Sakal kaşıntısı
@Gungordum küçük çalı parçasıyla kaşıyabilirsin Smile
Kıllar uzayıp uçları cilde temas etmeye başlamıştır, kesin onları Big Grin
Belli bir süre daha uzatırsanız batma durumu azalıyor ama tatlı tatlı kaşınma geçmiyor tam olarak.
(17/02/2020, Saat: 20:25)sfenks Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Kıllar uzayıp uçları cilde temas etmeye başlamıştır, kesin onları  Big Grin  
Belli bir süre daha uzatırsanız batma durumu azalıyor ama tatlı tatlı kaşınma geçmiyor tam olarak.

Vallahi abi kaşımak iyide artık kendim tahriş edicem yarın ilk işim tıraş olmak olacak Smile
Tıraş aleti  
Benim de başıma gelmişti aynısı. Smile
Hele ki 9 günün ardından slant bar ile tıraş olmak muhteşem bir keyifti...

Ara ara sakal bıraktığım oldu. Biraz uzatıp, sonra berberde makine ile 3 e vurunca ve tekrar uzatınca kaşınma hissi tamamen bitiyor. Ama bu arada 2 ay geçmiş oluyor

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Eskiden elektrikli makine ile tıraş olduğumda kaşıntı olmazdı ama jilet kullanınca oluyor. Ya kıl ucunun şeklinden ya da cilde temas eden materyalden kaynaklanıyor. Uzatma ihtiyacı duyduğunuzda son tıraşınızı elektrikli makineyle deneyebilirsiniz.
(18/02/2020, Saat: 11:11)Balan94 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Eskiden elektrikli makine ile tıraş olduğumda kaşıntı olmazdı ama jilet kullanınca oluyor. Ya kıl ucunun şeklinden ya da cilde temas eden materyalden kaynaklanıyor. Uzatma ihtiyacı duyduğunuzda son tıraşınızı elektrikli makineyle deneyebilirsiniz.

Tavsiyeniz için teşekkür ederim komşum deneyeceğim bir daha ki sakal uzatma işleminde
Tıraş aleti  
(18/02/2020, Saat: 11:11)Balan94 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Eskiden elektrikli makine ile tıraş olduğumda kaşıntı olmazdı ama jilet kullanınca oluyor. Ya kıl ucunun şeklinden ya da cilde temas eden materyalden kaynaklanıyor. Uzatma ihtiyacı duyduğunuzda son tıraşınızı elektrikli makineyle deneyebilirsiniz.
Acaba jiletiniz kaşıntı yapıyor olabilir mi?
Hangi jileti tercih ediyorsunuz. Mesela ben permasharp kullanırsam kaşınır. Ya da bazen kaşıntı, tahriş göstergesi olabilir

(18/02/2020, Saat: 18:24)aliyuksel Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Acaba jiletiniz kaşıntı yapıyor olabilir mi?
Hangi jileti tercih ediyorsunuz. Mesela ben permasharp kullanırsam kaşınır. Ya da bazen kaşıntı, tahriş göstergesi olabilir

Kesinlikle komşum permasharp bende de tahriş ve kaşıntı sorunu yapıyor
Tıraş aleti  
(04/09/2014, Saat: 23:03)cosinus30 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Konuya dair bir baslik bulamadim. Gözümden kacmis olabilir kusuruma bakmayin. Konuyu bu basliga yazmakta hakliyimdir umarim. Neyse simdi de sorumu sorayim o halde. Ben yaklasik 1 yildir falan tiras olurum ve sakalimi ne zaman uzatmaya kalksam boyun bölgemi bir kasintidir tutuyor. Bu yuzden 2 haftadan fazla sakal uzatamam. Nedir bu kasintinin sebebi ve cozumu? Yardimci olursaniz buyuk bir dertten kurtulmus olacagim.

Yazınızı okuduğumda evet işte bu benim yalnız değilim diye haykırdım diyebilirim. Ben jiletli tıraş makineleriyle tıraş olmaya başladığımdan beri boyun bölgemde bu sorunu yaşıyorum ve bu beni deli ediyor. Tamam sakal bırakmıyoruz ama yinede insan olsun istemiyor. Peki siz ne yaptınız sorunun üstesinden gelebildiniz mi? Geldiyseniz nasıl çözdünüz sorunu?

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  sakal tamam. peki ya tüyler? s_iyo 30 32,648 05/12/2022, Saat: 02:46
Son Yorum: Kaptan
  Sakal çıkış yönünün çaprazını alırken yüzü kesmek Gungordum 17 8,749 17/02/2020, Saat: 23:20
Son Yorum: Gungordum
  Uzun sakal için tavsiye Devil67 23 12,390 12/08/2019, Saat: 11:09
Son Yorum: Sh@dow

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: