The Bluebeards Revenge Shavette Razor
(24/08/2016, Saat: 00:29)Men-Sup Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Tavsiyeler için teşekkürler. Jiletsiz ve kuru denemeler yapıyorum, yarın köpüklü yüze jiletsiz deneyeceğim. Burun altında zorlandım, yan almayı düşünüyorum.

Çok bilinçli yaklaşıyorsunuz zaten. Endişelendiğiniz kadar zor olmayacak. Ustura tıraşı zor değil. Açıya dikkat ederek cesurca vurun jileti. Korkmayın. Şimdilik açıya dikkat ama Smile
Yemişim 20 sini 30 unu acısını ya kan ter içinde kaldım bir perde bitirene kadar... Smile

Kesiksiz siftahını yaptık ya şükür hoş ilk perdesine göre iyiydi aramız lakin feathar ve proguard jiletteki rahatlık yoktu tıraş esnasında inceden kalp atışları ve hafif hafif soguk terlemeyle başladık bıyık bölgesinde biraz daha dikkat ile bir perde sonra progres i de yeni edinmiş olmanın hevesiyle perma sharp kırık jilet ve bluebeard dan progres ve astra yeşille ikinci perdeye geciş xtg ile final iki perde karma tıraş...
Kullanırmıyım; tabikiiii ama her zaman degil... Smile Smile Smile
@Men-Sup kardeşim hayırlı olsun burdada başarılarınızı bekliyoruz? Aynı yöntemi izledim bende köpüklü yüze jiletsiz pratik.. Araya jiletli Zazor koydum onda safety bar var kolay oluyor. Şu an burun altı çok yavaş ama diğer bölgelerde rahat tıraş çıkıyor..

Bluebeards a trig taktım ve ilk traşımı oldum. çenenin dönen kısmını ve altını pek beceremedim. fazlada tahriş etmemek için 2. perdeyi march3 ile yaptım. acaba yanlış jilet seçimimi yaptım?
Bluebeards çok güzel bir jiletli ustura. Böyle olması bana Ali Bıyıklı ve Sedef usturanın da çok güzel ve kullanışlı olduğunu öğretti. Jilet yükleme kolaylığı ve biraz daha ağır olması Bluebeards'ın artı yönleri.
Ali Bıyıklı 3, Bluebeards 40 TL
Oranlarsak Bluebeards, Ali Bıyıklı'nın 13,33 katı fiyatında.
(21/12/2016, Saat: 01:19)orgiser Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bluebeards a trig taktım ve ilk traşımı oldum. çenenin dönen kısmını ve altını pek beceremedim. fazlada tahriş etmemek için 2. perdeyi march3 ile yaptım. acaba yanlış jilet seçimimi yaptım?

Jiletli ustura ile ilk tıraşınız mı? Eğer öyleyse bu normaldir. Jilet seçimi tabi ki önemli ama burada sorun daha çok teknikle ilgilidir.
bugün 2. traşımda başarılı oldum. sadece çene dönüşünü 2. perde geçtim. forumu daha detaylı okudum. hatamın sakalı iyi yumuşatmamak olduğunu anladım. bu yüzden sıcak köpükle ilk sürüşten sonra yıkadım. 2. köpükte traşa başladım.
(22/12/2016, Saat: 18:52)orgiser Adlı Kullanıcıdan Alıntı: bugün 2. traşımda başarılı oldum. sadece çene dönüşünü 2. perde geçtim. forumu daha detaylı okudum. hatamın sakalı iyi yumuşatmamak olduğunu anladım. bu yüzden sıcak köpükle ilk sürüşten sonra yıkadım. 2. köpükte traşa başladım.

Köpüğü normalden biraz daha sulu yaparsanız kayganlaşmayı yükseltir,daha rahat bir tıraş sağlar.
Ben mi yetenekliyim, yoksa Bluebeards'i kullanmak mı kolay bilemedim. Ama düşündüğümden çok daha kolay kullanmaktayım ve çabuk uyum sağladım.
Maşallah diyeyim kendime. Smile
Hatta saç tıraşında ensemi bu ustura ile alıyorum.
Yalnız kişisel kanaatim, DE aletlerin güvenliği ve rahatlığı varken özel bir ilgi yoksa shavette ' ler çok elzem değil.
(25/12/2016, Saat: 00:52)bayercy Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ben mi yetenekliyim, yoksa Bluebeards'i kullanmak mı kolay bilemedim. Ama düşündüğümden çok daha kolay kullanmaktayım ve çabuk uyum sağladım.
Maşallah diyeyim kendime. Smile
Hatta saç tıraşında ensemi bu ustura ile alıyorum.
Yalnız kişisel kanaatim, DE aletlerin güvenliği ve rahatlığı varken özel bir ilgi yoksa shavette ' ler çok elzem değil.

Güvenlik ve rahatlık konusunda hemfikiriz ama ustura ile tıraş olmanın keyfide bir başkadır benim için.Haftasonları zaman sıkıntım yokken ustura kullanırım.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  LORD Dipsosable Straight Razor onur98 2 2,796 25/03/2019, Saat: 22:15
Son Yorum: dr_green
  Feather Japanese Style Straight Razor DX bossyje 34 54,746 21/12/2018, Saat: 18:48
Son Yorum: süvari
  Pereira Shavery One Finger Ring Shavette posicor 4 4,328 09/06/2018, Saat: 13:36
Son Yorum: impaticaret
  Dovo Shavette jiletli ustura papazerigi 82 110,712 01/01/2018, Saat: 17:14
Son Yorum: astroid
  Bespoken Damascus Shavette ckeskin 15 18,959 03/07/2016, Saat: 22:30
Son Yorum: ckeskin
  Shavette ile Hergün Tıraş Olmak Niko 7 6,907 03/07/2016, Saat: 12:06
Son Yorum: Mauser
  Daune Shavette inter 11 10,323 23/03/2016, Saat: 22:35
Son Yorum: zaganos4463
  Tipsoft Straight Razors and Shavette Serisi onur98 18 16,276 21/06/2015, Saat: 19:39
Son Yorum: d0vo
  Sanguine R5 vs. Bluebeard's Revenge ckeskin 25 29,143 26/11/2014, Saat: 19:33
Son Yorum: ooppss

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: