Polsilver Super Iridium
(15/04/2013, Saat: 12:05)alpbb74 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: P&G çıkışlı olduğuna emin olduğum hiçbir perma sharp tek şeffafa sarılı değil ve hiçbiri şikayet ettiğimiz yapışkandan tasarruf (!) edilmiş değil

(15/04/2013, Saat: 11:31)puchacz Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Polonya Pazari'ndan bir sure once almistim. Tek seffaf kagida sariliydi. Ayni durumun astra ve perma-sharp'larda da mevcut oldugunu gorunce ben de belirtmek istedim. Galiba PPI tasarruf uyguluyor. Zannediyorum jiletlerin sahteligi soz konusu degil, yurt disi forumlarda da benzer konusmalar gecmis.
Saygilar.

Bu dedigim durum yeni uretimlerde mevcut sanirim; sizinkiler eski (!) uretim olabilir.
Polonya pazarında, gerçek perma satılma ihtimalini bir P&G distrübütöründen daha yüksek bulmadığım için bu tezlere ihtimal verilmemesini salık veriyorum. Ama tabi hiçbir şey imkansız değildir.[/i]
(15/04/2013, Saat: 11:31)puchacz Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Polonya Pazari'ndan bir sure once almistim. Tek seffaf kagida sariliydi. Ayni durumun astra ve perma-sharp'larda da mevcut oldugunu gorunce ben de belirtmek istedim. Galiba PPI tasarruf uyguluyor. Zannediyorum jiletlerin sahteligi soz konusu degil, yurt disi forumlarda da benzer konusmalar gecmis.
Saygilar.

Jilet hakkında yorumları okuyup almıştım polonya pazarından tek şeffaf kağıda sarılı.Hiç memnun kalmadım.Resmen sakalı yoluyor, kesmiyor.
Aynı sorun perma sharp içinde geçerli.Ya sahte yada kalitesiz çin üretimi.
https://www.facebook.com/pages/Pardus-Handcraft/875240639222477

https://www.instagram.com/pardushandcraft/

Cift kagida sarili olanlardan satan bir yer var mi bildiginiz? İsteyene de alip yollayabilirim.
Not: bendeki polsilver'in paketi PPI'nin diger jiletlerinin paketini son derece benziyor/ayni.Kutuya bakarak sahte demek zor, gayet kaliteli. Kullanan birisi karsilastirma yapabilir mi? Hatta PPI'nin diger urunlerindeki benzer durumlari da acikliga kavusturmak icin bu meseleyi tek baslik altinda mi toplasak acaba?
Saygilar, selamlar
(15/04/2013, Saat: 13:30)Delidumrul Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
Saygilar.

Jilet hakkında yorumları okuyup almıştım polonya pazarından tek şeffaf kağıda sarılı.Hiç memnun kalmadım.Resmen sakalı yoluyor, kesmiyor.

Üstadım diğer paketlerden de deneme fırsatın oldu mu peki?Acaba hatalı/kör jilete mi denk geldi?Ben kutudan aldığım ilk jiletle 6-7 kez keyifli tıraş geçirdim.Bendeki paketlerden açıp deneyeceğim.
(15/04/2013, Saat: 16:49)bulent45 Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
Saygilar.

Üstadım diğer paketlerden de deneme fırsatın oldu mu peki?Acaba hatalı/kör jilete mi denk geldi?Ben kutudan aldığım ilk jiletle 6-7 kez keyifli tıraş geçirdim.Bendeki paketlerden açıp deneyeceğim.

Diğer paketlerden değilde aynı paket içerisinden başka jilet denedim aynı sorun.

Aslında konu başlıkla uyumsuz gidiyor gibi ve modlarım duruma kızabilir amaUndecided
Şöyle bir akıl yürütme doğru mudur ?
- P&G, permaları Türkiye için üretiyor, doğru mu ? Sanki buna benzer yorumlar okumuştum deneyimli arkadaşlardan
- Eğer böyleyse ve diğer ülkelerde resmi dağıtım yoksa, bu sahte (Çin işi veya sahte demiş arkadaşlar, aynı şey değil mi bu ikisiWink ), mallar Türkiyede ne idüğü belirsiz kaynaklardan çıkmış ürünler. Yani üründe değişim falan yok, herkes aynı sahte jiletlere bakıp "hmm P&G heralde üretimi değiştirmiş" diyor Ambalaj değişimini anlarımda, ürünlerin bir anda kötüleşmesi çok akla uygun gelmiyor, niye diğer ürünler (7 o'clocklar, polsilver lar v.s) kötüleşmiyoda bunlar ?
- Piyasada fazlasıyla sahte ürün var, hele de Tahtakale vb gibi her zaman orjinal (!!) ürünleriyle nam salmış yerlerde Smile

Bu hafta iş gereği 1 veya 2 günlüğüne Bulgaristan'a gidicem gibi gözküyor, fırsat bulursam ve kolay bulunan bişeyse (malumunuz buralarda da bir markete girip jilet bulmak pek kolay değil) bu Polsilverlardan alırım biraz

(15/04/2013, Saat: 17:43)Delidumrul Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(15/04/2013, Saat: 16:49)bulent45 Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
Saygilar.

Diğer paketlerden değilde aynı paket içerisinden başka jilet denedim aynı sorun.
Super iridium jiletini ikinci kez kullandım ve çok memnun kaldım.İlk tıraşı ile ikincisi arasında hiç bir fark yoktu.
316uvib.jpg

Jilet oldukça keskin ve pürüzsüz, tıraş esnasında sakalı çektirme gibi bir sorun hiç yok adeta kayıyor jilet.
Şu ana kadar keskinliğinden en çok memnun kaldığım Gillette 7 oclock Sarı paket ve Perma sharp tan daha keskin geldi bana.
Bu jiletin diğerlerine göre hataları daha tölere eden bir yapısı,keskinliği var tıraş olurken çok rahat hissediyorum kendimi.
Sanki diğerlerine göre bir miktar kalın gibi bu kalınlığı birde Bolzanoda hissetmiştim.yada bana öyle geldi.
Şu ana kadar Super iridium,Gillette sarı paket,Bolzano,Perma Sharp,Gillette Silver blue,Personna lab blue,Polsilver SI (yeni üretim) jiletlerini denedim ve içlerinden en çok beğendiğim Super iridium oldu harikulade bir jilet bana göre.
Fiyat olarak biraz yoksek olsada çıkaracağı tıraş sayısına göre değerlendirilebilir.
Stok yapabileceğim bir jilet ve denemenizi mutlaka tavsiye derim.

Delidumrul tebrik ederim cok iyi gidiyorsunuz tespitlerde,r41den sonra simdi iridium cok iyi.Smile
(02/05/2013, Saat: 02:34)inceptum Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Delidumrul tebrik ederim cok iyi gidiyorsunuz tespitlerde,r41den sonra simdi iridium cok iyi.Smile

Teşekkür ederim inceptum,forumun değerli üstatları sayesinde oluyor bunlar Smile

Not :harf eksikliği düzenlemesi

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Shark Super Stainless Jilet msakalli 45 34,843 03/10/2023, Saat: 23:51
Son Yorum: alfredantionee
  Perma Sharp Süper Jilet papazerigi 1,011 1,024,292 14/09/2023, Saat: 18:00
Son Yorum: Mecanica
  Dorco Super Sharp Naci Erdem 16 7,726 13/05/2023, Saat: 00:04
Son Yorum: BAYsubjeckt
  Gillette 7 O'Clock Super Stainless Double Edge (Yeşil Paket) koolandgang 50 44,059 24/04/2023, Saat: 15:43
Son Yorum: BAYsubjeckt
  Gilette 7 O' clock Super Platinium ohtararan 32 41,257 23/04/2023, Saat: 21:20
Son Yorum: Mecanica
  RAPIRA SUPER STAINLESS (pembe/mavi/siyah) RUSYA eggman 261 271,847 10/11/2022, Saat: 17:41
Son Yorum: Johny White
  The Gentleman Super Platinum / Made in India dramahlas 10 4,539 30/10/2022, Saat: 20:51
Son Yorum: cavenaut
  Ladas Super Stainless Lord Sparhawk 35 31,666 20/04/2022, Saat: 18:07
Son Yorum: exselans
  Crown Super Stainless Blades FearOfATG 4 4,546 12/10/2021, Saat: 00:48
Son Yorum: Murathan Kurt
  Rapira Super Stainless Lord Sparhawk 8 22,283 23/09/2021, Saat: 23:15
Son Yorum: Oldstyle

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: