Arko Tıraş Sabunu
(10/04/2019, Saat: 23:48)ismailinbiri Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Geltire üye olduğumdan beridir elim arkoya pek gitmezdi, genellikle cevredekileri geleneksele alıştırmak (zehirlemek) amaçlı kullanıyordum, hediye ediyordum veya modifiye denemeleri yapıyordum. Son mesajları okuyunca elimdeki sticklerden birini bastım sütlaç kasesine bir daha şans vereyim dedim, ne diyeyim güzel sonuç aldım. Belki saçta ve ara ara ciltte egzema yaşamam sebebiyle kurutucu etkisi iyi geldi. Dün de derby ustayı beğenmiştim, geçen hafta başak fırçayı, bir de yumayla aram düzelirse iyice yerlici olacak gibi görünüyorum Big Grin Fırça Jilet Tıraş aleti

Komşum ben de fırça hariç minimalist bir geltirciye yerli ürünlerin yeteceğini düşünüyorum. Ancak yerli fırçaları beğenemedim. Başak, fe ve jaguar denedim. Fe ve jaguar fena değildi ancak yakın fiyatlardaki omegaların kalitesine hiç yaklaşamazlar.

———————
Nice and clean.
Nice and clean. Aftershave
Komşum jaguarin mix serisi gayet omurgalı, masaj etkisi de güzel. Özellikle büyük boy fırça seviyorsanız. Açkçası ben de yerli ve çin malı ucuz aletlerle pek anlaşamadım. Tabi arko sabun da günlük kullanımda pek uymuyor ama arada gideri var Smile Bu arada yanlış anlaşılmasın, minimalizm koleksiyona karşı ama kalitenin her daim yanında Cool
Nedir, ne değildir?
2. Perdeye geçerken köpük tazelediğimde arko sabun + hydrate jel karışımım yüzümü yakmaya başlıyor. Sanki aşırı mentöl varmış gibi. Benim cildim mi fazla hassas yoksa başka bir şey mi var?
Rossmann'da arko sabun 2,50 TL.İhtiyacı olan için güzel fiyat.
(20/04/2019, Saat: 02:36)Ert.ozk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 2. Perdeye geçerken köpük tazelediğimde arko sabun + hydrate jel karışımım yüzümü yakmaya başlıyor. Sanki aşırı mentöl varmış gibi. Benim cildim mi fazla hassas yoksa başka bir şey mi var?

- problem aşağıdaki nedenlerden olabilir

* Malzeme kaynaklı (jilet) olabilir, başka jilet deneyin
* Tekniğinizi (açı, farkında olmadan bastırma) tam oturtamamış olabilirsiniz, bu tahriş yaşamanıza sebep olur
* Mentolü hayatınızdan çıkarıp farklı bir ürün kullanın (kendinize eziyet etmeyin)
Edep, aklın tercümanıdır. İnsan edebi kadar akıllı, aklı kadar şerefli, şerefi kadar kıymetlidir...
(21/04/2019, Saat: 19:50)Soner Adlı Kullanıcıdan Alıntı: - problem aşağıdaki nedenlerden olabilir

* Malzeme kaynaklı (jilet) olabilir, başka jilet deneyin
* Tekniğinizi (açı, farkında olmadan bastırma) tam oturtamamış olabilirsiniz, bu tahriş yaşamanıza sebep olur
* Mentolü hayatınızdan çıkarıp farklı bir ürün kullanın (kendinize eziyet etmeyin)

Arko tıraş sabunu bende de var 40 adet filan ama içinde paraffinum liquidum olmasa çok güzel olacak, gözenekleri tıkayıp ciltdin nem kaybetmesini önlüyormuş sözde.Cilt için kansoren bir madde kremlerde de var.
(24/04/2019, Saat: 12:19)solidas Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Arko tıraş sabunu bende de var 40 adet filan ama içinde paraffinum liquidum olmasa çok güzel olacak, gözenekleri tıkayıp ciltdin nem kaybetmesini önlüyormuş sözde.Cilt için kansoren bir madde kremlerde de var.
Hocam 40 sabunu bitirmek yıllar alır. (:

Nokia 3310 cihazımdan Tapatalk Turbo Pro VIP kullanılarak gönderildi...
@FearOfATG komşum  şimdiki  zamanda  geniş kaplara  2 tane  birden basılabiliyor üçüncüyü basanlarda oluyor tıraşın dışındaki kullanımlarda günlük kullanımlara görede 40 sabun rahat kısa zamanda  olmasada  2 yada 3 yılda  bitebilir diye  tahmi ediyorum
Yerli ürünleri aşırı derecede eleştirmekten kaçınmamız gerekir.
Hele ki yıllardır ülkedeki ve yakın coğrafyadaki tıraş dünyasına hitap ediyorken.
Bunun yanında yapıcı bir dil kullanılarak daha iyi olması gerekmesi için de eleştiri ve tekliflerimizi ilgili firmaya iletmemiz lazım.
Olumlu konuşulduğunda, yol gösterici olunduğunda çok etki oluşturduğuna inanıyorum ve şahidim.
Bu ülkenin vatandaş olarak her değerine katkı sağlamalıyız.
Ticari şirketler de aynı olgunlukla profesyonel bir ekip gibi düşünme ve davranma konusunda öne çıkmalı.

Bizlerin de öne çıkacak ürünleri ve buna bağlı şirketleri olmalıdır.

Hem ürün kalitesi açısından hem de fiyat açısından tüketiciye katkı sağlayacak yöntemler geliştirmeli ve hatta rekabet için de devlet tarafından katkı sağlanmalıdır.
Çin tipi kalitesiz ve ucuz üretim araçlarına karşı ancak bu şekilde mücadele edebilir, ayakta durabiliriz.

E n v i r o n m e n t a l i s t

(24/04/2019, Saat: 12:28)jegal Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @FearOfATG komşum şimdiki zamanda geniş kaplara 2 tane birden basılabiliyor üçüncüyü basanlarda oluyor tıraşın dışındaki kullanımlarda günlük kullanımlara görede 40 sabun rahat kısa zamanda olmasada 2 yada 3 yılda bitebilir diye tahmi ediyorum
Üretimden sonra kaç yıl acaba kullanım ömrü, düzgün saklama koşullarında..

Nokia 3310 cihazımdan Tapatalk Turbo Pro VIP kullanılarak gönderildi...

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Jikoryen Tıraş Sabunu Alkali 0 149 09/04/2024, Saat: 00:01
Son Yorum: Alkali
  Arko Sabun Modifiye Önerileri emre-sti 221 181,023 08/04/2024, Saat: 23:53
Son Yorum: sfenks
  YENi YERLİ TIRAŞ SABUNU hayli's sohayli 297 97,200 05/03/2024, Saat: 09:56
Son Yorum: sohayli
  Mühle Tıraş Sabunu Casablanca 2 802 29/01/2024, Saat: 22:41
Son Yorum: Casablanca
  Arko sabunun kase versiyonu neden hiçbir yerde satılmıyor? badgergagaci 3 962 21/01/2024, Saat: 17:20
Son Yorum: exselans
Star haylis Artisan Yeni ADVENTUS Artisan Tıraş Sabunu sohayli 0 987 08/08/2023, Saat: 15:44
  Tabac Tıraş Sabunu Lord Sparhawk 605 500,992 12/05/2023, Saat: 12:37
Son Yorum: Janessery
  Yeni haylis Tıraş Sabunu için Esans Anketi sohayli 2 1,448 03/05/2023, Saat: 12:22
  Berberbey Tıraş Sabunu Berberbey 43 14,455 28/04/2023, Saat: 11:20
Son Yorum: Berberbey
  Tıraş Sabunu Nasıl Saklanmalı? Ömrü Ne Kadar? mertcanartan 13 5,414 18/04/2023, Saat: 17:43
Son Yorum: Mecanica

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: