Altın' ın Durumu (ekonomi)
#21
Arkadaşlar arasında yaptığımız bir geyik vardı: "Dolardan Eurodan bize ne, bir lira hala bir lira değil mi gardaşım, ehonomi çoh eyi" diye.

Bu konuşmanın ciddi olanına tanık olana kadar komik geliyordu, sonra bu konuşmayı ciddi ciddi yapan birisini gördükten sonra yıllardan beri yaptırılmayan bir şey yaptım; düşündüm.

Biz özgün, kaliteli, milli, bağımsız bir üretici olmak istiyoruz, tamam da kimlerle? Kim bunları yapacak? Kimde var bu vasıf? Labaratuvarı olmayan üniversite öğrencileri mi? Unvanının ardına saklanıp her türlü terbiyesizliği kendine hak gören akademisyenle mi? Çalışmaktan bi' haber hale gelmiş; teknolojinin, gelişimin, üretimin gökten vahiyle indirildiğini sanan veya bunları yapan adamların hiç çalışmadan "kaderinde varmış zaten" diye düşünen milletin çocukları mı?

Eğitim, liyakat ve laiklik olmadan bu işlerin olmayacağı taraftarıyım ben. Naçizane bir görüş, kimseye bir akıl veya tavsiye verme gayretinde değilim. Lütfen yanlış anlaşılmasın.
Cevapla
#22
@Palace arkadaşım haklı olduğun çok konular olmasına rağmen ümidinizi yitirmeyiniz.

Türk Milleti çalışkandır, Türk Milleti zekidir.
Cevapla
#23
Daha önce bunu başaranlar da bu ülkenin insanları, bu milletin çocukları. Her türlü imkansızlık ve zorluk içersinden yeni bir ülke kurup ayakta tutanlar da bu ülkenin evladı. Kurtuluş mücadelesini verenler Türk Milleti değil miydi yoksa? Cumhuriyetin ilk yıllarındaki yoksulluk ve imkansızlıklar bugünden çok daha kötüydü. Ama o yıllarda yarınlar için umut vardı, azim vardı, cesaret vardı. Eksiğimiz laboratuvarlar veya yakalayamadığımız teknoloji değil, her geçen gün köreltilip törpülenen umutlarımızdır.
Cevapla


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Ekonomi Köşesi ihtilaf 744 379,468 14/09/2018, Saat: 19:08
Son Yorum: ziyanınjileti
Rainbow Hava durumu korhan 56 29,370 07/01/2014, Saat: 20:53
Son Yorum: Gokturk
  Altın hesabı memocan 9 6,946 03/01/2014, Saat: 14:43
Son Yorum: memocan

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi