En Sevdiğiniz Tütün Kolonyası
(01/10/2014, Saat: 17:07)challenger Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Daha önce hiç kullanmadığım için merak ediyorum; Tabac After Shave'in bildiğimiz geleneksel tütün kolonyasına oranla ne gibi farkları var. Çünkü birkaç yerde Tabac After Shave'i tütün kolonyaları arasında sayıyorlar.

Tabac After Shave kullanıyorum, kaç çeşidi var bilmiyorum ama bendeki 100 ml. siyah şişe olan.
Tabac krem kullandıysanız kokusu ondan alıntı gibi. Biraz ağır, dolayısıyla bayağı kalıcı. Yaz döneminde başka ürünleri kullanmayı tercih ettim, tenimden midir bilmiyorum ama bana kışın daha iyi gidiyor. Sabahları kullandıktan sonra parfüm kullanmanıza bile gerek kalmayabilir.
Kokusu baskın, nemlendiricilik iyi seviyede gibi geliyor. Yüzü rahatlatıyor, teskin ediyor. Tahrişleri azaltması iyi.

Ama her şeyin ötesinde Tabac bir tütün kolonyasından çok, parfüm grubunda sayılabilir. Kokusu da tütünü çok andırmıyor diye düşünüyorum, tütün kolonyaları beni bayar ama bunda hiç o hissi yaşamadım.
Bir marketten aldığım ucuz bir tütün kolonyasina (400ml)sabun denemelerimden kalmış 25 ml. kadar sandal ağacı esansi ve 20-25 adet kadar karanfil tanesini ekledim. Göz kararı gliserin ekledim.
Hiç fena olmadı. Kokunun o kadar bağımlısı oldum ki 2 gündür gidip gelip sürüyorum.
Gliserin tam bir mucize. 60 derecelik kolonyayi tıraş sonrası yüzüme sürüyorum ama nemlendirme ve yatıştırıcılık cok iyi.
Kaliteli ve eski formülünü koruyan bir tütün kolonyası ararken geltir sayesinde Esmen ismine rastladım. Hemen cam şişede bir tane sipariş verdim. Esmen çok köklü bir firmaymış. Eski, nostaljik formülle tütün kolonyası üretiyor sanırım. Bir de Türkiye'de tütün kolonyasını keşfeden ve ilk defa piyasaya süren Servet Tütün kolonyası varmış ama onu internette bulamadım. Doğduğu yer Düzce'de hala satışı yapılıyor mu bilmiyorum.

Esmen'in kokusu diğer tütün kolonyaları gibi sert ve çok rahatsız edici değil. Etrafınızdaki insanlara rahatsız eden bir tütün kokusu pek ulaşmıyor, bu güzel yönü. Hafif bir notaya sahip. Alkol oranı yüzde 60. Bu nedenle tıraş sonrası rahatlıkla losyon yerine kullanılabilir. Cildi yakmıyor. Ayrıca ithal şişesi de çok şık duruyor. Bitince tekrar sipariş vereceğim. Tabac henüz edinemedim ama şu soğuk havalarda tütünün nostaljisini biraz yaşamak iyi geliyor.

4ghgyv.jpg
@ekilic2 tavsiyeniz üzerine esmen kolonyalarindan aldim.tütün hafif ama belli bir sure kaliciligi var ara ara burnunuza kokusu carpiyor guzel o bakimdan..digerleri de fena degil..baskin karakterde olmayan kolonyalar..
@inter komşum sanırım eski tütün kolonyaları piyasada kalmadı. Bu benim için fazlasıyla yeterli geldi. Kokusu çok kalıcı değil ama bir nostalji hissi vermesi güzel.

Esmen'in başka hangi kolonyasını aldınız, merak ettim?
@ekilic2 kucuk siserde olan marina,lavanta,zambak,leylak gibi kokularini aldim onlarda fena degil..tabi tutun cok daha iyi..onlar da hafifler koku olarak.
Komşular ben bir Düzceli olarak söyliye bilirim ki tütün kolanyası eşittir Servet 'tir. İsteyen olursa maddi bir karşılık beklemeden kendim kargoya veririm. Biz Düzceliler Servet tütün kolanyamızı hem severiz hem de gurur duyarız Smile
(03/02/2019, Saat: 02:00)helliox Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşular ben bir Düzceli olarak söyliye bilirim ki tütün kolanyası eşittir Servet 'tir. İsteyen olursa maddi bir karşılık beklemeden kendim kargoya veririm. Biz Düzceliler Servet tütün kolanyamızı hem severiz hem de gurur duyarız Smile

Komşum ne kadar sevdiğiniz yorumunuzdan belli maşallah. Neymiş bu Servet tütün kolonyası demedim değil gece gece Smile Kolonya departmanında kontenjan açılınca deneyeceğim kısmet olursa..
(03/02/2019, Saat: 02:00)helliox Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşular ben bir Düzceli olarak söyliye bilirim ki tütün kolanyası eşittir Servet 'tir. İsteyen olursa maddi bir karşılık beklemeden kendim kargoya veririm. Biz Düzceliler Servet tütün kolanyamızı hem severiz hem de gurur duyarız Smile
Komşum bildiğim kadarıyla tütünün en kalitelisi Düzcede uretiliyor zaten. Böyle olunca kaliteli içerikle beraber kaliteli ürüne ulaşılabiliyor. Servet tütün kolonyasını kullandığımda ben de çok beğenmiştim. Fakat şunu da ekleyeyim, klasik tütün kolonyalarindan biraz farklı yorumlanmış. Daha modern , daha soft..

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Akgül kolanyalarini da başarılı buluyorum.kokusu çok hoş bence.tirastan sonra genelde hep tütün kolonyası kullanırım biraz kurutsada serinletmesini ve kokusunu severim

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Marmara tıraş kolonyası Arko sabun kokulu mennan 15 6,214 25/01/2021, Saat: 19:26
Son Yorum: Ricochet
  Golonya Kolonyası krub 8 3,420 25/09/2020, Saat: 19:16
Son Yorum: broraso
  Marmara Berber Kolonyası mimaras 48 30,130 19/09/2020, Saat: 20:16
Son Yorum: marv
  Tariş Tütün Kolonyası ekindgn 2 1,906 05/09/2020, Saat: 17:55
Son Yorum: marv
  SERVET Kokulu Düzce Tütünü Kolonyası ekilic2 59 31,147 14/08/2020, Saat: 10:20
Son Yorum: ekindgn
  TÜRK MALI TIRAŞ KOLONYASI impaticaret 21 21,046 03/11/2019, Saat: 03:12
Son Yorum: Vincent_Lord
  Tariş İncir Kolonyası koolandgang 5 9,100 07/12/2016, Saat: 02:35
Son Yorum: Infinitum
  Altın Yaprak Hamsi Kolonyası pars 12 20,607 02/08/2016, Saat: 16:40
Son Yorum: teknikcocuk
  Arko Berber Tıraş Kolonyası (Nostalji) korgunv 3 11,931 18/07/2015, Saat: 12:48
Son Yorum: korgunv
  Ömer Akça Tütün Kolonyası 60 • korgunv 2 8,193 16/07/2015, Saat: 20:00
Son Yorum: adamentium

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: