Adjustable DE Alet Seçimi
(08/05/2018, Saat: 12:01)ziyanınjileti Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Onun için her 2 aleti kullanan var mı diye sordum.

Futur'la başlamıştım, ilk 6 ay tavsiye etmem, ağırlığı bastırmayla birleşirse çok kolay ve çok sık tahriş eder. Progress ideal ayarlı onu al, keyifle tıraş ol, sıkılırsan Futur'u da denersin.
Progress aldim, memnun kaldim.
Son zamanlarda ne kadar da zor birsey bunu soyleyebilmek.
Tavsiye ederim.
(08/05/2018, Saat: 12:40)DenizKSK Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İhtilaf üstad son cümlesinde "Merkur serisinden 34C ve 38C yi Futur ve Progresse tercih ederim" demiş. Ben de 38C siyah saplıyı satıp Progress almıştım. Klasik tıraş dünyası çok subjektif. Misal 38C bana inanılmaz mild gelmişti. Keza Futur'da çok kaba ve iri gelmişti (kullanmadım, sadece fiziksel olarak inceledim) Bu arada ayarlılardan Variant ve kısa Progress var bende de. İkisiyle mutlu mesut geçiniyoruz. İkisi de çok keyifli aletler.
Bu DE ve GelTır dünyası çok değişken. Her şey son kullanıcıda ve onun cilt tipinde bitiyor.
Alıntı çok yardımcı oldu. Aslında 34C güzel alet diyorlar ama kişiden kişiye değişir. Bazıları beğenmiyor. Şahsen ben ayarlı düşünüyorum komşum. Alet jilet seçmesin, ben alete jilet seçeyim komşum. Big Grin

(08/05/2018, Saat: 13:38)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İkilemde kalmaya gerek yok komsum.
Sen progress i al. Bi tane de ali den 10usd a cakma future soyle. 2 makinan olmus olur, birebir karsılastırmada yapmıs olursun. Eger cakma future hosuna giderse progress ini satar, kendine future alırsın. Elindeki cin malini da, ıslak tırasa baslatmak istedigin bir arkadasına hediye edersin.
http://www.geltir.com/showthread.php?pid=179182

Not: Film senaryosu gibi zevkle yazarkene ben.
10icwlx.jpg
Yurtdışından hiç alışveriş yapmadım. Aslında bir çok şey şu dolar kuruyla bile ucuza gelebiliyor. Mesala ben Qshave
futur'a baktım, hoşumada gitti. Ama bu tür işlerden anlamıyorum, yardım alabileceğim bir tanıdık da olmayınca kendi piyasamızda kazıklanıyoruz. Dodgy

(08/05/2018, Saat: 14:19)ArdıçKatranı Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Futur'la başlamıştım, ilk 6 ay tavsiye etmem, ağırlığı bastırmayla birleşirse çok kolay ve çok sık tahriş eder. Progress ideal ayarlı onu al, keyifle tıraş ol, sıkılırsan Futur'u da denersin.
Aslında öğrenci adamım ben. Onun için alırsam ömürlük olsun. Her ne kadar yeni aletler alma girişiminde bulunsam bile elden çıkarma derdi olmasın. Aletle daha sonra sorun yaşarsam en az 6 ay kahrını çekmek zorunda kalacağım. Bu da insana cehennem azabı yaşatır. Sanırım bu gidişle ikinci tıraş aletim progress olabilir.

(08/05/2018, Saat: 14:30)rock83 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Progress aldim, memnun kaldim.
Son zamanlarda ne kadar da zor birsey bunu soyleyebilmek.
Tavsiye ederim.

Değil mi ya..? Keşke herkes 1 kerede aldığı aletten pişmanlık duymadan ''memnun kaldım'' diyebilse. Teşekkürler komşum.
(08/05/2018, Saat: 13:38)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İkilemde kalmaya gerek yok komsum.
Sen progress i al. Bi tane de ali den 10usd a cakma future soyle. 2 makinan olmus olur, birebir karsılastırmada yapmıs olursun. Eger cakma future hosuna giderse progress ini satar, kendine future alırsın. Elindeki cin malini da, ıslak tırasa baslatmak istedigin bir arkadasına hediye edersin.
http://www.geltir.com/showthread.php?pid=179182

Not: Film senaryosu gibi zevkle yazarkene ben.
10icwlx.jpg

Diktatör olsam ekonomiden sorumlu devlet bakanı yapardım sizi hocam , süper özetlediniz olayı

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Progress alın keyfinize bakın komşum, bu kadar insan size önermiş tecrübeye kulak verin. Çelik bir alet almadıktan sonra ömürlük olmaz zaten. Ki bu progress sizi uzun yıllar götürür zaten bakımını yaptığınız sürece.
(09/05/2018, Saat: 00:06)rating Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Progress alın keyfinize bakın komşum, bu kadar insan size önermiş tecrübeye kulak verin. Çelik bir alet almadıktan sonra ömürlük olmaz zaten. Ki bu progress sizi uzun yıllar götürür zaten bakımını yaptığınız sürece.

Sanırım öyle yapacağım. Teşekkür ederim komşum.
Dikdik_s komsumun film senaryosunu hayata gecirdim.Hem cakma futur hemde progress alip denedim,qshave i simdi birine hediye etme zamani.Cevremde kopek baligi gibi geleneksel tirasa baslatabilecegim kisi ariyorumSmile
Aklınıza yatıp, isinize yaradıgına cok sevindim. Hayırlısı olsun,zevkli tıraslarınız olsun.
Dostlar merhaba,
Babam 1879’da Almanya’dan içine jilet takılabilen şunu almış hala kullanıyor.

https://encrypted-tbn0.gstatic.com/image...LsTRtRyPax

Baktım aynısı bulunur mu diye yok.

Bu foruma denk geldim bir dünya ürün var. Teferruatlı iş. Ne yalan söyleyeyim iyi bir makine olsun dedin mi 400-500 lira fiyat var.

Babamın kullandığı 10 kademeli ayarlı filan güzel bir şey.

Siz bu işi daha iyi biliyorsunuz bana 50-100 civarı önerebileceğiniz makine varsa söyleyin alayım.

Ha derseniz ki 300-500 arama ver parayı ömürlük kullanılır derseniz onu da düşünürüz bir şekilde.
Merhabalar @mercanbaba, aradığınız alet Gillette Black Beauty olarak biliniyor ve üretimi yoktur. İkinci el olarak bulma imkanınız var. @KAYHAN Ayhan bey komşumuzla iletişime gerçekseniz size mutlaka yardımcı olmaya çalışacaktır. Bu arada foruma hoş geldiniz.

Not: Sanırım 1979 yazacağınıza sehven 1879 yazmışsınız.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  DE Alet Seçimi Genel iceman_54 310 206,576 31/08/2022, Saat: 23:44
Son Yorum: exselans
  Kullandığınız En Mild Alet? FearOfATG 135 63,716 29/09/2020, Saat: 18:45
Son Yorum: kzldagpro
  DE Alet Ağırlığının Tıraşa Etkisi treasurer 0 2,055 15/05/2020, Saat: 01:44
Son Yorum: treasurer
  EJ DE89 - Slim adjustable black beauty arasındaki fark merg 5 7,611 24/08/2014, Saat: 01:31
Son Yorum: merg

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: