Yada aynı işlemleri daha az keskin bir jilet ile yüksek ayarda yapıp 1 XTGyi 1 ATG ile değiştirerek yapıyorum. Bunun sonucu daha pürüssüz ve uzun süreli olsada her gün böyle tıraş olmaya gerek yok.

Tahrişsiz ve pürüssüz tıraş için tavsiyem keskin jilet kullanarak blade buffing ile düşük ayarda tıraş olmanızdan yana.

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi
A ship in port is safe, but that's not what ships are built for.
-Grace Hopper

tesekkurler beyler yorumlariniz icin
Mehmet ÖZAYDIN-Bursa
Hadi hayırlı tıraşlar...
Gillette 4 5 6 ayarları günlük tıraşa uygundur
4 ile 5 ayarları 89 alete yakındır)
(23/08/2014, Saat: 20:50)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Gillette 4 5 6 ayarları günlük tıraşa uygundur
4 ile 5 ayarları 89 alete yakındır)

Teşekkkürler hocam o zaman ben 3. ayarda bir deneyeyim Smile
Mehmet ÖZAYDIN-Bursa
Hadi hayırlı tıraşlar...

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Adjustable DE Alet Seçimi yigitemre 56 54,764 09/08/2020, Saat: 09:20
Son Yorum: Lord Sparhawk

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: