Wilkinson sword pure porsuk sakal fırçası
Geleneksel tıraşa başladığımdan beri porsuk kılı bir fırça almak istiyordum bir türlü nasip olmamıştı.
Geçenlerde emektar banat fırçam sap kısmından çatlayıp ayrılınca yeni bir fırça almak için araştırmaya
koyuldum kısa bir araştırmadan sonra http://www.trasmarketim.com'u buldum wilkinson ürünleri satıyor. wilkinson porsuk fırçayı sipariş verdim bakalım nasıl bir şey. Site yöneticisi Kenan bey çok ilgili bıraktığım mesaja hemen cepten arayarak dönüş yaptılar. Bence Türkiye pazarında fiyatı da makul.
http://www.trasmarketim.com/modules/cata...1395419619
Ne kervan kaldı, ne at, hepsi silinip gitti,
İyi insanlar iyi atlara binip gitti.
1 Haftadır ws pure porsuk 5* olanını kullanıyorum.
Daha önce sentetik fırçalar kullandığım için ilk kullanımda farklı geldi ama saç kremi ve şampuanla 1-2 dakika yıkayıp kurulayınca fırça kendine geldiSmile
Öncelikle fırça küçük bir yapıda; ben de biraz iri bi adam olduğumdan oyuncak gibi kaldı. 4-5 dakika sıcak suda bekletmeme rağmen ısıyı muhafaza etmiyor bu yanı kötü; sabunu iyi köpürtüyor ama biraz uğraştırıyor; tabi ben de acemiyim onu da hesaba katmak lazımSmile
Fiyat performans olarak bence başlangıç olarak alınacak bir ürün tavsiye ederim. Ama videolarda izlediğim fırçalar biraz beklentimi artırdı; biraz tecrübe kazanıp kaliteli bir porsuk almak gerekli diye düşünüyorum.

Sevgiler.
Kea
(23/11/2015, Saat: 19:07)Kea.aksoy Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 1 Haftadır ws pure porsuk 5* olanını kullanıyorum.
Daha önce sentetik fırçalar kullandığım için ilk kullanımda farklı geldi ama saç kremi ve şampuanla 1-2 dakika yıkayıp kurulayınca fırça kendine geldiSmile
Öncelikle fırça küçük bir yapıda; ben de biraz iri bi adam olduğumdan oyuncak gibi kaldı. 4-5 dakika sıcak suda bekletmeme rağmen ısıyı muhafaza etmiyor bu yanı kötü; sabunu iyi köpürtüyor ama biraz uğraştırıyor; tabi ben de acemiyim onu da hesaba katmak lazımSmile
Fiyat performans olarak bence başlangıç olarak alınacak bir ürün tavsiye ederim. Ama videolarda izlediğim fırçalar biraz beklentimi artırdı; biraz tecrübe kazanıp kaliteli bir porsuk almak gerekli diye düşünüyorum.

Sevgiler.

Foruma hoşgeldiniz değerli komşum,
Normalde bu yazıyı yazmak bana düşmez. Ama şöyle bir durum var. Google'a wilkinson *** falan yazınca, burası çıkacak. Biri de okuyacak, ve sonra siz tavsiye ettim yazdığınız için çıkıp bu fırçayı bulmak için emek harcayacak sonu hüsran olacak, sonra forumdaki bir çok yazıya belki ön yargılı bakacak. Bu fırça, kesinlikle tavsiye edilecek bir fırça değildir. Bu yazım için bana şimdi kızacaksınız, ama bu yazı burada dursun, bir zaman gelip bana hak vereceksiniz. Bunu alacağına, basit bir domuz fırça alsın, belki zamanla çatallanır da yumuşar...

Saygılar
(23/11/2015, Saat: 19:49)m y r Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Foruma hoşgeldiniz değerli komşum,
Normalde bu yazıyı yazmak bana düşmez. Ama şöyle bir durum var. Google'a wilkinson *** falan yazınca, burası çıkacak. Biri de okuyacak, ve sonra siz tavsiye ettim yazdığınız için çıkıp bu fırçayı bulmak için emek harcayacak sonu hüsran olacak, sonra forumdaki bir çok yazıya belki ön yargılı bakacak. Bu fırça, kesinlikle tavsiye edilecek bir fırça değildir. Bu yazım için bana şimdi kızacaksınız, ama bu yazı burada dursun, bir zaman gelip bana hak vereceksiniz. Bunu alacağına, basit bir domuz fırça alsın, belki zamanla çatallanır da yumuşar...

Saygılar

Estafurullah ne kızması üstad. Yanlış düşünülebilir sonra biri uyardığı zaman da bu yanlıştan dönülebilir bilakis sevindim eleştirinize.
Ben o denli kötü bulmuyorum fiyat performans olarak ama kişiye göre değişebilir. Bende benzer bir tavsiye ile aldım ama *** değil ***** olanını aldığım için fark var belki Smile Zaman içerisinde olumsuzluklarını görür isem de paylaşıyor olacağım; tezi ve antitezi okuyanlara iyi bir sentez oluşturur bu başlık diye düşünüyorum.

Sevgiler.
Kea
(23/11/2015, Saat: 22:24)Kea.aksoy Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Estafurullah ne kızması üstad. Yanlış düşünülebilir sonra biri uyardığı zaman da bu yanlıştan dönülebilir bilakis sevindim eleştirinize.
Ben o denli kötü bulmuyorum fiyat performans olarak ama kişiye göre değişebilir. Bende benzer bir tavsiye ile aldım ama *** değil ***** olanını aldığım için fark var belki Smile Zaman içerisinde olumsuzluklarını görür isem de paylaşıyor olacağım; tezi ve antitezi okuyanlara iyi bir sentez oluşturur bu başlık diye düşünüyorum.

Sevgiler.

Estağfurullah, kesinlikle üstad değilim, henüz olamadım. Ama marketlerde satılan, kolay bulunabilen temin edilebilen 50 liraya kadar olan bir çok fırçadan ben de aldım. Isana olsun wilkinson olsun... Ben o yıldızları modeli belli etmek için değil, aslında wilkinson xxx (yani bilinmeyen) anlamında yazmıştım aslında. Wilkinsonun belki çok kişi bilmez iki yıldız olanını kullandım ben yıllarca, sonra 3, sonra 5, sonra ısana porsuk, ısana sentetik. Bunlara toplamda 100 lira veriliyor. Ve hiçbiri işe yaramıyor. İmpadan alacağız 45- 50 liralık semogue domuz fırçalar, emin olun bu fırçalardan kat kat üstündür. Hele ki 100 lira seviyelerine insan rahatlıkla tipsoft alabilir.

Eğer bana kızmazsanız, impada semogue 1250 var, 45 lira, onu biraz araştırın. Wilkinson için harcadığınız zamana kadar o fırça da çatallanır, o zaman gelin görün keyfi...

Forumdan öğrendiğim şudur, "ucuz porsuk olmaz. Onun yerine domuz al." Benim sözüm değil bu. Ben de öğrendiklerimi yazıyorum. Yanlışsam lütfen beni de uyarsınlar.

Ve söylediklerimin hepsi, hepimizin iyiliği için.

Saygılar.
(23/11/2015, Saat: 22:51)m y r Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Eğer bana kızmazsanız, impada semogue 1250 var, 45 lira, onu biraz araştırın. Wilkinson için harcadığınız zamana kadar o fırça da çatallanır, o zaman gelin görün keyfi...

Forumdan öğrendiğim şudur, "ucuz porsuk olmaz. Onun yerine domuz al." Benim sözüm değil bu. Ben de öğrendiklerimi yazıyorum. Yanlışsam lütfen beni de uyarsınlar.

+1. Bahsi geçen lafı ben de bolca savunurdum. Özellikle min 5-6 ay break in olmuş, 5 dakika sıcak suda beklemiş Omega 49'u tek fırça olarak kullanabilirdim porsuklarım olmasa. Aynı durum semogue da da var.
Ürünü biraz daha kullanıp cevaplamak istedim.
En başta dediğim gibi ısı tutmuyor ve küçük ama bunun haricinde yine de başlangıç olarak fiyat performan olarak kullanilabilir diye düşünüyorum. Sentetik ve domuz kılı olan daha önce kullandıklarıma kiyasla yumuşak olması ve yüzümde köpürtmeme rağmen hic rahatsiz etmemesi hoşuma gitti. Tipsoft silver almak farz oldu ama en başta dediğim gibi alınabilir diye düsünuyorum. Hergün traş olmak zorunda olan gür sakallı biri olarak üst seviye bişey almam da şart oldu mühleye r89un yanına yakışmıyor çünkü bu fırca Smile
Kea
Bugun 12 liraya bir tane aldım. Domuz kılı fırçam bundan çok daha yumuşak. Bir süre kullanıp test edeceğim.
20 günlük deneme sonucu : tek kelime ile berbat bir fırça. 12 lira bile etmez Smile

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Porsuk kılı fırça tavsiyesi Murat06 gs 4 1,178 23/11/2023, Saat: 21:13
Son Yorum: Murat06 gs
  Frank Shaving Manchurian Pure Badger Tıraş Fırçası İncelemesi ArdıçKatranı 32 27,107 08/09/2021, Saat: 16:59
Son Yorum: yigit
  Kent BK8 Pure Badger Mutlucan 2 2,348 24/05/2021, Saat: 23:08
Son Yorum: Mutlucan
  HJM Porsuk Fırçalar Tıraşolog 2 2,111 23/03/2021, Saat: 15:56
Son Yorum: Tıraşolog
  Porsuk Fırça Tavsiyesi sellom 758 458,422 20/09/2020, Saat: 17:27
Son Yorum: Erdem009
  Porsuk Fırçayı sıcak tutma Perseus 13 7,705 14/09/2020, Saat: 20:11
Son Yorum: marv
  IREM Porsuk Traş Fırçası papazerigi 107 157,420 01/09/2020, Saat: 18:56
Son Yorum: marv
  Yaqi Porsuk Kılı Tıraş Fırçası shaving61 114 74,022 13/08/2020, Saat: 16:05
Son Yorum: Lord Sparhawk
Information Porsuk Kılı Tıraş Fırçalarının Temizliği papazerigi 51 50,885 14/06/2020, Saat: 00:24
Son Yorum: cavekid
  Pure tipi porsuk fırçası yumuşatılabilir mi? midheaven 22 24,764 16/02/2020, Saat: 12:10
Son Yorum: U A K

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: