Polsilver Super Iridium
Tahriş diyorsunuz ama sabun, köpük kıvamı, ön hazırlık, tıraş tekniği ve jilet tutucu gibi unsurları tekrar gözden geçirmenizi tavsiye ederim komşum.
R41 gibi agresif bir alet ve feather gibi keskin bir jilet ikilisiyle başta suratı haşat etmişken şimdi yakın ve tahrişsiz tıraşlar olabiliyorum. Tabi gene de bu ikili günlük olmayacak benim sakalımda

Sent from my iPhone using Tapatalk
Polsilver+Cella ile bu sabah tekrar buluştuk,
İlk görüşmemiz çok olumlu geçmemişti ama bu sefer oldukça umitvar geldi.

Keskinliği orta üzeri olduğu için kesimi güzeldi, dengeli keyifli bir tıraş sağladı.
Sıfır tahriş ve kan ile yine beyaz havlu geleneğimizi sürdürdük Smile

Daha önce neden anlaşamamıştık diye düşünüyorum da sanırım acemi zamanıma gelmiş.
Bir de Progress yerine Wilkinson un o çok kaliteli yeni başlayanlara tavsiye edilen siyah aletinden vardı Smile
Bence asıl faktör buydu.

Tıraş sonrası A.S. kullanmadım.
@rock83 ilk basta ben de wilki almistim, EJ89 Barley de siparis etmistim ancak gelene kadar sabredemedim Wilki ile antreman maclarina basladim. Pancar gibi olmustu suratim. Tam acemiydim, sabun da bir turlu kopurtemedigim Colonel Conk'tu. Jilet de wilkinin kendi jileti. Kiyimi siz dusunun.

Ilk defa Polsilver'i EJ ile denedim, sabunu hatirlamiyorum. Cok temiz rahat bir tiras vermisti. Ama elimde sample olarak bir komsumdan hediye geldigi icin sadece bir tane vardi, bir sure de tekrar alamadim.

Ikinci bulusmamiz Standard Razor ile eslesmesi sonucu gerceklesti. Sharpedge ile gonlumu kazanan Standard, Polsilver ile oyle saglam calisti ki Ivan Drago ile ilk roundunu bitirmis Rocky gibi tamamladim ilk perdeyi. Dedim bu boyle olmayacak rafa kalkti benim icin. Sonradan farkettim ki Standard EJye gore 2-3 tik agresif bir aletmis.

Wilkiye geri donecek olursak, yaklasik 3-4 aylik tecrube kazandiktan sonra Polsilver ile eslesip ringe cikti. Bu sefer de neredeyse jileti hissetmeden 3 perde sinek kaydi olunca EJ'yi satis ilanina koydum, o derece begendim Wilki ile tirasini.

Son duruma gelirsek, su an elimde kartela kartela Polsilver var. Agirlikli olarak Pils, Aristocrat ve Tech ile kullaniyorum ve favori jiletlerim arasinda diyebilirim. Bana kalirsa mild aletler ile cok iyi anlasan bir jilet benim cildimde, Wilki ile olan uyumsuzlugunu acemi doneminize denk gelmesine yoruyorum nacizane. Gillette SharpEdge ve Gillette Silver Blue ile ilk 3umde daimi yeri olan bir jilet Polsilver.

Ne kadar kisisel olsa da referans olarak bu kucuk not dursun burada. Smile
Ben 7 oclock sarı paketin yerine almistim fakat ayni randimani alamadim.Bence 7 oclock bi tık daha konforlu ve daha keskin.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
Dönüşümlü olarak Feather, Gillette 7oclock ve Gillette silver blue kullanıyorum. Rimei ara sıra şans buluyor ama Polsilver'a bir iki defa verdiğim şansı iyi kullanamadı..KareAs'ın dördüncüsünü arıyorum, Personna Lab Blue ile transfer görüşmelerim sürüyor. Çok uzun vadeli kontrat istiyor (100lük kutu)

satılık R41 Twist, 37C Slant,EJ89

http://www.geltir.com/showthread.php?tid=7369
Bulgaristana gittiğimde oradan getirdim.Oldukça güzel bir jilet benim hoşuma gitti. Uygun fiyatada geldi.Ben memnunum.
Hemen uyum sağlayamadığım 2 bileşeni bi araya getirerek bu akşamı açtım.
Polsilver ve Yeşil Proraso sabun

Proraso Yeşil, yaz mevsimi,
Polsilver da değişik bir jilet olsun hasebiyle bir araya geldiler. İyiki de gelmişler.
Serin bi tıraş ortamı sağladılar Smile

2. ye kullandığım Polsilver; gayet stabil, güzel keskinlikte, konforlu ve tahrişsiz bir tıraş sağladı.
3. ye kullanırım diye kurutup kağıdına koydum Smile
(01/06/2016, Saat: 22:29)rock83 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hemen uyum sağlayamadığım 2 bileşeni bi araya getirerek bu akşamı açtım.
Polsilver ve Yeşil Proraso sabun

Proraso Yeşil, yaz mevsimi,
Polsilver da değişik bir jilet olsun hasebiyle bir araya geldiler. İyiki de gelmişler.
Serin bi tıraş ortamı sağladılar Smile

2. ye kullandığım Polsilver; gayet stabil, güzel keskinlikte, konforlu ve tahrişsiz bir tıraş sağladı.
3. ye kullanırım diye kurutup kağıdına koydum Smile

Gillette sarı pakete yakın jilet ararken deneyip son derece memnun kaldım polsilver ile devam etcem. Genelde 3 kullanım sonrası jileti atarım ama baktım kaymak gibi jilet atmaya kıyamadım az zorlayım dedim bugün 5 tıraşı oldum sorun yoktu. Yarına 6yı deneyeceğim bakalım iş görecek mi.
@Selman hocam benim sakallar biraz sert ve orta sıklıkta. Dediğiniz gibi Polsilver 5-6 tıraş sıkıntısız tıraş keyfi veriyor. Gerçekten fiyatını fazlasıyla hak eden bir jilet.
bugün ilk defa polsilver ile tıraşımı oldum. keyifli ve konforlu bir tıraş. benim için de önemli olan zaten konfor, polsilver de bunu fazlasıyla sağlıyor...
Bizim kalbimiz hep kırıktır çocuk. Ama, yinede eksik etmeyiz sol cebimizden umudu..

Nazım Hikmet

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Shark Super Stainless Jilet msakalli 45 34,163 03/10/2023, Saat: 23:51
Son Yorum: alfredantionee
  Perma Sharp Süper Jilet papazerigi 1,011 1,009,561 14/09/2023, Saat: 18:00
Son Yorum: Mecanica
  Dorco Super Sharp Naci Erdem 16 7,491 13/05/2023, Saat: 00:04
Son Yorum: BAYsubjeckt
  Gillette 7 O'Clock Super Stainless Double Edge (Yeşil Paket) koolandgang 50 43,357 24/04/2023, Saat: 15:43
Son Yorum: BAYsubjeckt
  Gilette 7 O' clock Super Platinium ohtararan 32 40,687 23/04/2023, Saat: 21:20
Son Yorum: Mecanica
  RAPIRA SUPER STAINLESS (pembe/mavi/siyah) RUSYA eggman 261 268,222 10/11/2022, Saat: 17:41
Son Yorum: Johny White
  The Gentleman Super Platinum / Made in India dramahlas 10 4,351 30/10/2022, Saat: 20:51
Son Yorum: cavenaut
  Ladas Super Stainless Lord Sparhawk 35 31,159 20/04/2022, Saat: 18:07
Son Yorum: exselans
  Crown Super Stainless Blades FearOfATG 4 4,483 12/10/2021, Saat: 00:48
Son Yorum: Murathan Kurt
  Rapira Super Stainless Lord Sparhawk 8 22,137 23/09/2021, Saat: 23:15
Son Yorum: Oldstyle

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: