Boyun altı tahriş
Bende bulabilirseniz bir rimei alın derim. Forumda konusu var.
www.BarbarosRazors.com

Rimeiye şuanda baktım MrOrco iyi bir gözlemleme yapmış ve Wilkinson sworda göre daha agresif bir makine olduğunu söylüyor. Agresif derken neyi kastettiğini anlamadım bildiğim kadarıyla tahriş edebilme imkanı yüksek rimeinin yanlışmı düşünüyorum tabii bıçakta önemli. Sword ise daha sakin gibi geliyor. Yanlışım varsa düzeltin lütfen
foruma hoşgeldiniz.
Unnamed üstadın söylediği gibi zaten forum ahalisi'nin çoğunluğu cilt problemi yaşıyor.
Bence siz öncelikle jelden vazgeçin. Arko sabun veya kremleri her bakkal markette bulunabiliyor. Sonra da orta kalite bir tıraş fırçası alıp bu şekilde tıraş olun.
Aradaki farkı hemen göreceksiniz.
Zaten başıma ne geldiyse traş fırçası yüzünden ve arko sabundan geldi Sad yıllarca kullandım pek faydasını göremedim önemli olan traş bıçağı birde kaliteli traş fırçası oda belki olabilir ama cildime uyum sağlamadı nedense.
Merhaba komşular,

Wilkinson DE ile yaklaşık 3 haftadır traş olmaktayım fakat traş yönümü yüz simetri eksenine göre yataya kaydırınca boyun da tahriş (bıçak yanığı) hatta ufak kanamalar oluyor. 5-6 farklı jilet denedim; Astra Yeşil, Shark, Wilkinson (Alman), Gillette 7 O' Clock bu jiletleri kullandığımda genelde iki perde traş oldum ve hep yüz simetri eksenine parallel olarak makineyi kullandım.

Son bir kaç traş da biraz daha uzun sakallarda Bic ve Perma Sharp'ı denedim ve 2. perdede yüz simetri eksenine göre boyunda makineyi yatay kullanınca tahriş çok fazla oldu.

Traşlarım da Arko ve Cella sabun kullandım bu arada.

Sizce ne yapmalıyım ?
Hoşgeldiniz üstadların bilgileri doğrultusunda bu sıkıntıyı aşacağınızdan eminim.Hem de artık daha keyifli sakal tıraşı olmaya çalışacaksınız.İyi tıraşlar.
Komşum hoş geldiniz, size bir iyi bir de kötü haberim var. İyi haberim doğru yerdesiniz ve hobi anlamında keyif alabileceğiniz bir forum,kötü haberim ise paket halinde satılan bir ekipman yok,yani hepsini deneme yanılma ile forumu bol bol okuyarak geçirmeniz gerekiyor. Size şunu alın bunu alın diyebiliriz elbette ama bu size uyacak mı? Kendi cildinizi siz tanıyacaksınız. Şimdiden güzel forumlar...
"Erdemlerimiz ve kusurlarımız birbirinden ayrılamaz, güç ve madde gibi. Onlar ayrıldığında insan bir hiçtir."
"Nikola Tesla"

Satılık ilanım;

http://geltir.com/thread-6891.html
(04/05/2015, Saat: 09:46)ts9funk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Size şunu alın bunu alın diyebiliriz elbette ama bu size uyacak mı? Kendi cildinizi siz tanıyacaksınız. Şimdiden güzel forumlar...

+1

Hoşgeldiniz bu arada Smile
Acta est fabula, plaudite.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  İlk geleneksel tıraş ve aşırı tahriş iozbay 3 1,817 15/12/2022, Saat: 13:59
Son Yorum: iozbay
  Boyun bölgesindeki ters çıkan sakallar. Ceyrancı 8 3,144 13/03/2022, Saat: 19:47
Son Yorum: Ramo26
  Keskin Jiletlerle Tahriş Sorunu Abin Sur Ertu 7 3,763 08/04/2021, Saat: 08:59
Son Yorum: Lord Sparhawk
Exclamation Boyun Tahrişi-Kanama Gencer 32 25,798 03/01/2021, Saat: 15:52
Son Yorum: newbie
  Jilet atlaması ve tahriş Enis24 20 10,973 10/05/2020, Saat: 23:37
Son Yorum: Enis24
  boyun altı sorunu beryigit 51 42,358 09/01/2019, Saat: 10:04
Son Yorum: Hüseyin İbiş

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: