Arko Tıraş Sabunu
(12/05/2019, Saat: 19:57)Ali Desidero Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Selam komşularım az önce uzun yıllar sonra arko sabunla tekrar buluştum .Kendini hiç bozmamış şaşırdım . Geçen zamanda pek bir şey kaybetmemişim. O kadar yükleme yapmama rağmen köpük çabuk söndü bir kaç yerde yanma oldu .Önceki sabunum more for you you idi .Köpük gerçekten daha kalıcı ve dolgun bu sabunda . Bu hafta wilkinson ve tabac aldım çubuk formunda eminimki bu sabunlar arkoya arasında okyanuslar vardır. Birde cildim yağlı olmasına kuruluk hissi yarattı.İnsan sabunu biraz geliştirir. Eminim 2119 da da pek bir şey değişmeyecektir. Tekrar denemesini yapacağım ilk izlenimim bu şekilde

@Ali Desidero komşum, 100 yılda geçse değişmez sözünüze çok güldüm Smile

Arko için şunu söyleyebilirim suyu çok seviyor, köpüğü hazırlarken normalden biraz daha fazla su verirseniz çabuk kurumasını önlemiş olursunuz. Kayganlık ve tıraş sonrası cildin kurumasını önlemek adına da Gliserin yağını kullanabilirsiniz.
Tesekkur ederim komsum onerinize gore tekrar deneyecegim
Arko sabunu kullanırken çesitli jiletler ve aletlerle kullandım. Arko sabunun kremsi ve pudralı bir yapısı oldugu için jiletin ciltte kaymasını engelliyor buda yakın tıraş olunmasını zorlaştiriyor. Evet Volkan abinin de dedigi gibi suyu çok seven bir sabun. Bundan dolayı kopuk yaparken diger sabunlardan farkli olarak sulu bir sekilde yapilmasi gerekiyor. 3 liralik fiyatina bakarak cokta birsey beklememek gerekir
(12/05/2019, Saat: 22:12)yenikomsu Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Arko sabunu kullanırken çesitli jiletler ve aletlerle kullandım. Arko sabunun kremsi ve pudralı bir yapısı oldugu için jiletin ciltte kaymasını engelliyor buda yakın tıraş olunmasını zorlaştiriyor. Evet Volkan abinin de dedigi gibi suyu çok seven bir sabun. Bundan dolayı kopuk yaparken diger sabunlardan farkli olarak sulu bir sekilde yapilmasi gerekiyor. 3 liralik fiyatina bakarak cokta birsey beklememek gerekir
Aslında sabun fiyatına bakınca güzel iş çıkarıyor. O paraya başka bir sabun almak mümkün değil. Ayrıca nasıl yapıyorlar bilmiyorum ama o sabunla harikalar yaratan berberler var.. Big Grin

Nokia 3310 cihazımdan Tapatalk Turbo Pro VIP kullanılarak gönderildi...
Komşum berberlere dikkat ederseniz. Mükemmel break in olmus domuz fırçalarıyla bol suyla akita akita kopuk yapiyorlar. Birde sulu köpukle ustura tirasi pek tahris etmez ama DE aletlerde eder
Geleneksel tıraşa yeni başladım , bu ürün de ilk sabunum.
Minik bir kaba bastıktan sonra , fırçayı sıcak suda tutup köpürtüyorum. Tam köpürmezse kaba çok az sıcak su koyuyorum.
Farklı bir yöntem önerisi varsa denemek isterim.
(13/05/2019, Saat: 18:26)Legatus Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Geleneksel tıraşa yeni başladım  , bu ürün de ilk sabunum.
Minik bir kaba bastıktan sonra , fırçayı sıcak suda tutup köpürtüyorum. Tam köpürmezse kaba çok az sıcak su koyuyorum.
Farklı bir yöntem önerisi varsa denemek isterim.

@Legatus komşum, arko sabun ile ilgili olarak aşağıdaki videoyu izlemenizi tavsiye ederim.

(13/05/2019, Saat: 19:14)batmanforever Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @Legatus komşum, arko sabun ile ilgili olarak aşağıdaki videoyu izlemenizi tavsiye ederim.

Video gercekten çok güzel. Domuz ve porsuk fırça ile arkoyla neler yapılabileceğini cok guzel anlatıyor. Birde sentetik koysaydi harika olurdu
Bir video da geofatboy'dan gelsin madem Smile

So far so good..
Arko Tıraş Sabunu beni geleneksel tıraşa başlatan; daha doğrusu sevdiren ilk adım (başlangç Derby’nin 3 bıçaklı facia jiletleridir). Arko, birincisi akıllardaki o köpüklü adam imgesi ve berberlerdeki alışageldiğimiz kendine has kokusu ile ön planda. Bu ülkede az çok berbere giden herkes tarafından bilinir. Bir diğer durumu ise gerçek anlamda fiyat/performans ürünü olması ve uzun süre kullanım olanağı sunmasıdır. Piyasada ulaşabileceğiniz çok farklı özelliklerde ve fiyatlarda, kişiye has sabunlar dahil olmak üzere tıraş sabunu ürünleri mevcut. Fakat şu anki 3,5 TL’lik fiyatı ile çıkardığı işleri takdir etmek lazım. Yıllardır aynı sabun üretiliyor, çeşitlendirme yapabilirler, nemlendirmesi az, cildi kurutuyor vb yorumlar bana göre ürünün herkes tarafından denendiğini, bir şekilde yüzümüze dokunduğunu gösteriyor, ki bu yorumları çok yararlı buluyorum ki kullanıcıların taleplerine ve gözlemlerine göre ürün geliştirilebilir, çeşitlendirilebilir. Bu sebeple herkesin yaklaşımı farklı da olsa bu forumda bulunan komşularım en azından bir kez bile olsa Arko Tıraş Sabunu’nu kullanmış ve etiketindeki köpüklü adam fotoğrafını biliyordur. Ben kendi açımdan Arko Tıraş Sabunu’nu tercih ediyorum ki aklımdaki tıraşa dair (özellikle de kokusu) beni mutlu eden imgesi sürekli canlı kalsın. Modifiyeler yapmıyor muyum? Elbette, nane yağı + okaliptus yağı + gliserin kullanıyorum ara ara, köpik kıvamını ayarlıyorum isteğimce, bu beni mutlu ediyor.
Sonuçta amacımız bu işten olabildiği kadar keyif almak değil mi! Kolay yollardan tıraş olmak yerine meşaketli ve uğraşlı, kimi zaman maliyetli bir hobi değil mi yaptığımız? Bu duruma Arko Tıraş Sabunu’nun F/P adına çok büyük katkı yaptığını ve keyfimize keyif kattığını düşünüyorum. Etiketteki köpüklü adamda öyle düşünüyordur bence
Hadi hayırlı tıraşlar!  Tıraş aleti

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Jikoryen Tıraş Sabunu Alkali 1 262 20/04/2024, Saat: 17:21
Son Yorum: Märzen
  Arko Sabun Modifiye Önerileri emre-sti 221 181,794 08/04/2024, Saat: 23:53
Son Yorum: sfenks
  YENi YERLİ TIRAŞ SABUNU hayli's sohayli 297 98,869 05/03/2024, Saat: 09:56
Son Yorum: sohayli
  Mühle Tıraş Sabunu Casablanca 2 863 29/01/2024, Saat: 22:41
Son Yorum: Casablanca
  Arko sabunun kase versiyonu neden hiçbir yerde satılmıyor? badgergagaci 3 1,042 21/01/2024, Saat: 17:20
Son Yorum: exselans
Star haylis Artisan Yeni ADVENTUS Artisan Tıraş Sabunu sohayli 0 1,005 08/08/2023, Saat: 15:44
  Tabac Tıraş Sabunu Lord Sparhawk 605 502,487 12/05/2023, Saat: 12:37
Son Yorum: Janessery
  Yeni haylis Tıraş Sabunu için Esans Anketi sohayli 2 1,474 03/05/2023, Saat: 12:22
  Berberbey Tıraş Sabunu Berberbey 43 14,586 28/04/2023, Saat: 11:20
Son Yorum: Berberbey
  Tıraş Sabunu Nasıl Saklanmalı? Ömrü Ne Kadar? mertcanartan 13 5,482 18/04/2023, Saat: 17:43
Son Yorum: Mecanica

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: