Tabancalarla ilgilenenler kimler?
Benim tercihim Beretta nın eskilerin düğmeli dedikleri (7+1) şarjör kapasiteli 7.65 beretta nın yeni versiyonu olan (12+1) şarjör kapasiteli 81 FS serisi .. Bu silah son derece güvenilir mekanizması yanında ağırlık ve ebat olarak taşıma kolaylığı da sağlıyor..
(28/07/2016, Saat: 01:28)Aersin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba
Bende yakın zamanda ( özellike son yaşananlardan sonra) başvurumu yapıp Colt 1911 veya Sig Sauer P245 düşünüyorum

Selamlar. Bu olaylardan sonra toplumun büyük bölümü sizin gibi düşünüyor, etrafımda çok görüyorum. Ülkenin yönetimi istila edilince, fırsattan istifade virüs gibi arsızlar ve eşkiyalar ortaya çıkıyor. Çözüm müdür tartışılır ama evde bu hırsız ve eşkiyalara karşı kendini savunacak birşey olması biraz huzur veriyor. Tanıdığımız emekli öğretmenin evine polis diye girmişler, zavallı adam anlamış polis olmadıklarını ama hem dövüp hem soymuşlar. Ses etmese sadece soyulacak.

Ben de silah koleksiyonu yapıyorum, ilgilendiğiniz markalara göre araştırmanızı sağlam yapmışsınız. Bilmeyenler için http://www.tabancatufek.com forum sitesinde çok detaylı incelemeler var, alım konusunda danışma yapabilirsiniz, faydalı olacaktır. Ayrıca Osman ORTAÇ videolarını da izlemekte fayda var. Saygılar.
rocnelrazor@gmail.com
www.rocnel.com

(28/07/2016, Saat: 23:09)rocnel Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Selamlar. Bu olaylardan sonra toplumun büyük bölümü sizin gibi düşünüyor, etrafımda çok görüyorum. Ülkenin yönetimi istila edilince, fırsattan istifade virüs gibi arsızlar ve eşkiyalar ortaya çıkıyor. Çözüm müdür tartışılır ama evde bu hırsız ve eşkiyalara karşı kendini savunacak birşey olması biraz huzur veriyor. Tanıdığımız emekli öğretmenin evine polis diye girmişler, zavallı adam anlamış polis olmadıklarını ama hem dövüp hem soymuşlar. Ses etmese sadece soyulacak.

Ben de silah koleksiyonu yapıyorum, ilgilendiğiniz markalara göre araştırmanızı sağlam yapmışsınız. Bilmeyenler için http://www.tabancatufek.com forum sitesinde çok detaylı incelemeler var, alım konusunda danışma yapabilirsiniz, faydalı olacaktır. Ayrıca Osman ORTAÇ videolarını da izlemekte fayda var. Saygılar.

Merhaba
Teşekkür ederim yorumunuz için,
Osman Ortaç beyefendinin zaten fanatikleri arasındayım Smile
Hem teknik incelemeri hem uslubu hemde -bence- en önemlisi olan "adap" hususunda çok bilgilendirici ve çok önemli bir şahsiyet.
(28/07/2016, Saat: 00:35)Monarch Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yine Stoeger firmasının ürettiği bir tabanca olan Couger modeli Hakkı'nda bilgisi olan var mı? Türkiye de üretilen en iyi tabanca olduğu söyleniyor. Beratta ile ortak imalat yapılıp genelde yurt dışı satışı yapılıyormuş. Fotoğraf koymayı beceremiyorum fakat silah kompakt ve çok hoş.

Komşum stoeger cougar 8000 modelenin namlusu beretta geri kalan kısmı türk yapımı diye biliyorum, silah forumlarında en çok tavsiye edilen yerli modeldir ancak gerek aksesuar ( kabze, kılıf vb. ) bulmak sıkıntı. Hoş firma size kılıf veriyor ama bu kılıftan şikayet eden çok, sürgü kapağını çizdiğini söylüyorlar. 2. El satışıda zayıf bir tabanca. Ancak kullanlar memnun. Yinede herkesin tavsiyesi almışken ömürlük olsun ithal al şeklinde olur. Tabanca alırken dikkat edilmesi gerken husus silahı elinize aldığınızda elinize uyum sağlamasıdır, yoksa isabetli atışlar zor olacaktır.
Sarsılmaz St10 ile couger var aklımda kısmet bakalım. Fakat gönlümde yatan aslan Browning hp mark lll tür her zaman. 14 lü çok zarif gelmiştir bana herzaman.
Elimde bir adet EKOL marka kurusıkı tabanca var. Terör olayları azıttığında ne olur ne olmaz diye almıştım ama artık hem gerek görmüyorum, hem de olası bir durumda bir işe yaramayacağını için satmak istiyorum. Bunu satıp çift kırma bir tüfek alacağım.

Bu silahların satışını yapan bir yer var mı? Bunu nereden satabilirim? Eğer öyle bir şey yoksa da emniyete hibe edeceğim. Çalınıp ucu açılsa ve vurguna karışsa ayrı dert, kullanması ayrı dert. Dert oğlu dert yani. Bir senedir bende duruyor sadece 2 el ateş ettim. Poligon yok, olsa bile kurusıkı. Anca senede bir kere köye gideceğiz de havaya oyuncak sıkacağız.
9 ay sonra asaletim tasdik oluyor. Müfettişlere zor alımdan vergisiz şekilde taşıma ruhsatı veriyorlar. Aklımda iki model var biri Sarsılmaz P8L (Polisin eski silahı) öbürü de Canik TP9SF Elite S. Sarsılmazın nişanı çok iyi yalnız kötü yanı namlusu uzun o yüzden taşırken sıkıntı yaratıyor. Caniğin de nişanı fena değil ama Sarsılmaza göre daha kötü ama bu da tam belde taşımalık hem hafif hem namlu kısa. Bakalım seneye ikisinden birine karar vereceğim. Gri işlemeli olan Sarsılmaz siyah olan Canik
mbr51i.jpg
2lcky0i.jpg
5mg0tc.png
Komşum canik de güzelde, sarsılmaz İn yanında oyuncak gibi kalıyor, ikisinide güvenlik eğitiminde kullandım, ordan biliyorum. Sarsılmaz g3 gibi, nişan al bas hedefte. Canik ak47 ye benzettim, kullanımı söküp takması dağa kolay ama tokluk yok. d54812f4585f4c2bcae24721c9f4dc0f.jpg

SM-C7000 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
(25/05/2018, Saat: 02:15)volkanerozan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum canik de güzelde, sarsılmaz İn yanında oyuncak gibi kalıyor, ikisinide güvenlik eğitiminde kullandım, ordan biliyorum. Sarsılmaz g3 gibi, nişan al bas hedefte. Canik ak47 ye benzettim, kullanımı söküp takması dağa kolay ama tokluk yok. d54812f4585f4c2bcae24721c9f4dc0f.jpg

SM-C7000 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Doğru diyorsunu komşum mesajda da belirttim zaten ama sarsılmaz belde taşımak İçin gerçekten namlusu uzun bir silah ve caniğe göre ağır. Belki gram farkı başta az gelebilir ama 8 saat belde durduğu düşünülürse biraz yorucu olur açıkçası. Bir de namlusu uzun olduğu İçin yürürken hafif rahatsızlık veriyor. Ha şu da var. Aklımın bir köşesinde  eskilerin deyimiyle 6 patlar var. Artık eski Türk filmlerinden kalma mı yoksa geçmişe özlem mi bilinmez ama acayip çekici geliyor bana Smith&Wesson.  Şundaki asalete bak komşum Smile

yqdZBL.jpg
RDyl7G.jpg
buda benim kuzu öyle bakmayın kuzu kuzu durduğuna tersi terstir
Bilge kağan üstada katılıyorum tüm gün 9 saat belde büyük silah taşımak yoruyor ama bu bendeki yıllardır yormadı beni küçük silah kullanımı kolaydır atış isabet yüzdesi daha iyidir büyükleri gibi şahlanmaz ateş ederken, tabi alışanlar için büyük silah isabet oranlarıda son derece iyi sonuçlar verir pıratiğini yani atışı ne kadar çok yaparsan o kadar atış yüzden artar, bilge kağan komşum canik in birde polimer gövdeli olanlarına bak derim onlarda bayağı hafiftir kaba olmayan küçükte olmayan kibar orta modelleri var seçenek çok
Edep, aklın tercümanıdır. İnsan edebi kadar akıllı, aklı kadar şerefli, şerefi kadar kıymetlidir...

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Kocaeli'de kimler var? akaysakarya 18 7,171 08/02/2020, Saat: 06:01
Son Yorum: Palace
  SAMSUNDA KİMLER VAR? zbilgen 8 4,693 14/01/2019, Saat: 16:43
Son Yorum: zbilgen

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: