Adjustable DE Alet Seçimi
Dostum her tirasta sinekkaydi/bbs beklemek biraz cildinize haksızlık olmuyor mu? Hele 6 perde ah ah. Zaman taniyin bence hem cildinize hem de kendinize.
Bugun tıraş olmak için yanip tutustum ama cildimin toparlanması icin olmadim. Nasilsa tatilden sonra gün aşırı zaten olacam. Cildi cok zorlamaya gelmez.
Kartuş ile tıraş olurken
Sağ el ile sağ yanak yukarıdan aşağı
Sağ el ile sol yanağı da kulaktan ceneye yada boyundan yukari yanaga doğru alışmış olabilirsiniz

Şimdi DE aleti aynı şekilde ve acilarda kullanmadiginiz için sol yanagin bombeli yerlerinde sakallar kisalmaz
6 perdeyi bir delilik yapıp bir kere yaptım. Telaşa mahal yok cildim 3. perde de zaten imdat diye yanıyor. Big Grin
Merhaba,yaklasik 2 haftadir elimdeki parker r99 ile tiras oluyorum ve artik baya alistim ancak tam istedigim gibi tiras icin 3 perde gecmem gerekiyor,her gun tiras oldugum icin baya zamanimi aliyor ve tahris oluyor.Ayarlanabilir bir alete gecmeyi dusunuyorum ay basi itibariyle.Gecen gun forumdan birinin sattigi merkur progresi baya begendim ancak bu ay ayirabilecegim meblagin biraz ustunde kaldigindan uzulerek alamadim.Simdi 3 secenek arasinda kaldim yardim rica ediyorum:ilk secenek merkur progres,ikincisi ikinci el merkur future,ucuncusu ebay uzerinden gilette slim almak.siz komsularin ne onerirsiniz acaba?Amacim dedigim gibi ayarlarini yavas yavas artirarak mumkunse maksimum 2 perdede tirasi sonlandirmak.tesekkur ederim.
Sert bir sakalim yok,biyik birakmiyorum.gunluk tiras oluyorum.
(01/05/2018, Saat: 17:33)gidakontrol Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba,yaklasik 2 haftadir elimdeki parker r99 ile tiras oluyorum ve artik baya alistim ancak tam istedigim gibi tiras icin 3 perde gecmem gerekiyor,her gun tiras oldugum icin baya zamanimi aliyor ve tahris oluyor.Ayarlanabilir bir alete gecmeyi dusunuyorum ay basi itibariyle.Gecen gun forumdan birinin sattigi merkur progresi baya begendim ancak bu ay ayirabilecegim meblagin biraz ustunde kaldigindan uzulerek alamadim.Simdi 3 secenek arasinda kaldim yardim rica ediyorum:ilk secenek merkur progres,ikincisi ikinci el merkur future,ucuncusu ebay uzerinden gilette slim almak.siz komsularin ne onerirsiniz acaba?Amacim dedigim gibi ayarlarini yavas yavas artirarak mumkunse maksimum 2 perdede tirasi sonlandirmak.tesekkur ederim.

@gidakontrol komşum,

Yaklaşık 4.5 ay ve ilk alet olarak (Ming Shi TTO ile sadece birkez tıraş olduğumu belirtmek isterim) Merkur Progress kullanmış henüz amatör biri olarak tecrübelerimi aktarmak istiyorum.

Günlük tıraş olduğunuzu ve sakalınızın olmadığını göz önünde bulundurduğumuzda ayarlı aletin ayarlarını kullanmayacağınızı düşünüyorum. Kendinize uygun ayarı bulduktan sonra artık aleti sabit ayarda kullanacaksınız. Benim size tavsiyem ayarlı aletten ziyade günlük tıraşta herkese önerilen Mühle R89/Edwin Jagger DE89/Merkur 34C alarak tekniğinizi geliştirmek olacaktır. 2 haftadır geleneksel tıraş olduğunuzu belirtmişsiniz. Forumda yaptığım araştırmalara göre 2 haftalık bir süre henüz ıslak tıraş için tecrübe olarak yeterli olmadığıdır.

Kullandığınız sabun ne bilmiyorum ama günlük tıraşta ön hazırlığın iyi olması gerekiyor. Koruyuculuğu yüksek bir sabun bir nebze tahrişin önüne geçecektir.

Ayrıca şuna gönülden inanıyorum ki forumda kaldığınız sürece daha ne aletler alacaksınız siz bile inanmayacaksınız. Bu zehir bir kere girdikten sonra çıkmıyor içimizden.

Saygılarımla...
KOmsum tesekkurler,tiras hazirligi olarak proraso mentollu var ,sabun olarakta proraso sandal agacli olani kullaniyorum.
tesekkur ederim yorumunuz icin
Ayarlanabilir makine olarak Parker Variant düşünüyorum bende. Ama ayarlı Gillette modellerine de bakabilirsin. Ayrıca bütçenizi öğrensek belki buna göre daha rahat bir seçim yapabiliriz.
200 tl kadar ayiracagim bu ay,zaten yeni makine ve set aldigimdan daha fazla ayiramiyorum malesef.
En ucuzu Parker Variant ve Progress duruyor. Ama onlarda 220 TL gibi bir fiyata sahip.
https://www.extrashaving.com/cift-kenar-aletler

Forumda Satılık bölümüne tekrar bak komşum. Belki bu modeller olmasada başka marka veya modeller bulabilirsin.
(01/05/2018, Saat: 17:33)gidakontrol Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba,yaklasik 2 haftadir elimdeki parker r99 ile tiras oluyorum ve artik baya alistim ancak tam istedigim gibi tiras icin 3 perde gecmem gerekiyor,her gun tiras oldugum icin baya zamanimi aliyor ve tahris oluyor.Ayarlanabilir bir alete gecmeyi dusunuyorum ay basi itibariyle.Gecen gun forumdan birinin sattigi merkur progresi baya begendim ancak bu ay ayirabilecegim meblagin biraz ustunde kaldigindan uzulerek alamadim.Simdi 3 secenek arasinda kaldim yardim rica ediyorum:ilk secenek merkur progres,ikincisi ikinci el merkur future,ucuncusu ebay uzerinden gilette slim almak.siz komsularin ne onerirsiniz acaba?Amacim dedigim gibi ayarlarini yavas yavas artirarak mumkunse maksimum 2 perdede tirasi sonlandirmak.tesekkur ederim.

Merhabalar..
Slim adjustable biraz sakin gelebilir.
Futur kullanımı nispeten yorucu
Al progres, 2 perde de o istediğin traşı yakalarsın bence.
İlk perde yüksek ayar bence daha iyi olur

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  DE Alet Seçimi Genel iceman_54 310 206,539 31/08/2022, Saat: 23:44
Son Yorum: exselans
  Kullandığınız En Mild Alet? FearOfATG 135 63,700 29/09/2020, Saat: 18:45
Son Yorum: kzldagpro
  DE Alet Ağırlığının Tıraşa Etkisi treasurer 0 2,051 15/05/2020, Saat: 01:44
Son Yorum: treasurer
  EJ DE89 - Slim adjustable black beauty arasındaki fark merg 5 7,609 24/08/2014, Saat: 01:31
Son Yorum: merg

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: