8 Mart Dünya kadınlar günü
Bazı polisiye ve adli vakalar basına yansımaz-yansıtılmaz mcorco. Sadece istatistikler de kalır. Bugün 14 yaşında kucağında bebeği(tecavüze uğramış) üzerinden 135 beste eroin çıkan torbacı kızı kim duydu mesela? Bebeği kucağıma aldığımda kokusu geldi burnuma öyle üzüldüm ki bebeğe de kız çocuguna da.. Hele bebeğe...Ne yapayım kendimi mi satayım dedi. Herkes dışlamış bunu.. Bu hayatları onlar seçmiyor. Bazı şeyleri sığ düşünmemek lazım. Kızın sattığı şeyler doğru demiyorum yanlış anlamayın gerekli işlemler yapıldı ama bazen insan sonuçlardan öte sebeplere bakmalı..
Hiç bir şey ummuyorum,
hiç bir şeyden korkmuyorum,
özgürüm..
Zorba
küfür forum formatına aykırı Sad ama tüm bildiginiz küfürleri ettim sayın daha ne diyeyim Sad
Bir de böyle düşün - Büyük Hilmi

-“Yaratılış fıtratına uygun yaşayan kadın, kadındır ve birgün değil, hergün özeldir.”

“Hava, su, toprak ve kadın.” Bu dörtlü, hayatın devamı için olmazsa olmazlardandır. Bu sebeple kadın, bir güne sığdırılıp geçiştirilemez.

Maalesef; havayı, suyu, toprağı nasıl heba edip; hırslarımız, menfaatlerimiz ve nefsimiz uğruna rahatça sömürebiliyorsak, kadını da aynı şekilde heba etmekteyiz.

Yüzlerine maske takmadan, “Biz kadını sömürmüyoruz” diyebilecek ne bir kişi ne bir kurum ne de bir dernek veya teşekkül çıkamaz herhalde.

Yalnız ne yazık ki, gelişmekte olan ve gelişmiş ülkelerde kadınlar avaz avaz bağırarak;

-“Bizi sömürün, sırtımızdan geçinin, istediğiniz her yerde varız” diyerek; kendilerini hayatın merkezine atmaktadırlar.

Öteki devletleri ve milletleri bilemem ama bizde kadının kutsal sayıldığı tek yer vardır. O da kendi kadınlarımızdır.

Sadece kendi annelerimiz, kızlarımız, kardeşlerimiz baştacıdır, gerisi yalan tacıdır.

Biz erkeklerin ya da kadınların iki yüzlülüğü işte buradadır. Kendi kadınlarımızı koruduğumuz kadar başkalarının kadınlarını korumayız.

Her yerde kadını vitrine koyan ve sömüren, kadınlığa dair tüm değer yargıları yok eden kurumların başında ise medya gelmektedir.

Herhalde hiç bir hanım çıkıp;

-“Medya beni sömürmüyor” diyemez. Buna ev hanımları dahildir. Onlar da reklamlar ve dizilerdeki hemcinsleri aracılığıyla tüketime sevkedilerek sömürülmektedir.
GÜZEL OLAN HERŞEY
BU DÜNYA FANİ DOSTLUKLAR BAKİ

Şiddet insanın doğasında var ama öte yandan insan mantık taşıyan bir canlıdır. Mantığını kullanarak, kendine karşı fiziksel tehdit oluşturamayacak canlılara karşı şiddet kullanılmamalıdır. Burada şunu demek istiyorum. Mesele kadına dayak değil. Kendinden güçsüze şiddet uygulamaak. Çoğu kadın en güçsüz erkeğin yarı kuvvetinde bile değildir. Misal veriyorum; Kadın ne kadar iri olursa olsun kas gücü erkeğe benzemez. Çünkü başta hormonal yapısı buna bağlı olarak da, kas kuvveti açısından erkekten farklıdır. Öyleyse rahatlıkla şunu diyebilirim ki, sana rakip olamayacak birine kadın olsun, çocuk olsun, özürlü, sakat olsun vurmak kolaydır ama bunu yaptıgın zaman sen kendin zayıf ve korkak oldugunu kabul etmiş olursun. Şiddet kullanılması gereken yerde vardır ama bu kadına yada çocuga kısacası kendinden güçsüze uygulanan sistemli - disiplin edici - yada herhangi başka bir şekilde, bu anlık sinir dahi olabilir (Burada da kendini kontrol edebilmen lazım) şiddet olmamalıdır... Çok mecbur kalındıgı zaman, hayat meyat meselesi gibi şeylerde, canına malına hanene tecavüz gibi durumlarda şiddete başvurulmalıdır... Onun dısında rakibin olabilecek biri sana diklense dahi, karşındakini gözüne kestiriyor olsan bile, hemen şiddete başvurmak ilkellik ve cahilliktir. O beyaz saçlarından ve bıyıgından, hülasa erkekliğinden utanmıyorsan, karını dövmeye devam et... Ama kadına el kaldırdıgın için korkak, sinirlendiğin zaman kendini kontrol edemediğin için ise ilkel ve cahil oldugunu kabul etmen gerekiyor.
pek yüzümüz olmasada kutlamaya
Dünya emekçi kadınlar gününüzü
kutluyoruz Blush

frauen.jpg

Erkekler 2011'de 257 kadın, 32 erkek, 14 çocuk ve iki bebek öldürdü, en az 102 kadın ve 59 kız çocuğuna tecavüz etti.

Erkekler 2012'de 165 kadın, 14 çocuk, üç bebek öldürdü.
Erkekler 2012'de 150 kadına tecavüz etti.
Erkekler 2012'de 210 kadını yaraladı.
Erkekler 137 kadına cinsel tacizde bulundu.

Kadına Şiddet Son 7 Yılda 14 Kat Arttı Sad
Kanun yapıcı organ yada erk,bütün pozitif kayırım ve empatiyi suçluya yapıyor.
Suçlunun da '' insan olduğu'' ve ''ıslah olabileceği'' değişmez olarak öne çıkıyor.Sonuç...

Hadi bu yazdıklarım mantıksız.Kesip,doğranan,öldürülen,fuhuşa sürüklenen bedenlere kim empati yapacak

Adalet,kolluk ve infaz kurumlarının bu kadar hantallaşması ve bütçesinin büyümesi,sadece kötü adamların hayrına oluyor.Vatandaş da vergileriyle bu kurumları ve müşterilerini sürekli ayakta tutmaya çalışıyor

Erkekler 2011'de 257 kadın, 32 erkek, 14 çocuk ve iki bebek öldürdü, en az 102 kadın ve 59 kız çocuğuna tecavüz etti.

Erkekler 2012'de 165 kadın, 14 çocuk, üç bebek öldürdü.
Erkekler 2012'de 150 kadına tecavüz etti.
Erkekler 2012'de 210 kadını yaraladı.
Erkekler 137 kadına cinsel tacizde bulundu.

Kadına Şiddet Son 7 Yılda 14 Kat Arttı
kutlamanın hası burada

Hafifçe dövüp korkutun

Kadına yönelik şiddet 8 Mart Dünya Kadınlar gününde de hız kesmedi. Bir yanda telefonla fazla konuştuğu için öldürülen kadının haberi ajanslara düşerken diğer yanda siyasilerin Kadınlar Günü mesajları yayınlanmaya başlandı.

Kuşkusuz 8 Mart Kadınlar Günü ile ilgili en ilginç mesaj *** Kırıkkale İl Başkanı Mehmet Demir’den geldi.

Demir, kadınların hafifçe dövülüp korkutulabileceğini savundu. Demir, yayınladığı mesajın bir kısmını Hz. Muhammed’in “veda hutbesi”nden alıntıladı.

Hürriyet’in haberine göre, Demir’in kadınlar günü nedeniyle Facebook hesabından yayınladığı mesaj şöyle:

“Siz kadınları Allah’ın emaneti olarak aldınız. Onların namus ve ismetlerini Allah adına söz vererek helal edindiniz. Sizin kadınlar üzerinde hakkınız, onların da sizin üzerinizde hakları vardır.”

GÜZEL YARINLAR DİLİYORUM

“Sizin kadınlar üzerindeki haklarınız, aile namusu ve şerefinizi kimseye çiğnetmemeleridir. Eğer onlar sizden izinsiz razı olmadığınız kimseleri aile yuvanıza alırlarsa, onları hafifçe dövüp korkutabilirsiniz. Kadınların sizin üzerinizdeki hakları ise örfe göre hür türlü (meşru ihtiyaçlarını), yiyecek ve giyeceklerini temin etmenizdir... Analarımız, bacılarımız, eşlerimiz, arkadaşlarımız olan kadınlar, hayatımızın her anında, her alanında erkeklerle yan yana yer almaktadır. 1857 yılında New York’taki bir grevde çıkan yangın sonucu ölen çoğu kadın 129 kişi anısına her yıl kutlanan dünya kadınlar gününü kutluyor, daha güzel yarınlar diliyorum.”

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  beyfendi.org Babalar günü %20 indirim kampanyası. sohayli 3 2,258 06/06/2021, Saat: 10:16
Son Yorum: sohayli
  2 Ağustos Dünya Yakışıklılar Günü Sheeplessness 0 1,519 02/08/2020, Saat: 14:35
Son Yorum: Sheeplessness
  14 Mart Cumartesi İzmir Bostanlı Buluşması dikdik_s 27 9,621 16/03/2020, Saat: 01:13
Son Yorum: kalantorxl
  14 Mart Ankara Buluşması. Pascal Cafe&Pub Efrasyab 13 5,145 08/04/2019, Saat: 14:43
Son Yorum: helliox
  07 Mart Persembe Ankara Buluşması. CoffeLab Efrasyab 19 8,231 08/03/2019, Saat: 00:04
Son Yorum: ekilic2
  Ankara Buluşması (14 Mart 2018) Efrasyab 20 9,662 08/06/2018, Saat: 19:21
Son Yorum: DelikanliTiras
  18 Mart Çanakkale şehitlerini Anma Günü korhan 38 32,212 29/03/2015, Saat: 22:17
Son Yorum: Aleksey
  Doğum günü pastası yiyelim. Delidumrul 85 75,899 02/12/2013, Saat: 00:51
Son Yorum: eskiuyemnt
  Aşure günü pars 3 6,041 24/11/2012, Saat: 17:20
Son Yorum: ilkerxxx

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: