Tıraş Sabunu Nasıl Köpürtülür ?
Merhabalar, geleneksel tıraşa (daha doğrusu tıraşa) yeni başladım. Ama bir türlü köpürtemiyorum. Normal sabun gibi kalıyor.

İşlemlerin şu şekilde:
-Yüzümü ıslatıp arko sabunu gezdiriyorum
- Islak fırçayla sabunun üzerinden o çizerek veya badana yaparak geziyorum

Kap/tas/çini sahibi olmadığım için kullanmıyorum, plastik peynir kabının içine ılık su koyup orada bekletiyorum fırçayı. İyi bir köpürtme için ne yapmak gerekiyor?

Daha önce açıldıysa affola, aradım ama bulamadım.
Direk aranıp bulunacak bir şey değil ama forumda daha çok zaman geçirirseniz yanıt bulursunuz. Yine de kısaca özetlemeye çalışayım.

Öncelikle arko stick sabun ve domuz fırça kullandığınızı varsayarak bunları yazıyorum. Fırçayı ve sabunun ucunu ılık suda bekletin. Daha sonra stick sabunu yüzünüzün her tarafına sürün. Bunun ardından sıkarak fırçanızdaki fazla sudan kurtulun ve fırçayı dairesel hareketlerle yüzünüze sürerek köpürtmeye başlayın. Normal sabun gibi kalması sabunun az ve suyun çok olduğunun göstergesidir.

Alternatif olarak stick sabunu ambalajından çıkartıp bir kabın dibine basabilirsiniz. Bu durumda da suda bekletilmiş fırçanın fazla suyunu aldıktan sonra dairesel hareketlerle fırçaya alıp sonra yüzde köpürtmeye geçersiniz. Arko köpürtmesi çok kolay bir sabun. Eğer hala olmuyorsa bir video çekip ekleyin görüp yorum yapalım. Umarım size yardımcı olabilmişimdir.
https://instagram.com/buyukkotukurt/
@Palace komşum, tanışma başlığınızda henüz sakallarınızın tam çıkmadığını yazmışsınız. Yüzünüzde henüz az sakal olduğu için sakallarınız yeterince sabun kaldırmıyor olabilir. Ek olarak köpürtme için yeterince pürüzlü yüzey (sakalın oluşturduğu pürüz yani) olması da bir etken tabi.

Cihan komşumun dediği gibi, sabunu bir kaba basıp, sabunu kapta yükleyin. Yeterince sabun yüklenince köpürtme konusunda sıkıntı yaşamayacaksınızdır. Sabun yüklemesini de en az bir 15'e kadar sayarak yapın. Tabi 15'e kadar saymak sadece Arko sabun için ve sizin az sakalınız için geçerli. Zamanla sakalınız arttıkça daha fazla yükleme yaparsınız.
I'd Lather be Shaving, 'Cos Shave Must Go On!
Tekrar merhaba, yorumlarınız için teşekkür ederim. Bir plastikçiden plastik, YUMA marka tıraş aleti ve Derby Extra jilet aldım. Arko sabunu tamamen soyup bir peynir kabının içine sıcak su ile koydum ve beklettim. Bu arada aldığım plastiğe de sıcak su fırçayı koydum. 5 dakika sonra sabunu kaba yumruğumla bastırdım (sanırım basmak bu oluyor).

Daha sonra içerisindeki suyu döküp, fırçayı da kurulayıp sabun kabının içine daldırdım. 15-20 saniye kadar gezdikten sonra çıkartıp plastik kapta yarım avuç kadar su ile karıştırarak güzel bir köpük elde ettim. Sanırım köpük mevzusu bu kadardı.

Ek olarak sormak istediğim şey şu:
Sakallarım bir haftada uzuyor, yani haftada keyfen 1-2 kere tıraş oluyorum. Ancak izlediğim kanallarda "perde" denilen olay yapılıyor. Bir kere de 2 kez tıraş olmak. Sanırım ilk perdede sakalı kesip, ikinci perdede de kazıyoruz, finalde babyface bir surat elde ediliyor sanırım. Burayı açıklamanızı istiyorum.

Bir diğeri de, ilk perdede normal tıraş olurken (Sakal yönünde) ikinci perdede neden sağdan veya alttan (tersten) tıraş olunuyor? Yoksa benim bildiğim "nereden kesersen o yönden çıkar" sözünün doğruluk payı yok mu?
@Palace
Dostum perde olaylarını sormussun. Bu konuyu kirletmeyelim. Su konuda guzel bilgiler var, bir bakmanı tavsiye ederim.
http://www.geltir.com/showthread.php?tid=7019

Ayrıca forumumuzda tıras teknikleri bolumune goz gezdirmeni oneririm.
http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=19

Saygılar
Her türlü sabun ve kremi çok güzel köpürten yabancı bir üstad. Çok güzel videoları var.
İnstagram hesabı ‘wettheface’ yeni başlayan arkadaşlara tavsiye ederim.
Bişeyi merak ediyorum komşular belki saçma gelecek size.
Sabun basılan tasta köpürtme yaptık traşımız bitti fakat tasımız köpüklü kaldı. Tastaki köpüğü suyun altına tutup attıracakmıyız yoksa tasta o şekilde bırakıp kurumasına izinmi vericez
Selamlar,
Ben köpüğü bırakıyorum kuruması için.Sadece kap dışına taşan köpükleri temizliyorum.
Ben kapdaki köpükleri soğuk suyla yıkıyorum kapta hiç köpük bırakmıyorum

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
(15/06/2018, Saat: 20:11)-mali Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ben kapdaki köpükleri soğuk suyla yıkıyorum kapta hiç köpük bırakmıyorum

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

+1

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Günlük tıraş için Merkür 42C vs 34C Andreichu 2 866 09/09/2023, Saat: 20:05
Son Yorum: kaankkaraman
  İlk geleneksel tıraş ve aşırı tahriş iozbay 3 1,775 15/12/2022, Saat: 13:59
Son Yorum: iozbay
  Ters yönlü tıraş ve zorluğu.. _Olgun_ 14 17,399 25/02/2022, Saat: 14:19
Son Yorum: Hexciter
  Tıraş Aleti Tavsiye winterdrops 127 67,404 28/01/2022, Saat: 23:33
Son Yorum: marv
  Hassas Bir Cilt İçin Tıraş Olmak tarkaner 21 9,256 21/11/2020, Saat: 22:24
Son Yorum: Tıraşçı
  Aceminin İlk Geleneksel Tıraş Tecrübesi Ve Tekniği esatakgul 6 5,079 21/09/2020, Saat: 17:39
Son Yorum: korgunv
  Tıras Terimleri - Kısaltmalar dikdik_s 27 23,063 21/05/2020, Saat: 01:26
Son Yorum: GecayS
  Tıraş Sabunu Performans Kriterleri (Koruma, Kayganlık, Nemlendirme vs.) habaz 8 6,752 09/05/2019, Saat: 01:09
Son Yorum: korgunv
  Aceminin Tıraş Makinesi Kararsızlığı esatakgul 10 6,728 03/02/2019, Saat: 10:05
Son Yorum: jegal
  ustura tıraşı ve görerek tıraş yunusso 13 8,175 17/12/2018, Saat: 20:48
Son Yorum: habaz

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: