yeni başladım :)
(30/08/2012, Saat: 01:18)papazerigi Adlı Kullanıcıdan Alıntı: kusura bakma emir, cevaplayamadım herhalde Confused
Saygılarımla

Parlak kagidi anlamadim hocam ozur dilerim Sad
Teşekkür ederim cevabınız için.

(30/08/2012, Saat: 01:10)papazerigi Adlı Kullanıcıdan Alıntı: yani backbone zayıflığı fırçanın sabun kaldırırken filan yattığını, omurgasız olduğunu belirtmek için kullanılmış
Porsukların çok kulaklarını çınlattık forumda. Bir başlarsak yine uzar gider. Emin olun çok canları yanıyor porsukların. Hassasiyetinize saygı duyuyor ve size at kılı fırçaların da önünüzde bir seçenek olduğunu hatırlatıyorum.
Makinelerden korkmayın ama temkini de elden bırakmayıp, acele etmeyin. 10 gün sonra ustası olursunuz, merak etmeyin Wink
Saygılarımla
(30/08/2012, Saat: 01:03)jolozgur Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İlk tıraşımda neredeyse dokundurmayacağım bile çekincemdenSmile Önümde uzun bir sabır yolu olduğunun farkındayım.

Bir sorum daha var: Silvertip FS'ler çok iyi olmakla beraber araştırmalarım sonucunda bu fırçaların yapıldığı porsuklara ne kadar iyi davranıldığı konusunda çekincelerim oluştu. Net bir bilgiye ulaşamadım ama Çin'de onlara iyi davranıldığından emin değilim. O nedenle Mühle'nin imitasyon ama Silvertip ayarındaki fibre fırçasından almayı düşünüyorum. Aynı sonucu verdiğini okudum ama Backbone'u zayıfmış. Backbone nedir arkadaşlar, tutamaç yeri mi?
(30/08/2012, Saat: 01:17)jolozgur Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Cin olmadan adam gibi traş olmaya çalışan biri olarak:

EJ DE89L, Astra yeşil Yaprak Jilet, Taylor Avocado traş kremi, FS Silvertip ya da Mühle sentetik Silvertip ekibi uygun mudur? 2 günde olayı çözebilmiş miyim?Smile

Astra yeşili maviyle ya da rapirayla değiştir. Fırçayı da fs 24 finest ile değiştir tamamdır. Bari sen bir değişiklik olarka ej yerine merkur 34c al da farkın, havan olsun forumda bu ibişlere karşı. Smile

İbiş dediğime bakmayın saygım, sevgim malum. Wink
http://tiraskeyfim.blogspot.com/  
http://saklinotalar.blogspot.com/
can sağlığı
iş ohtararan hocama kaldı o zaman Smile
(30/08/2012, Saat: 01:20)emiriko Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Parlak kagidi anlamadim hocam ozur dilerim Sad
estafurullah papazeriği kardeşim, ben yandım siz yanmayın Smile

emiriko kardeşim, o verdikleriniz yeni paket olanlar, cafcaflı tipten. ikisini de es geçin.

bu arada yanlış anlamayın yeşil astra güzel jilet, ben de beğeniyorum (dum), şöyle söylersem daha açık olur zannederim, yeşil astra ile tıraş olduğumda kıllar biçilmiş gibi kalıyor, yüzde yumuşak bir his kalmıyor ve sakallar sert olarak yerine geliyor. yüz biraz daha gölgeli oluyor. tahriş yok, lakin bazı bazı çekmeler de var. rapira' da bunu yaşamadım. çekmiyor, yüzü yumuşak bir dokunuşla bırakıyor ve daha açık ton bir gri olarak kalıyor yüz. yumuşak bir tıraş ta memnun ediyor insanı. elbette bir super iridium kadar değil ancak yine de epeyce memnun olduğum bir jilet. karakter olarak lord' un da dediği gibi 7 o'clock platinium gibi. o da iyi lakin biraz pahalı. mesela perma da aynı şekilde sert bırakıyor bende sakalları, ancak astraya oranla daha iyi temizliyor, yani daha keskin olmasına rağmen yine tahrişsiz bir jilet. (çok kıyaslanıyor, o yüzden söyledim bunu)

selamlar.
astra ve perma konusunda ohtararan üstadıma aynen katılıyorum çok güzel ifade etti

(30/08/2012, Saat: 01:35)ohtararan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: estafurullah papazeriği kardeşim, ben yandım siz yanmayın Smile

emiriko kardeşim, o verdikleriniz yeni paket olanlar, cafcaflı tipten. ikisini de es geçin.

bu arada yanlış anlamayın yeşil astra güzel jilet, ben de beğeniyorum (dum), şöyle söylersem daha açık olur zannederim, yeşil astra ile tıraş olduğumda kıllar biçilmiş gibi kalıyor, yüzde yumuşak bir his kalmıyor ve sakallar sert olarak yerine geliyor. yüz biraz daha gölgeli oluyor. tahriş yok, lakin bazı bazı çekmeler de var. rapira' da bunu yaşamadım. çekmiyor, yüzü yumuşak bir dokunuşla bırakıyor ve daha açık ton bir gri olarak kalıyor yüz. yumuşak bir tıraş ta memnun ediyor insanı. elbette bir super iridium kadar değil ancak yine de epeyce memnun olduğum bir jilet. karakter olarak lord' un da dediği gibi 7 o'clock platinium gibi. o da iyi lakin biraz pahalı. mesela perma da aynı şekilde sert bırakıyor bende sakalları, ancak astraya oranla daha iyi temizliyor, yani daha keskin olmasına rağmen yine tahrişsiz bir jilet. (çok kıyaslanıyor, o yüzden söyledim bunu)

selamlar.
Bu arada Merkür 34c kesinlikle kötü görünümlü bir makine değil.

(30/08/2012, Saat: 01:30)Lord Sparhawk Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(30/08/2012, Saat: 01:17)jolozgur Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Cin olmadan adam gibi traş olmaya çalışan biri olarak:

EJ DE89L, Astra yeşil Yaprak Jilet, Taylor Avocado traş kremi, FS Silvertip ya da Mühle sentetik Silvertip ekibi uygun mudur? 2 günde olayı çözebilmiş miyim?Smile

Astra yeşili maviyle ya da rapirayla değiştir. Fırçayı da fs 24 finest ile değiştir tamamdır. Bari sen bir değişiklik olarka ej yerine merkur 34c al da farkın, havan olsun forumda bu ibişlere karşı. Smile

rapira'daki o yumuşak yüzü ne derby ne astra vermiyor gerçekten
Katılma tarihi: 2011
Düzenle derken eski cevap yok oldu. Merkür çok güzel makine görünümüyle ama ej bir tık önde. İkisini de alma isterim, bakalım bir giriş yapayım hele 34c de kült tabi.

(30/08/2012, Saat: 01:30)Lord Sparhawk Adlı Kullanıcıdan Alıntı:

Görünüm bir yere kadar önemli. Asıl olan işlev. Smile

Ej daha elegant, snob, pahalı duruyor ve yumuşak bir makine. Belirli jiletlerle daha iyi çalışıyor.

34c tam anlamıyla kasik görünmülü, ciddi ve has bir makine. Sapı elde çok sağlam tutunuyor, hiç kaymaz. Ej'ye göre daha agresif. Genele göre tam ortalama. Daha az çekişlerle daha çabuk sonuç veriyor, daha az jilet seçiyor. Jilet değişimi daha hızlı.

Forumda doğru düzgün merkur kültürü yok. Biraz futur, biraz progress, birkaç slant o kadar.
http://tiraskeyfim.blogspot.com/  
http://saklinotalar.blogspot.com/

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  İyi geceler. Yeni geleneksel tıraş sevdalısı. Emir_ 26 7,525 27/10/2020, Saat: 22:33
Son Yorum: Emir_
  Yeni Bir Tıraşseverden Herkese Selamlar Tony Soprano 36 8,889 19/05/2020, Saat: 18:33
Son Yorum: Tony Soprano
  Yeni Tıraş Zidane 28 8,557 12/05/2020, Saat: 18:35
Son Yorum: V4Vamık
  Merhaba / Ankara / Yeni Üye BalPorsuğu 29 7,400 13/03/2020, Saat: 12:27
Son Yorum: grknclk
  Yeni üye Gelenekseltraş 21 5,843 09/12/2019, Saat: 14:45
Son Yorum: tanios74
  Yeni üye Dorukbey 19 4,013 25/11/2019, Saat: 15:29
Son Yorum: U A K
  kabul ederseniz yeni komşunuz..zorsakal..merhabalar :-) zorsakal 29 6,893 28/10/2019, Saat: 09:33
Son Yorum: 3RD1
  Yeni Komşunuz :) ErkanY. 39 16,359 24/10/2019, Saat: 07:56
Son Yorum: ErkanY.
  Yeni komşunuz... mvorun 23 6,147 12/10/2019, Saat: 11:35
Son Yorum: mvorun
  Merhaba yeni üye newbie 25 6,242 15/09/2019, Saat: 17:01
Son Yorum: Ratiere

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: