yeni başladım :)
sakin gidip de irem almayın... bu foruma iremi ben buldum ama şu an eski kalitesinde değil ve %50 fazla fiyat çekiyorlar.
azıcık para ayırıp iantangdan alın...
dost tavsiyesi....
(11/03/2012, Saat: 02:49)mriza1 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: domuz kılıysa kötü Sad kullanmak istemiyorum onu ama forumu araştırınca porsuk fırçada bulabileceğimi anladım en kısa zamanda ondan da edinirim.
tıraştan sonra ne kullanıyorsunuz? nivea after shave traştan sonra gömleğin yakasında falan leke bırakıyor uzun süre yüzde kaygan bi his bırakıyor ondan pek kullanamıyorum.
psyco arkadaşın eklediği videolarda alkolsüz bir after shave kullanın diyo ama yıllarca kolonya kullandık sizler bu konuda ne düşünüyorsunuz?
birde cahilliğime bağışlayın şap ne? forumda kimse açıklamaış Smile
bu arada rapira jiletin 10 tanesini 1 liraya astra jiletin 10 tanesini(2kutu) 2 liraya aldım.
Türkiyede bulacağınız fırçaların neredeyse tamaı domuz kılıdır. Domuz kılı istemiyorsanız ya yurtdışına açılacak ya da aşağıdaki alternatiflere bakacaksınız.

Porsuk kılı:
İrem ve Cerrus (rossman-isana) marka pure badger olarak ülkemizden temin edilebilir. Her ne kadar seven ve memnun olanlar olsa da şahsi kanaatim ikisini de tercih etmemeniz yönünde. Cerrus bende ve bikaç arkadaşta var, İrem de yine bikaç arkadaşta mevcut, Papaz dostum yukarıda gerekeni söylemiş.
cerrus: http://www.geltir.com/showthread.php?tid=149
irem: http://www.geltir.com/showthread.php?tid=325

At kılı:
Henüz görmesemde türkiyede bulunabileceği, Papaz dostum ve Mcorco arkadaşım tarafından ıspatlanmıştır.
http://www.geltir.com/showthread.php?tid=22

Sentetik:
hayvan kılı istemeyenler için,
http://www.geltir.com/showthread.php?tid=480

Şap için de şuraya bi bakın aradığınızı bulacaksınız:

http://www.geltir.com/showthread.php?tid=132

Biraz forumu araştırır ve doğru başlığa sorunuzu yazarsanız elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışırız.
teşekkürler arkadaşlar Smile
(11/03/2012, Saat: 10:06)papazerigi Adlı Kullanıcıdan Alıntı: sakin gidip de irem almayın... bu foruma iremi ben buldum ama şu an eski kalitesinde değil ve %50 fazla fiyat çekiyorlar.
azıcık para ayırıp iantangdan alın...
dost tavsiyesi....
(11/03/2012, Saat: 02:49)mriza1 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: domuz kılıysa kötü Sad kullanmak istemiyorum onu ama forumu araştırınca porsuk fırçada bulabileceğimi anladım en kısa zamanda ondan da edinirim.
tıraştan sonra ne kullanıyorsunuz? nivea after shave traştan sonra gömleğin yakasında falan leke bırakıyor uzun süre yüzde kaygan bi his bırakıyor ondan pek kullanamıyorum.
psyco arkadaşın eklediği videolarda alkolsüz bir after shave kullanın diyo ama yıllarca kolonya kullandık sizler bu konuda ne düşünüyorsunuz?
birde cahilliğime bağışlayın şap ne? forumda kimse açıklamaış Smile
bu arada rapira jiletin 10 tanesini 1 liraya astra jiletin 10 tanesini(2kutu) 2 liraya aldım.

Sizdeki Irem porsuk fırçanın sapı bu aşağıdaki kötü fırça sapına benziyor muydu? Sizdeki bunun beyazı diye hatırlıyorum. Eğer öyle ise şunu demem lazım ki, ben bu fırçayı Alanyanın bir beldesinden 2.5 Liraya almıştım. Big Grin Ama kılları çok sert sentetikti. 1-2 kez kullanıp kafasını kopardım. Big Grin Ya adamlar aynı sapa porsuk monte etmişler yada bu fırçayı boyayıp porsuk diye yutturuyorlar. Siz sadece söyleyin sap bunun aynısı ve beyaz olanıydı değil mi?

IMG_0055.jpg
evet aynısının beyazı. irem domuz kılı fırça da üretiyor ve oldukça da ucuz diye biliyorum.
(19/03/2012, Saat: 22:38)papazerigi Adlı Kullanıcıdan Alıntı: evet aynısının beyazı. irem domuz kılı fırça da üretiyor ve oldukça da ucuz diye biliyorum.

Bendeki fırça domuz değildi. Sentetik kıldı. Bunu anlamak çok kolay. Sadece tek bir kıl koparıp çakmakla yakıyorsunuz. Hayvan kılıysa çıtır çıtır yanıp yanan kısım yok oluyor. Sentetik ise aynen erimiş naylon gibi toparlak kalıyor. Bendeki bu testten sentetik olarak çıkmıştı. Bu adamların bu fırçayı siyah boyaya daldırıp porsuk diye kakaladıkları hakkında ciddi şüphelerim var. Big Grin Yinede firmayı kötülüyor gibi olmasın günahlarını almayayım. Eğer bu fırça PRC'den falan gelmiyorsa Irem'in kendi imalatı ise aynı sapa farklı farklı kıllar takıp, ta Alanyanın beldesindeki bakkallara kadar dağıtımını yapıyorlarsa bilemem. Yok eğer değilde o dandik sentetik fırçayı porsuk görünümüne sokuyorlarsa onu da bilemiyorum... Ama benden bu işlere başlamış ve porsuk fırça alacak arkadaşlara tavsiye, Türkiye'de porsuk fırça aramasınlar muhtemelen bulamazlar.
irem porsuk olan fircalari piyasaya surmuyor sadece istek uzerine yolluyor diye biliyorum. en azindan bana anadolu esnafina satmadiklarini soyledi. bendeki porsuk. bundan kesinlikle eminim ama araya az da olsa (%1 kadar) domuz kili karismis. ayrica porsuk kili fircalar ithal degil kendi imalatlariymis.
(19/03/2012, Saat: 23:14)linguist Adlı Kullanıcıdan Alıntı: irem porsuk olan fircalari piyasaya surmuyor sadece istek uzerine yolluyor diye biliyorum. en azindan bana anadolu esnafina satmadiklarini soyledi. bendeki porsuk. bundan kesinlikle eminim ama araya az da olsa (%1 kadar) domuz kili karismis. ayrica porsuk kili fircalar ithal degil kendi imalatlariymis.

O zaman sizce bu sapları ve sentetikleri de onlar mı üretiyor? Bendeki sapla irem porsuk sapı %100 aynı. Bendeki sadece sarı renk. Keşke kılları atmasaydım. Belki ilerde lazım olur diye fırçayı komple atmak yerine sırf kıllarını atmıştım. Çıkarırken de bayağı yamultmuşum bu arada Big Grin Malum epoksi beton gibi tutuyor. Tornavidayla kıra kıra çıkarıyorsun.
illa ki irem olması gerekmez. belki sapları hepsi bir yerden alıyorlardır...
(19/03/2012, Saat: 23:51)papazerigi Adlı Kullanıcıdan Alıntı: illa ki irem olması gerekmez. belki sapları hepsi bir yerden alıyorlardır...

olabilir aslinda gayet mumkun killari gormedigim icin birsey diyemem kesin olarak. ben sadece suphemi dile getirdim. cunku kil yapisida bendeki sentetige benziyor (attigim killara) sizin actiginiz o konuya baktim az once lakin kesin eminim porsuk diyen arkadaslar var bu durumda ben ne desem yalan olur cunku fircaya sahip degilim.

saygilar

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  İyi geceler. Yeni geleneksel tıraş sevdalısı. Emir_ 26 7,513 27/10/2020, Saat: 22:33
Son Yorum: Emir_
  Yeni Bir Tıraşseverden Herkese Selamlar Tony Soprano 36 8,874 19/05/2020, Saat: 18:33
Son Yorum: Tony Soprano
  Yeni Tıraş Zidane 28 8,552 12/05/2020, Saat: 18:35
Son Yorum: V4Vamık
  Merhaba / Ankara / Yeni Üye BalPorsuğu 29 7,357 13/03/2020, Saat: 12:27
Son Yorum: grknclk
  Yeni üye Gelenekseltraş 21 5,821 09/12/2019, Saat: 14:45
Son Yorum: tanios74
  Yeni üye Dorukbey 19 4,005 25/11/2019, Saat: 15:29
Son Yorum: U A K
  kabul ederseniz yeni komşunuz..zorsakal..merhabalar :-) zorsakal 29 6,880 28/10/2019, Saat: 09:33
Son Yorum: 3RD1
  Yeni Komşunuz :) ErkanY. 39 16,334 24/10/2019, Saat: 07:56
Son Yorum: ErkanY.
  Yeni komşunuz... mvorun 23 6,113 12/10/2019, Saat: 11:35
Son Yorum: mvorun
  Merhaba yeni üye newbie 25 6,235 15/09/2019, Saat: 17:01
Son Yorum: Ratiere

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: