Tıraş Sabunu Nasıl Köpürtülür ?
merhaba bende prorasonun plastik yeşil kabını aldım ama malesef onda zorlanıyorum köpürmede şimdi domuz fırçasıylada denedim porsuklada denedim yani baya bi zaman harcıyorum ve yoruluyorum köpürme konusunda ve genede istediğim gibi köpük genede tutturamıyorum sanırım sıcağı çok fazla iletemiyor plastik oldugu için bir hata yaptım sanırım ama almışta bulundum bir öneriniz varmı acaba ne yapabilirim ?
http://www.geltir.com/showthread.php?tid=255&page=1673
@Alp83 komşum resimdeki içi kabarmalı çini kaseyi kullanıyorum.Çok memnunum .n11 de ahsen çini shop diye bir aratabilirsin.Ben oradan almıştım.12 CM ve üstü çapta olanlara bak .
İyi günler
de te fabula narratur.!
@marek
aldığım kase ye hiç şans vermiyeyimmi yokmudur bir yolu, güzel kasede şekli şemali tıraş kasesi görünüm süper ama işlevde ya ben bi hata yapıyorum yada köpüğü zayıf
@Alp83 komşum ona da şans verin. Smile Ben de aynısından aldım fakat köpürtme konusunda çini kaseler çok başarılı .Onu da sıcak su kabı olarak kullanın. Smile
de te fabula narratur.!
@Alp83
Bahsettiginiz plastik kaseyi ben kullanıyorum. Fırcanızı suda beklettikten sonra icindeki suyu cok silkelemeden bol su ile o kapta kopurtmeye baslayın kreminizi. Bol su istiyor o kapta kopurtme yaparken. Fırcanızı korkmayın bastırın, ara ara kaldırarak cevirin kap duvarlarında. Olur merak etmeyin.
Ama bence ılık ve bol su kullanmadıgınız icin oluyor.
Sabun ile kullanıyorsanız, suda beklemis sıkılmıs fırcanızı 30sn ye yukleyip, kaba yine bol su koyup kopurtmeyi deneyin.

Olmuyorsa sıkıntı yok, sag elinizde fırca ile, sol elinizi acın, avuc icinde kopugunuzu yapın. Elde kopurtun.
@marek ben de aynı kaseyi kullanıyorum. Hatta o benim günün tıraşı fotoğrafım mı diye bir an duraksadım Smile. Bu kaseler iki boy satılıyor. Ben alırken büyük boyunu aldım. Sizinki de sanırım büyük boy. Ama küçük boyunu tavsiye ederim köpük yapma kalitesi açısından. Büyük boyda köpük çok yayıldığı için fırça ile yeteri kadar temas ettirmesi zor oluyor.
@dikdik_s

önerinizi deniyecem genelde çeşmede akan sıcak sudan koyuyorum ve fırçayı bekletiyorum ama bu esnada sanırım plastik oldugu için ısı kaybı cabuk olusuyor kattleden su ısıtıp kabı ısıtıcam su bi parça soyuyunca fırçayı koyup bekleyecem (kaynar suda fırça zarar görmesin diye) bide fazla silkeliyorum köpük çok sulu olmasın die ama dediğiniz öneriyi deniyecem fazla silkelemiyeyim birde öle deniyeyim
öneriler için teşekkürler
Proraso kase, bende de var. Krem performansından memnunum, sabun denemedim. Baştan 1 dk fırçayı kapta sıcak suda bekletiyorum. Fırçayı biraz sıkıp, badem büyüklüğünde krem uyguluyorum, kapta az su bırakıyorum. Köpürtme esnasında da Parmaklarımla ara ara toplam 3 kez fiske damlacık şeklinde su katıyorum. 2-3 dk da 2 perdelik bol bol kıvamlı köpük çıkıyor. Sonra da 2 dk yüzümde masaj şeklinde uyguluyorum. Fırçalarım S 830 domuz, Fs pure porsuk. 2 fırçamdan da memnunum, Fs yeni yeni kullanıyorum, 3. kullanım, her defasında daha fazla köpük yapıyor, köpük canavarı.
Merkur Progress - FS pu23p fh26   - Astra Platinum - Nivea Tıraş Kremi - Gillette Tıraş Sonrası Balsam
@pilotic komşum bende bu kaseden birkaç çeşit var tanesi 5-10 tl arası idi.Kırılır veya birine veririm diye almıştım .Daha dar olanı kırıldı maalesef.Büyük olanla devam ediyorum ve memnunum.
@Alp83 komşum soğuk suya da koysanız fırça suyu emerek köpük yapmaya hazır hale gelir.Fırça sap ve kıl boyu yetersiz olabilir.Bir de tıraş kremi kullanarak denemenizi öneririm.
de te fabula narratur.!
teşekkürler önerileriniz için ama bendeki hatayı buldum evde deniyecem ben kapta su hiç bırakmıyorum fırçamı çıarıyorum sudan bütün suyu döküyorum köpüğe baslıyorum ara ara su damlacıkları atıyordum sadece oda yeterli gelmiormus sanırım şimdi kapta da az bişi su bırakacam bide öle dineyecem

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Günlük tıraş için Merkür 42C vs 34C Andreichu 2 967 09/09/2023, Saat: 20:05
Son Yorum: kaankkaraman
  İlk geleneksel tıraş ve aşırı tahriş iozbay 3 1,818 15/12/2022, Saat: 13:59
Son Yorum: iozbay
  Ters yönlü tıraş ve zorluğu.. _Olgun_ 14 17,555 25/02/2022, Saat: 14:19
Son Yorum: Hexciter
  Tıraş Aleti Tavsiye winterdrops 127 68,646 28/01/2022, Saat: 23:33
Son Yorum: marv
  Hassas Bir Cilt İçin Tıraş Olmak tarkaner 21 9,499 21/11/2020, Saat: 22:24
Son Yorum: Tıraşçı
  Aceminin İlk Geleneksel Tıraş Tecrübesi Ve Tekniği esatakgul 6 5,146 21/09/2020, Saat: 17:39
Son Yorum: korgunv
  Tıras Terimleri - Kısaltmalar dikdik_s 27 23,396 21/05/2020, Saat: 01:26
Son Yorum: GecayS
  Tıraş Sabunu Performans Kriterleri (Koruma, Kayganlık, Nemlendirme vs.) habaz 8 6,893 09/05/2019, Saat: 01:09
Son Yorum: korgunv
  Aceminin Tıraş Makinesi Kararsızlığı esatakgul 10 6,826 03/02/2019, Saat: 10:05
Son Yorum: jegal
  ustura tıraşı ve görerek tıraş yunusso 13 8,313 17/12/2018, Saat: 20:48
Son Yorum: habaz

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: