Astra 501 Çekoslovakya TTO
menteşe dişinin kırıldığı yere ,kapağa geçecek kalınlıkta cam çivisi çakıp diğer dişlerin boyu kadar kısaltıp çok güçlü bir yapıştırıcıyla tutturulabilir belki.yani cam çivisi yeni diş olacak.yada cam çivisi yerine deliğe geçecek incelikte sert yapılı metal tel kargaburunla menteşeye dolanıp son ucu yapıştırıcıya gerek kalmadan delikten geçirilebilir düzgün oturması için önce çividen daha ince ve akkor hale getirilmiş kızgın demir tel vb ile kılavuz delik açmak sonra deliğe çok kuvvetli yapıştırıcı sürüp uygun boyda kesilmiş çiviyi geçirmek şeklinde yaparsanız inşallah işinize yarar
aynı renkteki aletten bendede var iskra marka kapak açma topuzunun altında kiril alfabesiyle c yazıyor sizinkide aynı markamı?,
galiba babam yada amcalarıım askerde kullanmışlar .aileden bu aletin kalmasına çok sevindim bende.
bu tasarımı sanırım schick hazırlamış , ya hiç üretmemiş yada çok kısa süre üretmiş ,sadece bir kere bulgaristandan satışa çıkaran birinin alt menteşe kısmıda metalden üretilmiş schick markalı bir alet sattığını gördüm.doğu bloğu ülkelerinde üretilen kopyaları bulunuyor hep .
http://trasklavuzu.blogspot.com/
bugün aleti baya bir inceledim ama üzerinde hiçbir yazı yoktu...
bir şeyler yapmayı deneyeceğim. yarın bu makineden bulmayı deneyeceğim evvela. göbeğini kullanacağım yeni makinenin.
Saygılar
(09/03/2012, Saat: 21:06)sifujack Adlı Kullanıcıdan Alıntı: menteşe dişinin kırıldığı yere ,kapağa geçecek kalınlıkta cam çivisi çakıp diğer dişlerin boyu kadar kısaltıp çok güçlü bir yapıştırıcıyla tutturulabilir belki.yani cam çivisi yeni diş olacak.yada cam çivisi yerine deliğe geçecek incelikte sert yapılı metal tel kargaburunla menteşeye dolanıp son ucu yapıştırıcıya gerek kalmadan delikten geçirilebilir düzgün oturması için önce çividen daha ince ve akkor hale getirilmiş kızgın demir tel vb ile kılavuz delik açmak sonra deliğe çok kuvvetli yapıştırıcı sürüp uygun boyda kesilmiş çiviyi geçirmek şeklinde yaparsanız inşallah işinize yarar
aynı renkteki aletten bendede var iskra marka kapak açma topuzunun altında kiril alfabesiyle c yazıyor sizinkide aynı markamı?,
galiba babam yada amcalarıım askerde kullanmışlar .aileden bu aletin kalmasına çok sevindim bende.
bu tasarımı sanırım schick hazırlamış , ya hiç üretmemiş yada çok kısa süre üretmiş ,sadece bir kere bulgaristandan satışa çıkaran birinin alt menteşe kısmıda metalden üretilmiş schick markalı bir alet sattığını gördüm.doğu bloğu ülkelerinde üretilen kopyaları bulunuyor hep .

bide bizim şıkbay Smile

sorun sadece ordaysa muhtemelen bu şıkbayın göbeği sizi kurtaracaktır
Bir de böyle düşün - Büyük Hilmi
şimdi mesele o makineden bulmak. Mc eminönüne gittiğinde ona da bakabilir misin?
(09/03/2012, Saat: 21:14)McOrco Adlı Kullanıcıdan Alıntı: bide bizim şıkbay Smile
sorun sadece ordaysa muhtemelen bu şıkbayın göbeği sizi kurtaracaktır
eminonunde tıraş malzemeleri satan heryere abartısız girip her malını inceledim
kesinlikle yok eminim Sad

şıkbay satışı yapan 2-3 siteye maıl attım bundan getririlerse alalım diye bir düzine

(bende yedek parçalık tutayım kenarda)
Kralsın sen !!!!!!
(09/03/2012, Saat: 21:18)McOrco Adlı Kullanıcıdan Alıntı: eminonunde tıraş malzemeleri satan heryere abartısız girip her malını inceledim
kesinlikle yok eminim Sad
şıkbay satışı yapan 2-3 siteye maıl attım bundan getririlerse alalım diye bir düzine
(bende yedek parçalık tutayım kenarda)
satış yapan yerlerle iletişim kurma zorunluluğumuza üzülüyorum sadece
koca firma
bir iletişim bilgisi yok Sad
ilk üretimi
schick platinum prototype adıyla schick yapmış doğru bilgiymiş

3237331830_a592d5867e.jpg

schick plastik kullanmamış hareketli aksamda
astra 501 ve schick yanyana

6293684976_829f1e0d2f.jpg

6293680606_0b0cbf8635.jpg
(09/03/2012, Saat: 21:11)papazerigi Adlı Kullanıcıdan Alıntı: bugün aleti baya bir inceledim ama üzerinde hiçbir yazı yoktu...
bir şeyler yapmayı deneyeceğim. yarın bu makineden bulmayı deneyeceğim evvela. göbeğini kullanacağım yeni makinenin.
Saygılar
hocam tamirat sırasında işinizi görebilecek patent çizimlerini buldum
buradan ulaşabilirsiniz
teşekkürler. çok konforlu ve kullanımı güzel bir makine idi. bulsam aslında bir tane schick inden yani orijinalinden alınır yani. Smile

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: