Polsilver Super Iridium
http://www.polsilver-blades.com/ diye bir site buldum. Buradan alışveriş yapan varmı güvenilirmidir acaba. Konu doğru yerde değilse affedin.
(26/01/2018, Saat: 18:37)Devil67 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: http://www.polsilver-blades.com/ diye bir site buldum. Buradan alışveriş yapan varmı güvenilirmidir acaba. Konu doğru yerde değilse affedin.
hiç alışveriş yapmadım ama bu adam yabancı forumlarda bu sayfadan 1000 kutu polsilver sattı.
Bulgaristandan postalıyor.
bir sorun olacağını sanmıyorum...
jiletin üretiminin durduğunu doğruluyor sitede. yazık ettiler güzelim jilete ya!!!
(26/01/2018, Saat: 19:25)gökbörü Adlı Kullanıcıdan Alıntı: jiletin üretiminin durduğunu doğruluyor sitede. yazık ettiler güzelim jilete ya!!!

İngilizcem yok hocam. Tesadüfen denk geldim. Onbin adete kadar satıyor 200 lü getirtsem bi ömür yeter bana
Bu jiletin üretiminin durma hikayesi bir kaç senede bir çıkıyor. Yabancı bir forumda geçen senenin başında yine bahsi geçmiş. Birisi 2011'de de duymuştum bunu, hatta 2009'da da yazmış. Online satıcılardan birisi o zaman üretim durmayacak ama dağıtıcı değişecek belki ambalaj değişir falan diye birşeyler söylemiş vs. vs.

Bu ve bizim Perma-Sharp dahil bir çok başka jilet Gillette'in St. Petersburg'daki fabrikasında üretiliyor. Bu jilet ise benim takip ettiğim kadarıyla en beğenilen jilet. Tabii bizim forum, bir iki İngiliz ve Amerikan forumlarından takip edebiliyorum ben. Nüfusa baktığımızda Hepi topu 500 milyonluk bir coğrafyadan söz ediyorum. Dünya 7 milyar! Çin ve Hindistan faktörü var ancak bahsi geçen fabrikanın hedef müşterisinin ne kadarı Çin ve Hindistan'da pek bir fikrim yok. Pazar olarak oraları pek dikkate almıyor da olabilirler.

Tutup da en beğenilen jiletin üretimini durduracaklarına ben pek ihtimal vermiyorum. Karlılık sıkıntısı varsa fiyatı artırır üretimi durdurup müşteriyi kökten kaçırmaktansa. Peki durdursa ne olur?

Şimdi bir hesap yapalım.

Biz burda 3000 küsür kişiyiz.Diyelim ki 4 bin. Hepimiz bir jileti 2 tıraş kullanmak şartıyla her gün tıraş olalım. Ve sadece polsilver kullanalım.

4000 x 365 /2 = 730.000 = 7300 karton

1 kartonun ölçüsü yaklaşık : 20 x 85 x 16 mm
Buradan hacmi : 0.0000272 m3
Ağırlığı yaklaşık : 120 gram

7300 kartonun hacmi 0.0272 x 7300 = 0.2 metreküp (Sanayide yük taşımak için kullanılan ahşap paletler vardır. İşte onlardan bir veya iki tanesinin hacmi kadarlık bir hacimden bahsediyoruz)
Ağırlığı : 120 x 7300 / 1000 = 876 kilo/yıl

Pek alakası yok ama nüfusa oranlasak bizim coğrafyada kabaca her 1 milyon kişiye yılda 10 kg DE jilet düşer bu hesapla. Dünya nüfusu 7 milyar desek, 70 ton DE jilet eder. 3 tır dolusu jiletten bahsediyoruz.

Polsilver bandından acaba geçtiğimiz yıl kaç tır doldurmaya yetecek kadar jilet çıkmıştır? 3 tır olsa nerdeyse tüm dünyadaki bizim gibi klasik tıraşçıların yıllık ihtiyacını karşılar. Hindistan ve Çin'e satamıyorsa aynı 3 tır 2 yıllık tüketimi karşılar. Yine kullanıcıların yarısı başka jilet kullansa aynı 3 tır 4 yıllık tüketimi karşılar. 3 değil, 6 tır üretmişlerse 8 yıllık stok var demektir...

Kısacası üretim geçen sene durmuş olsa dahi, bence yılllarca tüketilebilecek kadar mevcut stok vardır. Ancak üretimi durdu diye altına hücum eder gibi karton karton Polsilver almaya başlarsa insanlar jileti yine kolay kolay tüketemezler, ancak stok yaparlar ve fiyatların artmasına sebep olurlar. O satıcı da bu durumdan istifade etmiş.

Elimde bir kaç paket var. Jilet biriktirdiğim için bir paketini açmadan bir kenara atarım. Gerisini hiç çekinmem canım istedikçe keyifle kullanırım. Biterse de umrumda olmaz.
En beğendiğim jilet. İlk numunesi hatalı çıkmış ve beğenmemiştim ama sonrasında 7 oclock sarı ile birlikte en beğendiğim jilet oldu. Ej89 ile çok uyumlu. Hatta Feather’dan daha çok beğendiğimi de ekleyeyim. Şu an 300 civarında var elimde. 2 günde bir tıraş olduğum için 2 yıl yeter. Sonrasında bakacağız. Ama üretimi kalkmayacak diye düşünüyorum.
(27/01/2018, Saat: 04:03)pilotic Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu jiletin üretiminin durma hikayesi bir kaç senede bir çıkıyor. Yabancı bir forumda geçen senenin başında yine bahsi geçmiş. Birisi 2011'de de duymuştum bunu, hatta 2009'da da yazmış. Online satıcılardan birisi o zaman üretim durmayacak ama dağıtıcı değişecek belki ambalaj değişir falan diye birşeyler söylemiş vs. vs.

Bu ve bizim Perma-Sharp dahil bir çok başka jilet Gillette'in St. Petersburg'daki fabrikasında üretiliyor. Bu jilet ise benim takip ettiğim kadarıyla en beğenilen jilet. Tabii bizim forum, bir iki İngiliz ve Amerikan forumlarından takip edebiliyorum ben. Nüfusa baktığımızda Hepi topu 500 milyonluk bir coğrafyadan söz ediyorum. Dünya 7 milyar! Çin ve Hindistan faktörü var ancak bahsi geçen fabrikanın hedef müşterisinin ne kadarı Çin ve Hindistan'da pek bir fikrim yok. Pazar olarak oraları pek dikkate almıyor da olabilirler.

Tutup da en beğenilen jiletin üretimini durduracaklarına ben pek ihtimal vermiyorum. Karlılık sıkıntısı varsa fiyatı artırır üretimi durdurup müşteriyi kökten kaçırmaktansa. Peki durdursa ne olur?

Şimdi bir hesap yapalım.

Biz burda 3000 küsür kişiyiz.Diyelim ki 4 bin. Hepimiz bir jileti 2 tıraş kullanmak şartıyla her gün tıraş olalım. Ve sadece polsilver kullanalım.

4000 x 365 /2 = 730.000 = 7300 karton

1 kartonun ölçüsü yaklaşık : 20 x 85 x 16 mm
Buradan hacmi : 0.0000272 m3
Ağırlığı yaklaşık : 120 gram

7300 kartonun hacmi 0.0272 x 7300 = 0.2 metreküp (Sanayide yük taşımak için kullanılan ahşap paletler vardır. İşte onlardan bir veya iki tanesinin hacmi kadarlık bir hacimden bahsediyoruz)
Ağırlığı : 120 x 7300 / 1000 = 876 kilo/yıl

Pek alakası yok ama nüfusa oranlasak bizim coğrafyada kabaca her 1 milyon kişiye yılda 10 kg DE jilet düşer bu hesapla. Dünya nüfusu 7 milyar desek, 70 ton DE jilet eder. 3 tır dolusu jiletten bahsediyoruz.

Polsilver bandından acaba geçtiğimiz yıl kaç tır doldurmaya yetecek kadar jilet çıkmıştır? 3 tır olsa nerdeyse tüm dünyadaki bizim gibi klasik tıraşçıların yıllık ihtiyacını karşılar. Hindistan ve Çin'e satamıyorsa aynı 3 tır 2 yıllık tüketimi karşılar. Yine kullanıcıların yarısı başka jilet kullansa aynı 3 tır 4 yıllık tüketimi karşılar. 3 değil, 6 tır üretmişlerse 8 yıllık stok var demektir...

Kısacası üretim geçen sene durmuş olsa dahi, bence yılllarca tüketilebilecek kadar mevcut stok vardır. Ancak üretimi durdu diye altına hücum eder gibi karton karton Polsilver almaya başlarsa insanlar jileti yine kolay kolay tüketemezler, ancak stok yaparlar ve fiyatların artmasına sebep olurlar. O satıcı da bu durumdan istifade etmiş.

Elimde bir kaç paket var. Jilet biriktirdiğim için bir paketini açmadan bir kenara atarım. Gerisini hiç çekinmem canım istedikçe keyifle kullanırım. Biterse de umrumda olmaz.

Bu hesabı yaparken harcadıgın vakitten, ulkenin ve senin sahsi is gucu kaybını da biz hesaplıyoruz abi az sonra ....deermisim Smile
Eline sağlık iyi hesap. Bir iki stokçu ya da elinde mal kalanın fırsat kollamasıdır. Elinde mal çakılmış iken bir de tatlı fiyata malı satmak Smile

ZTE BLADE A910 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
(27/01/2018, Saat: 20:22)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu hesabı yaparken harcadıgın vakitten, ulkenin ve senin sahsi is gucu kaybını da biz hesaplıyoruz abi az sonra ....deermisim Smile

Hazır en bol şey vakitken ve o bolluğun sonuna yaklaşıyorken değerlendireyim dedim Smile

(27/01/2018, Saat: 22:47)protti Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Eline sağlık iyi hesap. Bir iki stokçu ya da elinde mal kalanın fırsat kollamasıdır. Elinde mal çakılmış iken bir de tatlı fiyata malı satmak Smile

ZTE BLADE A910 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ben de özetle öyle düşünüyorum.
Çok uzun yıllar perma S. yaprak jilet ile ustra traşı oldum.O zamanlar bu kadar jilet markasının olduğunu( yada ülkemizde temin edilebildiğini bilmiyordum). daha sonra ustra ile olduğum traşların brakın konforunu kesiksiz traş olamadığımı fark edip traş olmak yerine eziyet çektiğimi anlayınca bu forumu buldum ve onun sonunda QSHAVE nin ayarlanabilir mucize fiyat/performans ürünün aldım. ürün süperdi ve nasıl daha konforlu traş olurum diye araştırıken astra, permaş. , qshave nin kutusundan çıkan made in usa yazan jilet de dahil çeşitli jiletlerle denemeler yaptıysam da malesef istediğim konfor ve tahrişsiz traşı bulamadım.

Taki impa ticaretten RAPIRA SUPER STAINLESS ve POLSILVER SUPER IRIDIUM bu iki marka jiletten sipariş edene kadar. önce polisilver ile sonra rapira ile traş oldum. Rapiradan çok büyük bi beklentim yoktu açıkcası ve sürprizde yapmadı. permas. dan kesinlikle daha iyi ve konforlu ama yinede sıradan bir jilet.

ama Polisiver ile traş olduğumda hiçbirşey eskisi gibi olmıyacak gibi geldi bana. jileti faul bölgesinin altından sürmeye başlıyorsunuz nasıl anlatayımki ; yağ gibi kaymaya başlıyor ve en sıkıntılı sakal bölgem boyun bölgem olduğu halde orayı bile anlatamıyacağım bir konfor ile traş etti. 3 perde aldım ve sonuçta süper konfor ile pürüzsüz bir yüze kavuşturdu beni. Feather , kai ve gilette sarı paketleri kullanmadım ama 3 üde pahalı ürünler. bu fiyat/performans oranını ve konforunu karşılarlarmı bilemiyorum.Ben herkese polisilveri denemeleri tavsiye ediyorum. onu kullanmadan jilet kullandım denilmemeli bence.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Shark Super Stainless Jilet msakalli 45 34,284 03/10/2023, Saat: 23:51
Son Yorum: alfredantionee
  Perma Sharp Süper Jilet papazerigi 1,011 1,013,638 14/09/2023, Saat: 18:00
Son Yorum: Mecanica
  Dorco Super Sharp Naci Erdem 16 7,528 13/05/2023, Saat: 00:04
Son Yorum: BAYsubjeckt
  Gillette 7 O'Clock Super Stainless Double Edge (Yeşil Paket) koolandgang 50 43,486 24/04/2023, Saat: 15:43
Son Yorum: BAYsubjeckt
  Gilette 7 O' clock Super Platinium ohtararan 32 40,776 23/04/2023, Saat: 21:20
Son Yorum: Mecanica
  RAPIRA SUPER STAINLESS (pembe/mavi/siyah) RUSYA eggman 261 268,843 10/11/2022, Saat: 17:41
Son Yorum: Johny White
  The Gentleman Super Platinum / Made in India dramahlas 10 4,399 30/10/2022, Saat: 20:51
Son Yorum: cavenaut
  Ladas Super Stainless Lord Sparhawk 35 31,228 20/04/2022, Saat: 18:07
Son Yorum: exselans
  Crown Super Stainless Blades FearOfATG 4 4,501 12/10/2021, Saat: 00:48
Son Yorum: Murathan Kurt
  Rapira Super Stainless Lord Sparhawk 8 22,163 23/09/2021, Saat: 23:15
Son Yorum: Oldstyle

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: