Tıraş Sabunu Nasıl Köpürtülür ?
Bu veya benzer sorunlarınızda deneme yanılma ile doğru yolu bulursunuz
Fırça sabun su teknik gibi parametreler içeren basit bir iş köpük yapmak
Kolay gelsin Smile
Look Sharp - Feel Sharp - Be Sharp
Daha yeni başladım ama şu sabun köpürtmeyi bi türlü beceremedim. Neredeyse bugün alıp hazır köpükle tıraş olacaktım. Hep aynı sorun var neyi yanlış yapıyorum acaba? Fırçam omega domuz kılı sabun arko, proraso farketmiyor aynı sorun var çünkü. fırçayı sıcak suda bekletiyorum 5 dk kadar. 1 dk lık denememde oldu. sonra tasa bastığım arko sabunu alıyorum fırçaya bi 2 dk kadar yediriyorum.Daha sonra seramik çorba tasında köpürtüyorum yaklaşık 3-4 dk kadar. sonra yüzüme sürüyorum sabın yüzümdeyken 15 sn bekleyince kayboluyor. fırçaya daha çok sabun yğklüyorum yüzüme öyle sürüyorum bu sefer kuru kalıyor ama bekleyince yine kayboluyor. sonra tekrar azcık suya batırıp sürüyorum tekrar bi köpüklenme olup tekrar sönüyorsabun ya fazla köpürüyor yada kuru kalıyor ama her türlü sanki gazmış gibi uçup gidiyor ben bi türlü anlamadım bu işi çok okudum video izledim anlayamıyorum bi türlü sizde 10 sn de köpük oluyor bende 2 dk da oluyor nerde yanlış yapıyorum anlamadım.
@altanbey Komşum fırçanın break in süreci tamamlandı mı?
Sab
(01/09/2019, Saat: 01:37)altanbey Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Daha yeni başladım ama şu sabun köpürtmeyi bi türlü beceremedim. Neredeyse bugün alıp hazır köpükle tıraş olacaktım. Hep aynı sorun var neyi yanlış yapıyorum acaba? Fırçam omega domuz kılı sabun arko, proraso farketmiyor aynı sorun var çünkü. fırçayı sıcak suda bekletiyorum 5 dk kadar. 1 dk lık denememde oldu. sonra tasa bastığım arko sabunu alıyorum fırçaya bi 2 dk kadar yediriyorum.Daha sonra seramik çorba tasında köpürtüyorum yaklaşık 3-4 dk kadar. sonra yüzüme sürüyorum sabın yüzümdeyken 15 sn bekleyince kayboluyor. fırçaya daha çok sabun yğklüyorum yüzüme öyle sürüyorum bu sefer kuru kalıyor ama bekleyince yine kayboluyor. sonra tekrar azcık suya batırıp sürüyorum tekrar bi köpüklenme olup tekrar sönüyorsabun ya fazla köpürüyor yada kuru kalıyor ama her türlü sanki gazmış gibi uçup gidiyor ben bi türlü anlamadım bu işi çok okudum video izledim anlayamıyorum bi türlü sizde 10 sn de köpük oluyor bende 2 dk da oluyor nerde yanlış yapıyorum anlamadım.

Arko veya Proraso sabunu 2 dakika yükleyip köpük elde edemiyosanız ve kuruyosa elde ettiginiz şey sabundur . Yani sabunu fırçayla kazıyıp yüzünüze sürüyosunuz .Buda sabunu suyla beslemediginiz anlamına gelir . Bol bol tasda su ekleyip çırpmaya devam edin . Eger bunuda yaptım olmadı derseniz resimleyip gösterin yardımcı olunucaktır size komşum .Mutlaka başka bi problem vardır anlattıklarınız dışında.
(01/09/2019, Saat: 01:49)Mehmet_G Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @altanbey Komşum fırçanın break in süreci tamamlandı mı?
1 ay oluyor kullanalı herhangi bir işlem yapmadım.
(01/09/2019, Saat: 01:52)kadir.tbk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sab
Arko veya Proraso sabunu 2 dakika yükleyip köpük elde edemiyosanız ve kuruyosa elde ettiginiz şey sabundur . Yani sabunu fırçayla kazıyıp yüzünüze sürüyosunuz .Buda sabunu suyla beslemediginiz anlamına gelir . Bol bol tasda su ekleyip çırpmaya devam edin . Eger bunuda yaptım olmadı derseniz resimleyip gösterin yardımcı olunucaktır size komşum .Mutlaka başka bi problem vardır anlattıklarınız dışında.

elde ettiğim şeyin sabun olma ihtimali var zaten uçuyor diye fazla su eklememiştim yarın deneyeyim. bugün kötü bi deneyim yaşadım canım sıkıldı malum Smile
(01/09/2019, Saat: 01:52)kadir.tbk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sab

Bu sabah sadece köpük denedim. Su koydum tasın içine inanılmaz bi köpük oluştu fakat hep kabarcık vardı 5 dk kadar köpürttüm geçmedi kabarcıklar sanırım fazla su koymuştum. Dün baya bi fırçayla yüzümde çalışmıştım sanırım ondan dolayı yüzümde ufak bi tahriş var 2-3 gün dinlendiriceğim yüzümü daha sonra deneyeceğim. Teşekkürler
@altanbey sabunu bastığın tasda yoğurt kıvamına gelecek şekilde köpürt 3 dk yada 5 dakika yüzde rahat köpürtürsün köpüğün üzerinde baloncuk olmamasına dikkat et. Fırçanıda sıcak suda beklet iyice yumuşasın
Arko sabunu çok kıvamlı yapınca cildi kurutuyor çok iyi bir tıraş cikmiyor ortaya. Proraso sample olarak almıştım. Fındık büyüklüğünde bir parçadan 4 perdelik hacimli sönmeyen sabun elde ediyorum 1 dakikadan daha kisa sürede. Kendinize zaman verin tıraş olmadığınız zamanlarda da alıştırma yapabilirsiniz
tekrar denemek için sabırsızlanıyorum önerilerinize dikkat edeceğim
Bugün proraso kase sabunun içine fırçayı yumuşatmak için kullandığım sıcak suyu kabın içine döktüm 15 saniye kadar bekledim sonra döktüm daha fırçaya sabunu yüklerken farkettim bu sefer oldu dedim daha sonra fırçayı alıp kasede köpürtmeye devam ettim köpürdükçe haz aldım harika bir sabun oldu. kesinlikle susuzluktanmış @kadir.tbk sonunda öğredim bende ve mutlu uyuyacağım. ayrıca o gün köpük sorunu yaşamasaydım Mühle r89 alacaktım vazgeçmiştim şuan siapriş vermek istiyorum rimei den sonra fark yaratacak gibime geliyor WS Classic de plastik oluşu hoşuma gitmiyor.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Günlük tıraş için Merkür 42C vs 34C Andreichu 2 942 09/09/2023, Saat: 20:05
Son Yorum: kaankkaraman
  İlk geleneksel tıraş ve aşırı tahriş iozbay 3 1,795 15/12/2022, Saat: 13:59
Son Yorum: iozbay
  Ters yönlü tıraş ve zorluğu.. _Olgun_ 14 17,512 25/02/2022, Saat: 14:19
Son Yorum: Hexciter
  Tıraş Aleti Tavsiye winterdrops 127 68,458 28/01/2022, Saat: 23:33
Son Yorum: marv
  Hassas Bir Cilt İçin Tıraş Olmak tarkaner 21 9,450 21/11/2020, Saat: 22:24
Son Yorum: Tıraşçı
  Aceminin İlk Geleneksel Tıraş Tecrübesi Ve Tekniği esatakgul 6 5,133 21/09/2020, Saat: 17:39
Son Yorum: korgunv
  Tıras Terimleri - Kısaltmalar dikdik_s 27 23,292 21/05/2020, Saat: 01:26
Son Yorum: GecayS
  Tıraş Sabunu Performans Kriterleri (Koruma, Kayganlık, Nemlendirme vs.) habaz 8 6,863 09/05/2019, Saat: 01:09
Son Yorum: korgunv
  Aceminin Tıraş Makinesi Kararsızlığı esatakgul 10 6,804 03/02/2019, Saat: 10:05
Son Yorum: jegal
  ustura tıraşı ve görerek tıraş yunusso 13 8,291 17/12/2018, Saat: 20:48
Son Yorum: habaz

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: