Tabancalarla ilgilenenler kimler?
İlk kez gördüm ve bu forumda hoşuma gitmeyen ilk konu bu oldu.
Bireysel silahlanma kesinlikle yasaklanmalıdır.
Hele bizim gibi en eğitimlisinin bile hemen gaza gelme ve linç saldırı çatışmaya eğilimli olduğu ülkelerde ,kesinlikle yasak olmalı .
Umarım art niyetsiz ve zevk hobi ile yaptığınız paylaşımlar birilerini önce silah taşımaya teşvik etmez
(25/05/2018, Saat: 14:14)mehmetgonen Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İlk kez gördüm ve bu forumda hoşuma gitmeyen ilk konu bu oldu.
Hele bizim gibi en eğitimlisinin bile hemen gaza gelme ve linç saldırı çatışmaya eğilimli olduğu ülkelerde ,kesinlikle yasak olmalı .
Umarım art niyetsiz ve zevk hobi ile yaptığınız paylaşımlar birilerini önce silah taşımaya teşvik etmez

+1
komşum bu da bir hobi sonuçta,
bireysel silahlanmaya karşı değilim hatta destekliyorum, kayıtlı olmayan silah ile yakalanan kişilere daha ağır cezalar verilmeli,
kayıtlı silah alımı o kadar da kötü bir şey sonuçta silahların balistik incelemesi var, kovan izi kaydedildikten sonra sorun yok..
Kimse kayıtlı silahla suç işlemek istemez. Ha dersen ki kızınca sinirlenince çeken vurursun adamı, bıçak da yasaklansın hatta ustura da yasaklansın.. Big Grin

halbuki Türkiye de bireysel silahlanma yok ama dünya kadar silahlı soygun, hırsızlık, yağma,cinayet ........vb olay var, şuan kayıtlı olmayan silah kimde var gazetelerin 3. sayfası hep bunları yazıyor..
(25/05/2018, Saat: 14:14)mehmetgonen Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İlk kez gördüm ve bu forumda hoşuma gitmeyen ilk konu bu oldu.

Dediklerinize kesinlikle katılmıyorum komşum. Birilerinin eğitimsiz veya cahil olması Benim özgürlük alanımı kısıtlayamaz. Bu alanda kötü örnekleri gösterip bu iş yasaklansın demek de bana saçma geliyor. Yukarda başka bir komşumun belirttiği gibi silahı yasaklasan aynı suçu işlemek isteyen bıçakla usturayla da işler. İşte görüyoruz hergün haberlerde kadın cinayetlerini. Çoğu da bıçakla. Yasaklar koymak yerine belirttiğiniz sorunların tek çözümü EĞİTİMDİR. Bir şeyleri yasaklayarak sorunları çözmek bilmem ne kadar başarılı olur?
Son olarak umarım başkasını özendirmezsiniz demişsiniz. Koskoca devlet bir kişiye silah bulundurma veya taşıma ruhsatı veriyorsa kişi olarak ben mi olacağım suçlusu Smile
Bireysel silahlanma bir haktır yasalarla da güvence altına alınmıştır. Kanun koyucu yarın öbür gün yasaklarsa boynumuz kıldan ince götürüp geri veririz.
Ben bilinçli bireysel silahlanmayı destekliyorum. Şuan ki devlet politikasına göre kalbur üstü bir gelire sahip isen silah edinebiliyorsun (siviller için). Bu da elinde silahı olan ama karakteri olmayan, ciddiyeti olmayan, kaypak ve hırbo zenginler yaratıyor. Bunun yerine silah fiyatları ve harçlar çok daha cüzi bir miktara indirgenip silah almak isteyenlere psikolojik, zihni yeterlilik, öfke kontrol, iq testi (ciddiyim), silah nedir, ne amaçla kullanılır, nasıl kullanılmalıdır gibi eğitimler uygulansa bence korkulacak bir yanı yok.

Bu ülkede her gün onlarda insan tinercilerin, mafyavari sokak kabadayılarının yüzünden hayatını kaybediyor. Silah bir kere alınır ve ömür boyu garanti sağlar. Sıradan sivil bir insan ömrü hayatında belki bir kez silah kullanmak zorunda kalır ve onda da kendi canını, eşini, çoluğunu çocuğunu korur.

Bundan yıllar önce bir haber vardı, içeriği şu şekilde olan; karı-koca yeni evliler ve bir eve taşınıyorlar. Yeni evli çifti gözüne kestiren üç veya dört yaratık akşamüstü zili çalıyor. Adam kapıyı açınca üzerine çullanıp sabaha kadar adamın gözü önünde eşine tecavüz ediyorlar.

Evet belki ekstrem bir örnek ama yaşanıyor bu tür şeyler. Dedemin bir sözü vardı: "Hapishanenin kapısı bir gün açılır ama mezarın kapısı daha açılmaz" diye. Biz silahlanmayı birbirimize karşı uygulamıyoruz. Tehlikelere karşı uyguluyoruz. Ama bu politikayla daha çok bekleriz.
Ben de savunma dayanaklı yaklaşımları gayet iyi anlıyorum. Hatta belki de savunma sanayiinde çalışmamız nedeniyle hafiften hevesli, zamanında belki alsak mı diye düşünmüşlüğüm de vardı. Yalnız etrafta öyle çok kendine herşeyi hak gören, eline aldı mı kullanmak gerektiğini sanan insan var ki, bu ülkenin eğitim anlayışı ile ne insanları doğru dürüst eğitebileceğine ne de kontrolünün düzgün yapılabileceğine inancım hiç yok. Mesela, geçen günlerde haberlerdeydi, adamın birisinin arabası çalınıyor, kamera görüntülerinden çalan kişinin bir eşgalini yakalıyor. Adam yolda giderken benzettiği bir genci arabasından indirip kafasına tabancayı dayayabiliyor. Adama göre adam haklı, silahı da var, neden cezasını da kendisi uygulamasın?

Poligonda atışını yapmış, kullanmayı bilen bir kişi dahi gergin bir anda ne kadar sakin olabilir, ne kadar gereksiz bir aksiyon alabilir, veya hiç aksiyon alamaz elindekini kaptırıp işleri daha mı berbat hale getirir, yabancı forumlarda, Quora gibi soru cevap ortamlarında sık sık karşılaşılan ve hiçbir zaman silahın işe yaradığı fikriyle sonuçlanmayan tartışmalar.
Birşeyleri öyle hepten yasaklamak olmaz. Zamanında Amerika'da içki yasaklandı, kaçakçılık arttı, sonra serbest bırakıldığında içen sayısı yasaktan öncesine nazaran kat kat arttı. Bireysel silahlanma her zaman olacaktır, ister yasal olsun ister yasak. Silah kullanmak isteyen tabanca da kullanır, bıçak da. Dolayısıyla bu olguyu ayrı değerlendirmek lazım.

Tabancalara karşı ilgisi olan insan var, olmayan insan var. Benim şahsen hiç ilgim yok. Forumda böyle bir konu olduğunu bilmiyorum, ben de hoşlanmadım görünce, sevmiyorum tabancaları.
I'd Lather be Shaving, 'Cos Shave Must Go On!
Silah hayatimin hicbir asamasinda hobi olamaz, sadece bu isin teknik ve psikolojik egitimini almis insanlarin kullanmasi gerektigini dusunuyorum. Sinirli ve kontrolsuz bir anda o silah cekilir ve kullanilir ki olan da bu hergun ulkede. Unlu bir tiyatrocumuz, sinirli bir aninda karsidakini korkutmak icin tiyatroda kullandigi silahi cikarmis karsisindaki de silahli oldugu icin adamcagizi vurup oldurmustu. Isin kotu tarafi adam cok komik bir ceza aldi nefsi mudafadan.
Hijyene önem veren elit bey
Bende nacizane fikrimi belirteyim. Bu konu açıkçası benim de pek hoşuma gitmiyor. Tabii ben ya da bir kaç arkadaşımızın rahatsız olması, bunun da bir hobi olduğu gerçeğini degiştirmez. Bu forumda bu hobiye sahip olan komşular da muhtemelen bilinçli olarak bunu alıp bulunduruyorlardır diye düşünüyorum.
Üretim amacı insanın yaşama hakkını elinden almak olan bir makine olduğundan dolayı; şahsım adına pek hobi olarak da göremiyorum.

Sevgiler Saygılar

Mehmet
Öldürmek için değil yaşamak için silah Sahibi olunmalı bence.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Kocaeli'de kimler var? akaysakarya 18 7,048 08/02/2020, Saat: 06:01
Son Yorum: Palace
  SAMSUNDA KİMLER VAR? zbilgen 8 4,657 14/01/2019, Saat: 16:43
Son Yorum: zbilgen

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: