KAI DE Jilet
Kai jilet kalın bir yapıya sahip olmasına rağmen oldukça konforlu ve keskin bir jilet.

Daha önce EJ Barley R -89 ile kullandığımda çekiştirip durmasından dolayı bir daha yüzüne bakmam dedim.

Fakat futurda jilet kendisini fazlasıyla gösteriyor ilk olarak 4.ayarda çene bölgesinde çekiştirme yaşadım bende ayarını yükseltim 5.5 ayarda çene bölgesini süper kesim yaptı.

Büyük bir ihtimal Kai jiletleri ayarlı makinalarda daha verimli kesim yapıyor.

Sonuç olarak jileti begendim fakat fiyatı yüksek fiyatı daha makul olsa stok yapılır .

Normalde bir jileti bir kere kullanıyorum Kai için istisna yapacagım Eğer futur ile 4 traşı verimli bir şekilde tamamlarsa gene stok yapmayı planlıyorum.

Not: traş öncesi hazırlık yapmadım.
Aletin ayarli olusundan degil agresif olusundandir hocam o Smile .kai de89 ile de gayet temiz tiras saglar aslinda tek perdede olmaz belki ama yakin tiras alirsiniz dogru kullanirsaniz.
http://enfiyemeraki.blogspot.com.tr/
@saltuk hocam doğrudur fakat teknik kısmında sıkıntı yok Barley ile tekrar deneme yaparım . Çekiştirmeyi sadece çene kısmında yaşadım o alanı 5.5 ayarda diğer alanları 4. Ayarda tıraş oldum . Kulaktan çeneye ve ters olarakta ayarı 2. De oldum.
Dogrudur hocam.eger bir-iki gunluk sakaldan bahsediyorsaniz cok fazla bir agresiflik sozkonusu ona sasirdim.hem futur 5.5 ayar hem de kai jilet cok saglam bir ikili olmus.hani memnunsaniz sorun yok da bu kadar agresiflik cildin kazinmasina sebep olabilir.bence daha kaygan bir kopuk ve daha farkli acilarla denemeler de yapin.
http://enfiyemeraki.blogspot.com.tr/
@saltuk hocam tavsiyeniz kulağıma küpe Smile teşekkür ederim.
Kai'yi bu sabah Progress(2) ile kullandım, kalitesi yüksek bir jilet.
Keskinliğinin yukarılarda, konforunun güzel, tahrişinin az olması dikkatimi çekti.
(DE ile ilk tıraşlarımda uyum sağlayamamıştım!)

"Feather'i seviyorum ama çok keskin, keşke biraz daha konforlu olaydı kardeşim" diyenler için ideal.
Bu aralar, keskinliği ortalama üzeri olan her jilet hoşuma gidiyor Smile

Bu keskinlerden bir tek permasharp'la kaşıntı yapması sebebi ile anlaşamadım.
Onun da bulacaz bir yolunu, (nasıl olacaksa)
Diğer jiletlerden kalın olduğu için SE jilete yakın his veriyor. Yani sakalı çok temiz alıyor. Feather kadar keskin olmayabilir ama çok daha konforlu. Bir de diğer jiletlerden biraz daha geniş. O yüzden R41 ve Fatip gibi açık taraklı saldırgan makinelerde problem olabilir. Feather ASD2 aletimde jilet uçları daha çok çıktığı ve saldırganlaştığı için daha kolay tıraş oldum. Kalın olduğu için daha temiz aldı. 4 günlük ve sert sakalım 3 perdede BBS (bebek poposu) gibi oldu. Çabuk körelmezse stoklayabilirim. Çok beğendim. Big Grin
Bugun kullandim. Progress 3. ayarda muhtesem bir sonuc verdi. Feather kadar keskin ama featherdan 2 gomlek daha konforlu. Sari 7 o clock + blue silver + polsilver + perma dan olusan favorilerimin arasina direkt giris yapti.
Normalde ne marka olursa olsun jileti bir kere kullanır, atarım. Kalınlığından olsa gerek bir kere daha deneyeyim istedim. r89 ile yine muhteşem bir sonuç verdi. Gerçekten hem çok keskin hem de konforlu bir jilet bu. Eğer tüm paketlerinde aynı standart var ise ciddi anlamda stoklayasım var. Jiletin üzerinde birşey yazmıyor ama bu jilet üzerine birşeyler yazılmayı hakediyor.
bu jilet bana nedense hiç uymadı. sakallarımı çekiştirdi tahris etti. dün gece olduğum tıraşın yanması hala devam ediyor. kalan jiletleri ileride farklı bi alette denemek için dolabın arkasına gönderdim Smile

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Shark Super Stainless Jilet msakalli 45 34,291 03/10/2023, Saat: 23:51
Son Yorum: alfredantionee
  Perma Sharp Süper Jilet papazerigi 1,011 1,013,757 14/09/2023, Saat: 18:00
Son Yorum: Mecanica
  Jilet Tavsiyesi Aedan 221 155,715 25/08/2023, Saat: 10:20
Son Yorum: sohayli
  Jilet satış sitesi hak. telemcii 2 1,191 24/07/2023, Saat: 23:38
Son Yorum: telemcii
  Jilet Stoku ne kadar olmalı? erdsde 59 31,940 31/05/2023, Saat: 17:20
Son Yorum: arandur
  BAİLİ BR-176 İçin jilet önerisi. Umut islam 3 799 28/05/2023, Saat: 22:01
Son Yorum: Mecanica
  Derby extra jilet BigHillMe 366 380,187 22/01/2023, Saat: 16:49
Son Yorum: implicit
  VERTICE Euromax Platinum Jilet BuraKaya55 54 29,107 01/01/2023, Saat: 10:44
Son Yorum: saitfirat
  Abat Platinum Jilet TA1OZH 4 3,658 29/08/2022, Saat: 12:11
Son Yorum: abdussamedy
  Isana Man Classic Jilet (Rossmann Private Label) burakoner0681 58 64,126 05/08/2022, Saat: 22:45
Son Yorum: Wastelander

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: