Tipsoft tıraş fırçalarımızı paylaşalım...
3379fa4c1cc0ffb9a74d524d6fe7d3ea.jpg
e mail adresim tipsol@me.com
Tipsoft HMW 28/53/106

Merhaba arkadaşlar fırça elime geçeli neredeyse 3 hafta oldu ancak haftanın 7 günü çalıştığımdan sabahları da foto almaya vakit kalmadığı için ancak sizlerle paylaşabiliyorum.Fırçayı değerlendirmek için yeterli ıslak tıraş tecrübesine sahip olmadığımdan beğendiğim özelliklerini yumuşak olması, yüzde kullanımının da rahat olması, kolay köpük yapılabilmesi, kavrama ve kullanım açısından el ölçülerine tam uygunluk olarak sıralayabilirim.Toplamda 10 civarı kıl dökmüştür artık dökülme çok sert kullanmadıkça olmuyor.Dikkatimi çeken tek nokta (belki de ilk defa bu knotda porsuk fırça kullandığım için) fırça tıraştan sonra iyice silkelememe rağmen ertesi sabaha kadar kurumuyor o yüzden alacak arkadaşların standıyla birlikte sipariş edip standa kaldırmaları daha iyi olur diye düşünüyorum.İlk mesajlarda arkadaşlarımızın paylaştığı gibi şık beyaz kutuda siyah kapağıyla muhafazalı bir şekilde paketleyip standıyla birlikte gönderen,istişaremiz sonucunda emek verip fırçayı arzu ettiğim ölçülerde tasarlayan, her aşamada ilgilenen Onur hocama ve bu hizmeti sağlamakta emeği geçen tüm arkadaşlara tekrar teşekkür ederim.

İlk sabunum olan proraso yeşil-beyaz 3 ayda ancak bittiği için sizlere örnek fotoğraf olsun mahiyetinde arko berber sabunu kullandım.Proraso'nun belirgin bir kokusu yok bence bu vesileyle nedense çok sevdiğim arkoyu özlediğimi farkettim Smile.Saygılar

2hrkc4l.jpg

2rpr52v.jpg

f04v10.jpg

2qbce89.jpg
Mehmet ÖZAYDIN-Bursa
Hadi hayırlı tıraşlar...
Ben standı kalorifer peteğinin üstüne koyuyorum banyodaki akşama kuruyor...
@emre-sti hocam saç kurutma makinesiyle falan kurutmayın dendiği için dışardan müdahale etmiyordum fırçaya Smile ama sizin yöntem olabilir sonuçta yavaş kuruyacak.Zaten herhangi bir dezavantajını görmedim suyu gördüğü anda katı halinden çıkıp yumuşuyor fırça
Mehmet ÖZAYDIN-Bursa
Hadi hayırlı tıraşlar...
15qu890.jpg

Onur hocam sağ olsun sayesinde bizimde canavar gibi bir Tipsoft HMW fırçamız oldu fırça canavar gibi çok fırça kullanmadığım için karşılaştırma yapamıyorum ama beklediğimden fazlasıyla iyi.
İkinci Tipsoft fırçam Premium Silvertip oldu. Onur98 hocamla ara sıra konuşurken söylüyordum sert sabun kullandığımı, silvertip denemek istiyorum deyince hemen anladı nasıl bir fırça istediğimi.
260e6pt.jpg
Ekstra yoğun 25mm knot ile Loftu kısa ayarlayıp(49mm) harika kemikli bir fırça yapmış. Fırça uçları yumuşacık nerdeyse hissedilmiyor(kuruyken bile batıcı değil diyebilirim). Bu yumuşaklığa harika bir kemikli yapı eklenmiş, kesinlikle yayılma yok dipdiri bir fırça. Islandıktan sonraki halinden anlaşılıyor zaten.
ilm268.jpg
İlk testi Maca Root kremle yaptım uzun süredir kullanmadığım için. Bu sayede onu da hatırlamış oldum. Az biraz yükleme ile 3 perdeyi rahat çıkaracak köpük yapabildim.
nd908g.jpg
Sabun kaldırması da çok başarılı, ister yüzde ister kapta çok rahat köpük yapıyor. Yüzde masaj etkisi inanılmaz, sakal uçlarını çok iyi kaldırıyor ve köpüğü yüze yedirmesi çok kolay.
2yuehvo.jpg
Genel olarak fırça tam olarak ben ne istiyorsam sahip. Bana domuzları unutturacak bu gidişle Smile
"Keen as this razors edge invisible" W. Shakespeare
Güle Güle kullanın çok güzel gözüküyor

Sent from my iPhone using Tapatalk
e mail adresim tipsol@me.com
arkadaşlar merhaba uzun zamandır hayalet üyeydim ama bu örnekleri görünce çok sevindim. kullandığım sentetik fırçadan bıkmış biri olarak hem babama hemde kendime hediye etmeyi düşünüyorum

yeni loccitaneden ardıç sabun aldım şimdilik kullanmadım bir tipsol alıp ikisinin performansını paylaşırım
yapımda emeği geçenlerin ve deneyimşlerini paylaşanların ellerine sağlık
Teşekkürler tipsol komşum, sizinde elinize sağlık Smile
(10/11/2014, Saat: 14:46)tipsol Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Güle Güle kullanın çok güzel gözüküyor

Sent from my iPhone using Tapatalk
"Keen as this razors edge invisible" W. Shakespeare
Bende bugün itibariyle Premium Silvertip porsuk fırçası aldım,merakla bekliyorum bakalım,kullandıktan sonra deneyimlerimi paylaşacağım. Ayrica Onur beye tesekkur ederim,gercekten cok hizli ve astra jilet hediyelerinden dolayi...
"Erdemlerimiz ve kusurlarımız birbirinden ayrılamaz, güç ve madde gibi. Onlar ayrıldığında insan bir hiçtir."
"Nikola Tesla"

Satılık ilanım;

http://geltir.com/thread-6891.html

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Vulfix 374 - Tipsoft HMW - Maseto Manchurian TheMadcap 2 1,701 27/02/2022, Saat: 13:58
Son Yorum: marv
  Frank Shaving Manchurian Pure Badger Tıraş Fırçası İncelemesi ArdıçKatranı 32 27,107 08/09/2021, Saat: 16:59
Son Yorum: yigit
  Vie-Long Epsilon Tıraş Fırçaları adamentium 38 43,274 07/09/2020, Saat: 10:41
Son Yorum: marv
  Yaqi Porsuk Kılı Tıraş Fırçası shaving61 114 74,022 13/08/2020, Saat: 16:05
Son Yorum: Lord Sparhawk
  THATER TIRAŞ FIRÇALARI impaticaret 59 49,650 14/07/2020, Saat: 10:43
Son Yorum: trooper_gs
Information Porsuk Kılı Tıraş Fırçalarının Temizliği papazerigi 51 50,885 14/06/2020, Saat: 00:24
Son Yorum: cavekid
  Pardus Handcraft Tıraş Fircaları Defilesi GartBnx 251 184,788 18/04/2020, Saat: 16:27
Son Yorum: rating
  Tıraş Fırçaları Ölçü Listesi GartBnx 6 11,860 16/04/2020, Saat: 12:57
Son Yorum: Benzodiazepin
  tipsoft bitmeyen kıl dökme sorunu baran32 53 54,027 09/11/2019, Saat: 09:20
Son Yorum: CtrlKML
  Mühle nom Porsuk Kılı Tıraş Fırçası pundoe 7 6,533 28/07/2019, Saat: 13:01
Son Yorum: Ekber

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: