Plak Dinleyen - Pikap Sahibi Olan ? Tavsiyeleriniz ?
Plak işine gireceğim, uzun zamandır aklımda ancak onun için fırsat yok henüz. Ancak bir adet pikap almak istiyorum imkanını bulduğumda. Giriş seviyesi olacak ama bir WS Classic gibi değil de Progress/R89 gibi olmalı.

İkinci eli için tecrübe sahibi olmayana sıkıntı diyorlar, bu sebeple sıfır olacak galiba.

Bütçe 1000 TL diyelim. Tavsiyelerinizi duymak isterim.
www.BarbarosRazors.com

Technics 1210 mk2 ve concorde igne benim hep rüyam oldu

en hesaplı setup olarak ise en son ion itt 03 kullandım
mutlu mesud oynuyordum oyuncağımla Smile

butçe dar ise tedarik edilebilirse ion ürünlerini öneririm
numarkın üreticisidir kendileri

odyofil arkadaşlardan çok daha kaliteli bilgi alınabilir tabiki

ama nacizane önerim amaç djlik ise kesinlikde direct drive olan bir pikap almanız
belt drive kayışlılardan uzak durmanız
Bir de böyle düşün - Büyük Hilmi
Teşekkürler @McOrco başkan. Amaç müzik dinlemek.

Nette önerilen giriş seviyesi aletler için Thorens TD 158, Marantz TT5005, Pro-Ject Debut gibi isimler var. Yurtiçi 1000 lira dolaylarında. Yurtdışından 600-800 TL arası temin edilebilir gibi.

Odyofiller nerdesiniz yahu! Big Grin
www.BarbarosRazors.com

ozaman direct drive zorunlulugunuz yok evet

çok ekonomik r89umsu önerilerim bunlar olabilir Smile
kolay bulunur ekonomiktir kaliteleri giriş seviyesi için tatmin edici
sıfır faturalı garantili yurtiçi numark üretimi

http://www.dr.com.tr/Catalog/Products/Se...tegoryId=0
hakikaten her konunun uzmanı var bir odyofilimiz yokmu koca forumda bizleri aydınlatacak Smile
Üstadım giriş sınıfı olarak dual tavsiye ederim ha dual giriş sınıf derken dual en eski ve adı silinemeyen kemikleşmiş bir markadır ben dual kullanıyorum gayet memnunum Mcorco arkadaşımın tavsiye ettiği numark iyi bir markadır zaten genelde djlerin kullandığı cihazları yaparlar bu arada 1210 efsane alettir Wink
http://www.sesvegoruntusistemleri.com/CS...R-473.html

Benim alet bu üstadım
Teşekkürler @cosa_nostra Dual'i ikinci el bulmam gerekecek sanırım. Genelde 350-500 arası fiyatlarda DUallere rastladım ancak tecrübem yok problemli alet almaktan endişeliyim.
www.BarbarosRazors.com

Eski dualleri iyi tetkik etmek lazım o yüzden hiç girme 2. ele daha düşük ayar bir şey al garantili olsun kafan rahat olsun mesela numarkın ürünleri gayet güzel onunla bir giriş yaparsın baktın elin yattı bu işe hoşunu da gitti büyütürsün çünkü benim kullandığım aletlerde pikap için bir pre amfi onu da ayrıca bir amfiye bağlayıp ses alabilirsin o yüzden meşakkatli ve masraflıdır
Theunnamed ustadım elimde kullanmadığım bir adet stanton t90 var isterseniz size verebilirim modelinden şu anda tam emin değilim ama direct drive başlangıç seviyesi dj işi ama çok temiz sesi var. Bu arada alacağınız istediğiniz pikapların %99u topraklama ister statik elektriği atmak için yoksa cızırtıdan plak dinleyemezsiniz. Bir de phono girişi olan bir ampliye ihtiyaç duyarsınız ilgilenirseniz yarın beni arayabilirsiniz selamlar.

Sent from my iPad using Tapatalk

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Akademisyen olan ya da Üniversitelerle bağlantılı dostlardan destek. laktik 5 3,529 18/06/2018, Saat: 02:38
Son Yorum: laktik
  Termal Battaniye hakkında bilgisi olan var mı ? emre-sti 13 18,827 29/12/2014, Saat: 21:28
Son Yorum: emre-sti
  psikolog ya da psikiyatrist olan Lord Sparhawk 0 3,057 26/07/2014, Saat: 20:35
Son Yorum: Lord Sparhawk
  Bandırmalı olan var mıydı? Lord Sparhawk 4 5,870 25/11/2013, Saat: 14:17
Son Yorum: pars
  Kabağın da sahibi var.. eskiuyemnt 8 9,556 05/07/2013, Saat: 01:05
Son Yorum: eskiuyemnt
  Zanox reklam hizmeti kullanan, bilgisi olan var mı? Lord Sparhawk 2 5,608 19/04/2013, Saat: 16:49
  Hala izlememiş olan varsa Gelibolu belgeseli Lord Sparhawk 0 3,554 05/06/2012, Saat: 01:21
  14 yildir kayip olan Arko haaydin 3 6,818 18/05/2012, Saat: 15:17
Son Yorum: mustaphaturk

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: