Plak Dinleyen - Pikap Sahibi Olan ? Tavsiyeleriniz ?
Oo @Nesko çok yakışıklı bir alet Hocam,markası ve modeli nedir acaba?Keyifli dinlemeler.

Sent from my iPhone using Tapatalk
bir yıl daha bitiyor
düşlerim,tasarılarım,yarım kalmış onca şey
her yıl biraz daha kısalıyor bir öncekinden
bana mı öyle geliyor yoksa daha hızlı mı ilerliyor zaman
insan yaşlanırken?
(03/05/2016, Saat: 19:52)KuzeyTurk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Oo @Nesko çok yakışıklı bir alet Hocam,markası ve modeli nedir acaba?Keyifli dinlemeler.

Teşekkürler komşum Marka: Lenco model: Classic TT 28 şizin ki de çok güzel bol bol plak eskitin Smile
N.G
Yaklaşık 10 yıldır ben de plak koleksiyonu yapıyorum. Hifi merakım ise çok daha eskilere dayanıyor. Babadan dededen kalanların üstüne sahaflar, d&r, yurtdışı alışverişleri derken 400 civarı bir plak koleksiyonum oluştu. Bu geçen sürede edindiğim az buçuk bilgiyi analog kaynaklardan müzik dinlemek isteyen herkesle seve seve paylaşabilirim Smile
(03/05/2016, Saat: 21:00)caneser Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yaklaşık 10 yıldır ben de plak koleksiyonu yapıyorum. Hifi merakım ise çok daha eskilere dayanıyor. Babadan dededen kalanların üstüne sahaflar, d&r, yurtdışı alışverişleri derken 400 civarı bir plak koleksiyonum oluştu. Bu geçen sürede edindiğim az buçuk bilgiyi analog kaynaklardan müzik dinlemek isteyen herkesle seve seve paylaşabilirim Smile

Olmazsa olmaz 10 plak söyleyin hocam yavaş yavaş edinelim
N.G
Pink Floyd'un Dark side of the moon ve The Wall albümleri olmazsa olmazlardan mesela. Türkiye'de bol miktarda bulunan Julio El Amor albümü çok keyifli bir albüm(https://www.youtube.com/watch?v=4l7sWV-JUBw). Rock devam edersek Led Zeppelin 1-4 ve Song remains the same konser albümü, The Doors Break on through albümü. Yeni yeni Türkiye ve yurtdışı sitelerde bulunmaya başlanan Andrea Bocelli albümleri çok keyifli. Five preludes, Asturias, Spanish Romance ve Flamenko albümleri var Paco Pena ve Paco De Lucia yorumları. Son olarak da çok severek dinlediğim Pink Martini Sympathique albümünü önerebilirim. Müzik tarzınızı bilmeden sevdiğim albümlerden saymaya çalıştım Smile
Yok mu Türkçe bişeyler @caneser Hocam?

bir yıl daha bitiyor
düşlerim,tasarılarım,yarım kalmış onca şey
her yıl biraz daha kısalıyor bir öncekinden
bana mı öyle geliyor yoksa daha hızlı mı ilerliyor zaman
insan yaşlanırken?
(03/05/2016, Saat: 21:01)Nesko Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Olmazsa olmaz 10 plak söyleyin hocam yavaş yavaş edinelim

Olmazsa olmaz çok görece bir kavram. Sevdiğiniz tarza göre mi ?
En çok satana göre mi ? Sadece kolleksiyona yönelik mi ?
Bunlar sadece birkaçı, o kadar değişken var ki. Siz iyisi mi önceliğinizi belirleyin.
Hem böylece liste de daralır Smile
Dünyayı görüşüne göredir, insanın dünya görüşü. Maddeci için, gözyaşı tuzlu su, kalp ise kan pompasıdır...
(04/05/2016, Saat: 14:21)koolandgang Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Olmazsa olmaz çok görece bir kavram. Sevdiğiniz tarza göre mi ?
En çok satana göre mi ? Sadece kolleksiyona yönelik mi ?
Bunlar sadece birkaçı, o kadar değişken var ki. Siz iyisi mi önceliğinizi belirleyin.
Hem böylece liste de daralır Smile

Müzik zevkim çok geniştir hocam kulağıma hoş gelen müziklerin tümünü dinlerim yok rock olacak jazz olacak klasik olacak soul olacak blues olacak alternative yada reggae olacak gibi sınırlarım yoktur bu neden ile olmazsa olmaz 10 plak önerisi istedim sonuçta uzun süre bu hobi ile uğraşan birisi müİk zevkimin genişliğini düşünerek istedim bu öneriyi
N.G
Ben bu konuda da sınırlandıramadım kendimi. Sizin gibi güzel olan her şeyi dinliyorum.
Plak dediniz diye bu sınıflandırmayı yaptım. Plak olarak almaya değecek albümler bana göre sınırlı.
Plağın Plak olduğu yıllarda ki albümleri ve güncel olarak da birkaç sevdiğim müzisyenin albümleri dışında plak almıyorum.
Bunun kendime göre sebepleri var, konumuzla pek ilgisi olmadığı için oraya girmiyorum.
Mesela Back Street Boys | Millenium 1999 albümü beni plak olarak ilgilendiren bir albüm değil. Evet 40 Milyon üzeri kopya satmış ayrıca çocukları da severim ama plak olarak arşivime girmez. Alırım CD'sini geçerim. Ama bir çok koleksiyoner için olmazsa olmazdır. Diğer taraftan Saturday Night Fever 1977, işte bahsettiğim; plağın plak olduğu yıllardan bir albüm. Plak olarak benim için de olmazsa olmazdır. Döneminde de, bugün de efsanedir.
Kısaca örneklemek istedim, yukarıda kastettiğim buydu. Bu arada siz listeyi arkadaşımızdan istediniz, ben de konuya atladıysam, affola Smile
Dünyayı görüşüne göredir, insanın dünya görüşü. Maddeci için, gözyaşı tuzlu su, kalp ise kan pompasıdır...
(04/05/2016, Saat: 14:52)koolandgang Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ben bu konuda da sınırlandıramadım kendimi. Sizin gibi güzel olan her şeyi dinliyorum.
Plak dediniz diye bu sınıflandırmayı yaptım. Plak olarak almaya değecek albümler bana göre sınırlı.
Plağın Plak olduğu yıllarda ki albümleri ve güncel olarak da birkaç sevdiğim müzisyenin albümleri dışında plak almıyorum.
Bunun kendime göre sebepleri var, konumuzla pek ilgisi olmadığı için oraya girmiyorum.
Mesela Back Street Boys | Millenium 1999 albümü beni plak olarak ilgilendiren bir albüm değil. Evet 40 Milyon üzeri kopya satmış ayrıca çocukları da severim ama plak olarak arşivime girmez. Alırım CD'sini geçerim. Ama bir çok koleksiyoner için olmazsa olmazdır. Diğer taraftan Saturday Night Fever 1977, işte bahsettiğim; plağın plak olduğu yıllardan bir albüm. Plak olarak benim için de olmazsa olmazdır. Döneminde de, bugün de efsanedir.
Kısaca örneklemek istedim, yukarıda kastettiğim buydu. Bu arada siz listeyi arkadaşımızdan istediniz, ben de konuya atladıysam, affola Smile

Plak dinleyen herkes öneride bulunabilir sizin görüş açınızı anladım pek farkımız yok siz plağın tarihinden aktardığı dönemden yanasınız Wink bende genelde bu yanını seviyorum plakların sadece plakların değil tarihe sahip her objenin bu neden ile daktilo, fotoğraf makinası eski saat gibi bir çok obje ediniyorum kendi tarihlerini zamanlarını yansıtan.
N.G

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Akademisyen olan ya da Üniversitelerle bağlantılı dostlardan destek. laktik 5 3,529 18/06/2018, Saat: 02:38
Son Yorum: laktik
  Termal Battaniye hakkında bilgisi olan var mı ? emre-sti 13 18,829 29/12/2014, Saat: 21:28
Son Yorum: emre-sti
  psikolog ya da psikiyatrist olan Lord Sparhawk 0 3,057 26/07/2014, Saat: 20:35
Son Yorum: Lord Sparhawk
  Bandırmalı olan var mıydı? Lord Sparhawk 4 5,871 25/11/2013, Saat: 14:17
Son Yorum: pars
  Kabağın da sahibi var.. eskiuyemnt 8 9,558 05/07/2013, Saat: 01:05
Son Yorum: eskiuyemnt
  Zanox reklam hizmeti kullanan, bilgisi olan var mı? Lord Sparhawk 2 5,608 19/04/2013, Saat: 16:49
  Hala izlememiş olan varsa Gelibolu belgeseli Lord Sparhawk 0 3,555 05/06/2012, Saat: 01:21
  14 yildir kayip olan Arko haaydin 3 6,818 18/05/2012, Saat: 15:17
Son Yorum: mustaphaturk

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: