yeni başladım :)
yok canım. 5li paket bildiğin parlak, kuşe kağıt gibi. öbür normal olan saman kağıt gibi.
Saygılarımla
(30/08/2012, Saat: 00:50)emiriko Adlı Kullanıcıdan Alıntı: hocam parlaklıktan kasıt sağ alt köşedeki kırmızı figürlerin daha açık renkte olması ise evet çünkü mcorco denemem için bir paket vermiş ve önceden sahip olduğum shark ile o kırmızının tonları farklı.
Her şey jiletin favorinden çenene doğru inerken sakal bırakıp bırakmadığına bakmakla bitmiyor işte emriko efendi. Daha çok yolun var. Jiletin ne kadar rahat kestiği, tıraş sonrası cildini ne kadar mermer gibi bırakıp bırakmadığı, tıraş sonraıs sakallarının kaç saat sonrası belirginleşmeye başlaması gibi önemli kriterler var keskinlikte.

düz shark bir işe yaramaz. Ancak mısır püskülü gibi yumuşak sakalı olan yabancılar beğeniyor onu. Shark krom ise orta karar, daha bir jilet gibi jilet. Ama gadaısnı aldığımın rapirasıyla karşılatırlamayacak jiletler shark, yeşil astra falan.

Rapirayı benzer olarak crystal, 7 o'clock mavi, trig ile kıyaslayabilirsiniz.
http://tiraskeyfim.blogspot.com/  
http://saklinotalar.blogspot.com/
İlk tıraşımda neredeyse dokundurmayacağım bile çekincemdenSmile Önümde uzun bir sabır yolu olduğunun farkındayım.

Bir sorum daha var: Silvertip FS'ler çok iyi olmakla beraber araştırmalarım sonucunda bu fırçaların yapıldığı porsuklara ne kadar iyi davranıldığı konusunda çekincelerim oluştu. Net bir bilgiye ulaşamadım ama Çin'de onlara iyi davranıldığından emin değilim. O nedenle Mühle'nin imitasyon ama Silvertip ayarındaki fibre fırçasından almayı düşünüyorum. Aynı sonucu verdiğini okudum ama Backbone'u zayıfmış. Backbone nedir arkadaşlar, tutamaç yeri mi?

(30/08/2012, Saat: 00:52)emiriko Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bastırmadıktan sonra makam aracı kullanır gibi sakin bir sürüş ile güzel zevkli bir tıraş yaşarsınız Smile

(30/08/2012, Saat: 00:47)jolozgur Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Teşekkür ederim, ben de Astra düşünüyordum açıkçası. Makinelerin görünüşüne çok takıntılı olduğum için başka markaların hatlarında EJ estetiğini bulamadım. O yüzden makinem Mild olacak, dolayısıyla da dediğiniz gibi keskinlerden gideyim, çok da facia yaşatmayacağımı düşünüyorum cildime.
emiriko Adlı Kullanıcıdan Alıntı:Hoşgeldiniz. Aynı makineyi kullanıyorum çok memnunum ve yeşil astra gibi keskin bir jilet ile güzel uyum yakaladılar. Zaten bu tip bilgiler forumda da var. Yeşil astra keskindir dilerseniz rapira-derby gibi daha az keskin bir jilet ile de deneyebilirsiniz ancak ej'den daha agresif aletlerle daha iyi olur. Mild alet-keskin jilet, agresif alet-keskin olmayan jilet ile ben güzel tıraşlar oluyorum. Forumu okumaya devam Smile
(30/08/2012, Saat: 01:03)jolozgur Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İlk tıraşımda neredeyse dokundurmayacağım bile çekincemdenSmile Önümde uzun bir sabır yolu olduğunun farkındayım.

Bir sorum daha var: Silvertip FS'ler çok iyi olmakla beraber araştırmalarım sonucunda bu fırçaların yapıldığı porsuklara ne kadar iyi davranıldığı konusunda çekincelerim oluştu. Net bir bilgiye ulaşamadım ama Çin'de onlara iyi davranıldığından emin değilim. O nedenle Mühle'nin imitasyon ama Silvertip ayarındaki fibre fırçasından almayı düşünüyorum. Aynı sonucu verdiğini okudum ama Backbone'u zayıfmış. Backbone nedir arkadaşlar, tutamaç yeri mi?

(30/08/2012, Saat: 00:52)emiriko Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bastırmadıktan sonra makam aracı kullanır gibi sakin bir sürüş ile güzel zevkli bir tıraş yaşarsınız Smile

(30/08/2012, Saat: 00:47)jolozgur Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Teşekkür ederim, ben de Astra düşünüyordum açıkçası. Makinelerin görünüşüne çok takıntılı olduğum için başka markaların hatlarında EJ estetiğini bulamadım. O yüzden makinem Mild olacak, dolayısıyla da dediğiniz gibi keskinlerden gideyim, çok da facia yaşatmayacağımı düşünüyorum cildime.
emiriko Adlı Kullanıcıdan Alıntı:Hoşgeldiniz. Aynı makineyi kullanıyorum çok memnunum ve yeşil astra gibi keskin bir jilet ile güzel uyum yakaladılar. Zaten bu tip bilgiler forumda da var. Yeşil astra keskindir dilerseniz rapira-derby gibi daha az keskin bir jilet ile de deneyebilirsiniz ancak ej'den daha agresif aletlerle daha iyi olur. Mild alet-keskin jilet, agresif alet-keskin olmayan jilet ile ben güzel tıraşlar oluyorum. Forumu okumaya devam Smile

Backbone denilen şey kılların gergin kalma durumu. Gergin kalmayan fırçalar suyu, köpüğü alınca sümsük gibi yana doğru eğrilir, yüzünüze süsrekende hemen yayılır doğru düzgün masaj yapmaz. Gergin olan fırçaalr ise hem daha iyi masaj yapar, hem köpüğü daha kolay hazırlar.
http://tiraskeyfim.blogspot.com/  
http://saklinotalar.blogspot.com/
ondan memnun kalmadıysanız parlağına hiç bakmayın zaten Smile düşünün ki parlağın 2 tarafı ile tek tıraş olabiliyorum, 5 lira olunca sorun olmuyor tabii Smile bazen arada iyi çıkanı da oluyor, ilk denediğimde iyisine rastgelip acele etmiştim 2 karton elimde kalmıştı. "iki dirhem bal için bir çeki odun çiğnemeye değmez" hiç girmeyin o işe. artık acele etmiyorum lord' un dediği gibi Smile "sütten ağzı yanan yoğurdu üfleyerek yiyor." aynı mesajda 2 deyim denk geldi, kusura bakmayın artık.

selamlar.

(30/08/2012, Saat: 00:47)papazerigi Adlı Kullanıcıdan Alıntı: bende de mat olan var ve iyi performans alamadım. o zaman parlak olanı aramama gerek yok.
Teşekkür ederim hocam
Saygılarımla
(30/08/2012, Saat: 00:45)ohtararan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: teşekkür ederim lord, bahsettiğiniz gibi biraz daha deneyeyim, aynı şekilde devam ederse size zahmet verebilirim.

papazeriği, mat olan kutu eski olan galiba, bende ikisinden de var, mat olan biraz daha iyiceydi sanki.
yani backbone zayıflığı fırçanın sabun kaldırırken filan yattığını, omurgasız olduğunu belirtmek için kullanılmış
Porsukların çok kulaklarını çınlattık forumda. Bir başlarsak yine uzar gider. Emin olun çok canları yanıyor porsukların. Hassasiyetinize saygı duyuyor ve size at kılı fırçaların da önünüzde bir seçenek olduğunu hatırlatıyorum.
Makinelerden korkmayın ama temkini de elden bırakmayıp, acele etmeyin. 10 gün sonra ustası olursunuz, merak etmeyin Wink
Saygılarımla
(30/08/2012, Saat: 01:03)jolozgur Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İlk tıraşımda neredeyse dokundurmayacağım bile çekincemdenSmile Önümde uzun bir sabır yolu olduğunun farkındayım.

ohtararan hocam
cevap için teşekkürler.
Saygılarımla
Bir amatör olarak backbone'un zayıf olması traş kalitemi nasıl etkiler bilmiyorum ama ama bu önemli bilgi ile tekrar FS Silvertip gündemime giriyor, teşekkür ederim.

Cin olmadan adam gibi traş olmaya çalışan biri olarak:

EJ DE89L, Astra yeşil Yaprak Jilet, Taylor Avocado traş kremi, FS Silvertip ya da Mühle sentetik Silvertip ekibi uygun mudur? 2 günde olayı çözebilmiş miyim?Smile

(30/08/2012, Saat: 01:08)Lord Sparhawk Adlı Kullanıcıdan Alıntı:

Backbone denilen şey kılların gergin kalma durumu. Gergin kalmayan fırçalar suyu, köpüğü alınca sümsük gibi yana doğru eğrilir, yüzünüze süsrekende hemen yayılır doğru düzgün masaj yapmaz. Gergin olan fırçaalr ise hem daha iyi masaj yapar, hem köpüğü daha kolay hazırlar.
(30/08/2012, Saat: 00:58)papazerigi Adlı Kullanıcıdan Alıntı: yok canım. 5li paket bildiğin parlak, kuşe kağıt gibi. öbür normal olan saman kağıt gibi.
Saygılarımla
(30/08/2012, Saat: 00:50)emiriko Adlı Kullanıcıdan Alıntı: hocam parlaklıktan kasıt sağ alt köşedeki kırmızı figürlerin daha açık renkte olması ise evet çünkü mcorco denemem için bir paket vermiş ve önceden sahip olduğum shark ile o kırmızının tonları farklı.

Hocam pek anlamadim kusura bakmayin benzer nitelikte jiletler varsa ordan cikarabilirim belki ozur dilerim ama ohtararan hocama biraz vermistim sharkimdan bulustugumuzda o cevaplayabilir belki Angel

(30/08/2012, Saat: 01:00)Lord Sparhawk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Her şey jiletin favorinden çenene doğru inerken sakal bırakıp bırakmadığına bakmakla bitmiyor işte emriko efendi. Daha çok yolun var. Jiletin ne kadar rahat kestiği, tıraş sonrası cildini ne kadar mermer gibi bırakıp bırakmadığı, tıraş sonraıs sakallarının kaç saat sonrası belirginleşmeye başlaması gibi önemli kriterler var keskinlikte.

düz shark bir işe yaramaz. Ancak mısır püskülü gibi yumuşak sakalı olan yabancılar beğeniyor onu. Shark krom ise orta karar, daha bir jilet gibi jilet. Ama gadaısnı aldığımın rapirasıyla karşılatırlamayacak jiletler shark, yeşil astra falan.

Rapirayı benzer olarak crystal, 7 o'clock mavi, trig ile kıyaslayabilirsiniz.

Haklisiniz hocam kat edecek cok yolum var daha 5 ay oldu aslinda fazla da sayilir ama yinede tarif edecek dogru sozleri bulamiyorum herhalde ne bileyim ben astra ile memnun olan kesimdenim sanirim Blush
kusura bakma emir, cevaplayamadım herhalde Confused
Saygılarımla

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  İyi geceler. Yeni geleneksel tıraş sevdalısı. Emir_ 26 7,538 27/10/2020, Saat: 22:33
Son Yorum: Emir_
  Yeni Bir Tıraşseverden Herkese Selamlar Tony Soprano 36 8,942 19/05/2020, Saat: 18:33
Son Yorum: Tony Soprano
  Yeni Tıraş Zidane 28 8,560 12/05/2020, Saat: 18:35
Son Yorum: V4Vamık
  Merhaba / Ankara / Yeni Üye BalPorsuğu 29 7,411 13/03/2020, Saat: 12:27
Son Yorum: grknclk
  Yeni üye Gelenekseltraş 21 5,847 09/12/2019, Saat: 14:45
Son Yorum: tanios74
  Yeni üye Dorukbey 19 4,019 25/11/2019, Saat: 15:29
Son Yorum: U A K
  kabul ederseniz yeni komşunuz..zorsakal..merhabalar :-) zorsakal 29 6,902 28/10/2019, Saat: 09:33
Son Yorum: 3RD1
  Yeni Komşunuz :) ErkanY. 39 16,388 24/10/2019, Saat: 07:56
Son Yorum: ErkanY.
  Yeni komşunuz... mvorun 23 6,160 12/10/2019, Saat: 11:35
Son Yorum: mvorun
  Merhaba yeni üye newbie 25 6,252 15/09/2019, Saat: 17:01
Son Yorum: Ratiere

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: