Dr Harris Arlington Shaving Soap
Sir Irish Moos tabac kalitesinde sadece kokusumu farklı bu durumda ?
(13/03/2012, Saat: 00:55)Solingener Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu sabunun kokusunu begenen olursa krem seklini denemenizi tavsiye ederim. Kremi daha fazla kokuyor ve hicde rahatsiz edici degil.
Tabac i begenen oluyorsa Sir Irish Moos'u denegin derim. Ayni firmadan tek koku farki vardir.
Her ikisinin sert sabunu alin. Krem olanlarda silikon oluyor. Uzun süre kullanildiginda fircanin bozulma ihtimali yüksektir.

Ben de sabun sevenlerdenim.Bu arada elindeki ürünlerin ya da denediğin ürünlerin en azından beğendiklerinin konusunu açıp kısaca tanıtsan en başta ben çok memnun olurum. Şimdiden teşekkürler. Smile
(13/03/2012, Saat: 01:04)psycho Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(13/03/2012, Saat: 00:55)Solingener Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu sabunun kokusunu begenen olursa krem seklini denemenizi tavsiye ederim. Kremi daha fazla kokuyor ve hicde rahatsiz edici degil.
Tabac i begenen oluyorsa Sir Irish Moos'u denegin derim. Ayni firmadan tek koku farki vardir.
Her ikisinin sert sabunu alin. Krem olanlarda silikon oluyor. Uzun süre kullanildiginda fircanin bozulma ihtimali yüksektir.

Ben de sabun sevenlerdenim.Bu arada elindeki ürünlerin ya da denediğin ürünlerin en azından beğendiklerinin konusunu açıp kısaca tanıtsan en başta ben çok memnun olurum. Şimdiden teşekkürler. Smile

Tam onu ekleyecektim Smile
@eggman

evet sadece koku farki var. Köpük kalitesi aynidir.

@psycho

elimde cok cesit oldugundan hangisinden baslicagimi bilmiyorum. Özel bir sabun veya krem hakkinda bilgi edinmek istiyorsan rahatlikla yazabilirsin. mümkün oldugunca yardim etmeye calisirim tabiiki bu arada söylemek gerek. Koku tanimlamak baya bir zor geliyor. herkesin burnu farkli koku alir ve üstüne benim dil yetersizligim olayi daha da kolaylastirmiyor.
türkce konusuyoruz konu forumlarda yazmaya gelince biraz zorluk cekiyoruz Big Grin
Özel bi üründen ziyade herkesin yararlanması açısından örneğin diğer iki T hakkında başlığımız var ama Geo F Trumper hakkında bi başlık açabilirsiniz, tecrübenizden ve bilgilerinizden faydalanmayı isteriz.
Dr Harris Arlington Tıraş kremını kullandım.Gayet basarılı bır urun.
Koku olarakda limon kolonyasının krem halı gibi kokuyor.Beğendim.
DR Harris Arlington sabunu MWF ve Czech & Speake ile beraber favorilerim arasında. size hayırlı tıraşlar ve kupon için teşekkürler.
Bugün deneyebildim elimdeki sampleı.

Gerçekten çok güzel bir sabun.Köpük üst düzey ve benim sevdiğim gibi nemli köpük çok kuru değil.Nemlendirmesi tatminkar.Sakalı yumuşatması bakımından ön plana çıkıyor.

Tek beğenmediğim yanı kokusu ama onu da bir iki koklayınca alışıyor insan tıraş olurken zaten sertliği gidiyor kokunun o bakımdan iyi.

Boşuna her yerde övgüyle söz edilmiyor anlaşılan Smile
Oldukca eski bir konu olmasina ragmen bugun ilk defa denedigim DR Harris Arlington ile ilgili ben de gözlemlerimi paylasmak istiyorum. Refill olarak aldigim sabunu Ikea kabina yerlestirdim, biraz kucuk kaldi, ama kullandikca kaba yerlesecektir diye dusunuyorum. Cok basit bir paketleme olan kutusundan cikarinca renk ve koku olarak limon dondurmasini hatirlatti bana Smile

kafba.jpg

Icerigi: Potassium palmate, Sodium tallowate, Sodium palmate, Sodium palm kernelate, Glycerin, Parfum, Sodium chloride, Petrolatum, Palm kernel acid, Orthotolyl biguanide, Linalool, Limonene, Farnesol, Citral, Tetrasodium etidromate, Pentasodium, pentetate, Tetrasodium EDTA, Cl 77891
(http://sharpologist.com/2012/01/a-shave-...ngton.html sayfasindan alindi)

FS Finest 24mm ile 25 saniye yukleme ve Ikea paslanmaz celik kabinda yaklasik 2dk köpürtme ile asagidaki gibi bir köpük elde ettim:

142re5x.jpg

Arlington'un köpügü gayet kivamli, ancak daha önceki yorumlarda da belirtildigi gibi köpük halindeyken kokusu zayif kaliyor, kesinlikle bir I Coloniali Mango degil. Sadece yüzde köpürtme ile tiras oldugum icin fircayi temizledim ve ayni miktarda yükleme ile tirasimi tamamladim. Kullandigim ekipman:

2vhzs6t.jpg

Sadece bir defa tiras oldugum icin performansi hakkinda cok fazla bir yorum yapmak istemiyorum henuz, ancak ilk izlenimlerim o kadar da olumlu degil. Yüzde olusan köpük kivam olarak gayet basarili. Ancak bir sabunda aradigim en önemli faktörlerden biri köpügü yüze uyguladiktan sonra bir perdeyi tamamlayana kadar köpügün ciltte kesinlikle kurumamasi ve kayganligini kaybetmemesi. Harris Arlington bu ilk tirasimda bu konuda bekledigimi veremedi acikcasi. Hem burda hem de yurtdisi forumlarda cok olumlu yorumlar alan bu sabunun ilk asamada beklentilerimi karsilamamasi surpriz oldu.

Arlington'a önümüzdeki tiraslarimda sans vermeye devam edecegim, bakalim bir degisiklik gorebilecek miyim.

Not: Performans karsilastirmasi icin baz aldigim sabunlarim MdC Fougere, Caties Bubbles LPV ve I Coloniali Mango. Bu ücü su ana kadar kullanma firsati buldugum sabunlar arasinda kriterlerime, cilt yapima ve tiras seklime en uygun olan ürünler.
Bu sabun 6-7 aydır portföyümde. Gerçekten uzun dayanıyor. Koruyuculuğunu, köpük kıvamını,traş sonrası hissi en üst seviye değil bence ama kokusunu çok seviyorum. Hatta aftershave milk almayı düşünüyorum. Kullanan var mı?

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  OSS-MAN ARTISTRY PREMIUM SHAVE SOAP Creator 232 102,101 22/08/2023, Saat: 22:36
Son Yorum: Men-Sup
  OSS-MAN ARTISTRY VEGETABLE PREMIUM SHAVE SOAP Creator 77 32,201 01/10/2021, Saat: 10:03
Son Yorum: Creator
  OSS-MAN FLEURON PREMIUM SHAVE SOAP Creator 70 34,962 19/07/2021, Saat: 02:11
Son Yorum: Tıraşolog
  OSS-MAN REGARD PREMIUM SHAVE SOAP Creator 47 18,474 18/06/2021, Saat: 00:10
Son Yorum: Tıraşolog
  OSS-MAN EMERAUDE VEGETABLE PREMIUM SHAVE SOAP Creator 58 29,147 22/04/2021, Saat: 22:20
  Lea classic wooden bowl shaving soap Gkn17 18 16,228 29/03/2021, Saat: 00:57
Son Yorum: marv
  Godrej Shaving Round Soner 6 3,152 02/11/2020, Saat: 17:35
Son Yorum: Soner
  Osma Shaving Soap bossyje 20 24,733 18/06/2020, Saat: 23:52
Son Yorum: dikdik_s
  OSS-MAN FLEURON VEGETABLE PREMIUM SHAVE SOAP Creator 59 23,670 28/05/2020, Saat: 19:26
Son Yorum: İsmetaltan
  OSS-MAN EMERAUDE PREMIUM SHAVE SOAP Creator 14 8,049 28/05/2020, Saat: 09:32

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: