Polsilver Super Iridium
Polsilver SI jilet, Iridium super jiletin yeni versiyonu olarak geçiyor. Bazı yerlerde jiletin aynı olduğu söylense de yeni versiyon Polsilver SI jiletin IS jilete göre keskinliğinin az olduğu söyleniyor.
ii1.jpg
Polsilver SI olarak üretilen jiletin artık dahada yeni versiyonu var ki (tek kağıda sarılı olan) bu dahada kör bir jilet. En Son üretimi denedim hiç memnun kalmamıştım bende bir tıraşı bile zor çıkardı.

Konu ile ilgili eskiuye3315 üstadın bir incelemesi var.
http://www.geltir.com/thread-2450.html

Iridium super ile çok rahat 4-5 tıraş çıkarıyorum fazlasını denemedim ama beşinci tıraşta bile keskinliği fazlasıyla tatmin edici.
Siz bu ikisini karıştırmış olabilirsiniz belki.
https://www.facebook.com/pages/Pardus-Handcraft/875240639222477

https://www.instagram.com/pardushandcraft/

Ben konu başlığına bakarak bir önceki yorumumu yazmıştım resmi şimdi gördüm. Zrkadaşın kullandığı jileti kullanmadım. Polsilver ile ilgili yorumdurbenimkisi.

Sent from my iPad using Tapatalk
Wizamet'leri bilmem ama bu tek kağıtlı polsilverin permadan bir fazlası yok. hatta permanın tek bilemedin ikinci geçişte tertemiz ettiği yanağımda sorunlu bölgeler var, polsilver ile 3. perde sonunda bile oralara dokununca sakalı hissedebiliyorum.
dolayısıyla, keskinlik noktasında Permanın üzerine çıkan bir bıçak değil bence. ancak arada adlandıramadığım başka bir fark var. Az önce aynı bıçakla üçüncü tıraşımı oldum ve tıraştan sonra şapı sürünce yangın çıktı. Halbuki tahrişsiz bir tıraş olduğumu düşünüyordum.
Dikkatimi çeken şu: bir bıçakla 3. tıraşımı oluyorsam eğer, tıraş sırasındaki hissiyatım çok güzel de olsa tıraştan sonra şaplama sırasında yanma hissediyorum. Cildi kazımadığım halde rahatsızlık veren bir şeyler oluyor. Ne olduğunu halen anlayabilmiş değilim.
feather, rapira, bolzano, 7o'clock sarı, silver blue, shark... farketmez; hepsinde 3. tıraşım az önce yukarıda bahsettiğim sonucu verdi.
3. kez tıraş olup da sonrasın yanma yaşamadığım tek bıçak perma oldu. 4. yü de denemedim.
Bu aslında benim için çok önemli bir durum değil çünkü tek sefer kullanmayı seviyorum ama deneme amaçlı olarak her bıçağı bir defalığına bu şekilde kullanmayı yeğliyorum. ilk tıraşını iyi veren jilet, benim için iyi jilettir yani.

polsilver da ilk tıraşında sınıfı geçer not aldı. iyi jilet ama paerma varken ne stoğunu yaparım ne de fellik fellik internetten sipariş verecek yer ararım. Elimdeki 4-5 kutu yeter de artar bile.

Bir sonraki kobay personna hastane tipi olacak.
(15/10/2013, Saat: 12:50)metinnitem1 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Lijun üstadımın gönderdiği ve öve öve bitiremediği bu jileti son iki tıraşımda kullandım ki,üstadım az bile söylemiş.Elimdeki serinin yeni mi eski mi olduğunu bilmiyorum ama bana uyduğunu çok rahat söyleyebilirim.Keskin ve konforlu.Şiddetle tavsiye ediyorum.Wink

Ben yeni seriyi oldukça başarılı buluyorum komşum. Söylediğiniz gibi keskin ve konforlu, Perma-Sharp ile yakın karakterde. Tek kağıda sarılıysa yeni seridir bu arada. Eskisini deneyemedim.
Merkur Progress
Omega 80005
Perma-Sharp Süper - Polsilver SI
Tipsol hocaminda yonlendirmesiyle aldigim jileti bugun deneme firsati buldum tek kelimeyle jilet aeayisimi cozdu benim gibi hur ve sert sakali olanlar icin bicilmis kaftan ayni fiyata permasharp var ama bence polsilver bir gomlek daha ustun

Sent from my iPhone using Tapatalk
Bugün Polonya pazarına tesadüfen yolum düştü ve polsilverların fiyatını sordum. Adam 100 tanesine 50 tl fiyat verdikten sonra arkasından ekledi, "abi bu jiletler çok iyi biz bunları internetçilere veriyoruz"
burada bahsi geçen internetçiler sanırım biziz :-)
(12/04/2014, Saat: 02:14)GartBnx Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bugün Polonya pazarına tesadüfen yolum düştü ve polsilverların fiyatını sordum. Adam 100 tanesine 50 tl fiyat verdikten sonra arkasından ekledi, "abi bu jiletler çok iyi biz bunları internetçilere veriyoruz"
burada bahsi geçen internetçiler sanırım biziz :-)

Abi adam resmen 50 TL mi fiyat verdi? Hayret bir şey ya. Big Grin
Merkur Progress
Omega 80005
Perma-Sharp Süper - Polsilver SI
Komşum lazımsa ben alayım beni tanır, bahsettiği ben olabilirim ama 30 tl den 1 kuruş fazla alamaz benden, yakın zamanda 200 tane aldım.

Sent from my iPad using Tapatalk
e mail adresim tipsol@me.com
Çok Teşekkür ederim, ama lazim değil. .. sagolun..

Sent by mobile via Tapatalk
Arkadaş olaya bak ya:-))Veriyorsunda 50'ye mi veriyorsun uyanık...

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Shark Super Stainless Jilet msakalli 45 34,289 03/10/2023, Saat: 23:51
Son Yorum: alfredantionee
  Perma Sharp Süper Jilet papazerigi 1,011 1,013,703 14/09/2023, Saat: 18:00
Son Yorum: Mecanica
  Dorco Super Sharp Naci Erdem 16 7,531 13/05/2023, Saat: 00:04
Son Yorum: BAYsubjeckt
  Gillette 7 O'Clock Super Stainless Double Edge (Yeşil Paket) koolandgang 50 43,494 24/04/2023, Saat: 15:43
Son Yorum: BAYsubjeckt
  Gilette 7 O' clock Super Platinium ohtararan 32 40,784 23/04/2023, Saat: 21:20
Son Yorum: Mecanica
  RAPIRA SUPER STAINLESS (pembe/mavi/siyah) RUSYA eggman 261 268,866 10/11/2022, Saat: 17:41
Son Yorum: Johny White
  The Gentleman Super Platinum / Made in India dramahlas 10 4,400 30/10/2022, Saat: 20:51
Son Yorum: cavenaut
  Ladas Super Stainless Lord Sparhawk 35 31,309 20/04/2022, Saat: 18:07
Son Yorum: exselans
  Crown Super Stainless Blades FearOfATG 4 4,501 12/10/2021, Saat: 00:48
Son Yorum: Murathan Kurt
  Rapira Super Stainless Lord Sparhawk 8 22,167 23/09/2021, Saat: 23:15
Son Yorum: Oldstyle

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: