Arko Tıraş Sabunu
İzmirde derby ve arkodan başka sabun bulamadım.
(23/01/2017, Saat: 03:49)AC@DC Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İzmirde derby ve arkodan başka sabun bulamadım.

@AC@DC komşum forumda Burdan aldım bölümüne bakın. Hertürlü kaliteli tıraş malzeme ve ürünlerini @impaticaret listesinde fiyatları ile bulabilisiniz. Siparişiniz Bir iki gün içinde elinizde olur. Keyifli tıraşlar

İmpadan alışveriş yaptım artık bulamadım ürünlerde direk ilk oraya bakıyorum.
(23/01/2017, Saat: 20:01)AC@DC Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İmpadan alışveriş yaptım artık bulamadım ürünlerde direk ilk oraya bakıyorum.

Komsum su baslikta Turkiye'de magaza olarak veya internet uzerinden ulasabileceginiz butun firmalari listeledik. Bakmak isterseniz. http://www.geltir.com/showthread.php?tid=7909
Bu arada Blue Willy'den özenip Brutko (Brut + Arko +gliserin) yapıyorum şu an. Meretin kurumasını bekliyorum test için, ama kokusu hoş oldu. Bitince test sonuçlarını burada paylaşacağım.
MWF'nin koyunu, sonra çıkar oyunu...
Herkese merhaba;
Konu arko sabun olunca bize de görev düşer diyerek dün gidip iki tane arko sabun aldım.Kafamda deli sorular...55 sayfa yorum...gliserin,jojoba yağı,aloe vera,badem yağı..vs.Bu sabun hane içinden olunca biz de bir deney yapalım dedik.Doğru eczacı arkadaşa,gliserin,badem yağı,likit vaselin birde argan yağı buldum.Forumdaki formüllerden birinde nivea tıraş kremi ve nivea soft ile bir deneme yapılmış.Bu formülü temel alarak modifiye işlemine başladım;
1-)2 tüp sabun porselen kasede m.dalga fırına kontrollü bir şekilde verildi.m.dalga sabun eritme konusunda iyi bir seçim değil(kesin bilgi yayalımSmile) )Bir anda verilen yüksek ısı sabunu başkalaşıma uğratıyor. sıcak su içindeki kase en başarılı olanı .Yemek kaşığı ile iyice ezdim.
2_)Ezme işlemi sırasında 3 tatlı kaşığı gliserin ekleyerek devam ettim
3-)1/5 i kalmış olan nivea tüp tıraş kremini karışıma ekleyerek karıştırmaya devam ettim.
not:karışıma eklediğim bileşenler sabuna tamamen yedirilerek devam edildi.
4_)yoğun bir nemlendirici tüp kremden yaklaşık 5 cl kadar ekleyerek karıştırmaya devam ettim.(markasını hatırlayamadım tekrardan yazarım)
5-)likit vaselinden de bir tatlı kaşığı ekledim.
6-)bir tatlı kaşığı da argan yağı ekledikten sonra,
sıcak su dolu kabın içinde başka bir kap içinde sabunu karıştırmaya devam ettim.
karıştırma süresini bütün karışım aynı yoğunlukta olana kadar uzattım.
Sabunu ılık halde iken 10 cm çapında sert plastik bir kabın içine başparmaklarımla ezmek suretiyle basıp balkonda soğumaya bıraktım.4 saat sonra balkondan alıp streç film ile sararak buzdolabına koydum.2 saat sonra da dolaptan çıkarıp ilk tıraşımı oldum.
kuru bir cildim var ,sakalım dik çıkar, sert ve yoğundur, boyun bölgemde ince hassas deri bölgesinde sakallarım çıkar ve her tıraşta dikkat etmem gerekir.
ıslak fırçaya 30 saniyelik bir yüklemeden sonra tasta köpürterek güzel kıvamlı bir köpük elde ettim.2 günlük sakal 2,5 perde tıraş sıfır tahriş .Arko nun benim açımdan en büyük sorunu nemlendirme yapamaması idi .Fakat karışımın sonucu beklentimin ötesinde oldu .Bana göre tek eksik noktam nemlendirici kremi biraz daha fazla eklemem gerektiği.Onun dışında çok başarılı buldum.
Kokusuyla ilgili bilgim olmadığından birşey yapmadım.
@marek komşum güzel bilgi için teşekkürler, çalışma iyi sonuç iyi.
Bu işi Evyap yapsa "Arko Plus" diye satsa bizide kurtarsa..

(25/01/2017, Saat: 11:48)Tahir Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @marek komşum güzel bilgi için teşekkürler, çalışma iyi sonuç iyi.
Bu işi Evyap yapsa "Arko Plus" diye satsa bizide kurtarsa..

Big Grin üstad sağol;
çok haklısın söylediğinde zorla simyacı olacağız.. Smile)
Brutko kurudu sonunda. Performans beklediğim gibi, gliserin katınca kurutma da olmuyor.

Koku ise, arkonun kokusu ezdi geçti brüt'ü Smile

Ancak yıne de alttan brut kokusu geliyor hafiften.

Özetlersek, arkonun performansını geliştirmek için sadece gliserin yeterli. Kokusunu değiştirmek ise imkansız Smile

( şeytan diyor bir de joop ile dene, unstoppable object, immovable obstacle deneyi olsun, ama güçlerini birleştirirlerse oluşacak koku yoğunluğu nedeni ile hanım beni evden atar kesin Smile )

24kxys7.jpg
MWF'nin koyunu, sonra çıkar oyunu...
(17/02/2017, Saat: 10:44)posicor Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Brutko kurudu sonunda. Performans beklediğim gibi, gliserin katınca kurutma da olmuyor.

Koku ise, arkonun kokusu ezdi geçti brüt'ü Smile

Ancak yıne de alttan brut kokusu geliyor hafiften.

Özetlersek, arkonun performansını geliştirmek için sadece gliserin yeterli. Kokusunu değiştirmek ise imkansız Smile

( şeytan diyor bir de joop ile dene, unstoppable object, immovable obstacle deneyi olsun, ama güçlerini birleştirirlerse oluşacak koku yoğunluğu nedeni ile hanım beni evden atar kesin Smile )

24kxys7.jpg

Hocam ben direk esans bile denedim brüt hatta hacı yagıyla falan denemem de oldu kaç Arko heba oldu denerken sonunda bende anladımki 1 arkoya üç katı esans eklesen yinede o miss kokusu hep baskın kalıyo en güzeli kokuya odaklanmamak ki zaten kokusunu fazlaca begeniyorum ayrıca klasikleşmiş kült bir koku türksen genelde seviyosundur bu ferah temiz kokuyu...

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  YENi YERLİ TIRAŞ SABUNU hayli's sohayli 297 95,272 05/03/2024, Saat: 09:56
Son Yorum: sohayli
  Mühle Tıraş Sabunu Casablanca 2 635 29/01/2024, Saat: 22:41
Son Yorum: Casablanca
  Arko sabunun kase versiyonu neden hiçbir yerde satılmıyor? badgergagaci 3 845 21/01/2024, Saat: 17:20
Son Yorum: exselans
Star haylis Artisan Yeni ADVENTUS Artisan Tıraş Sabunu sohayli 0 949 08/08/2023, Saat: 15:44
  Tabac Tıraş Sabunu Lord Sparhawk 605 497,394 12/05/2023, Saat: 12:37
Son Yorum: Janessery
  Yeni haylis Tıraş Sabunu için Esans Anketi sohayli 2 1,410 03/05/2023, Saat: 12:22
  Berberbey Tıraş Sabunu Berberbey 43 14,232 28/04/2023, Saat: 11:20
Son Yorum: Berberbey
  Tıraş Sabunu Nasıl Saklanmalı? Ömrü Ne Kadar? mertcanartan 13 5,331 18/04/2023, Saat: 17:43
Son Yorum: Mecanica
  Tobs Sandalwood Tıraş Sabunu palamut 75 82,972 17/04/2023, Saat: 10:19
Son Yorum: Mecanica
Exclamation Alsancak Tıraş Sabunu - Mentol/Limon/Sandal/Aci Badem ekindgn 99 45,717 31/03/2023, Saat: 01:32
Son Yorum: inter

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: