Arko Tıraş Sabunu
Ne olursa olsun aylık mutlaka kullanırım. Kokusu geçmişi çocukluğumu anımsatıyor. Ne kadar farklı ürünüm de olsa vazgeçemiyorum kendisinden.
Arko sabunu yıllardır kullanırım,hem tıraşlarımda ,hem de sadece yüz yıkamak için.Cildim kuru sayılır ama bu sabun bende kurutma yapmıyor.Enteresan şekilde,Proraso ürünlerinin hemen hepsinde yaşadığım kuruma sorununu açıkçası arko sabunda yaşamıyorum.Bazen forumda gezerken görürüyorum ,bazı forumdaşlarımızın dediği gibi;''yabancı bir marka olsaydı,çok daha fazla değer görürdü'' sözüne katıldığımı belirtmek isterim.Açıkçası çok üst düzey sabunlar olmadıkça ,bir çok kullandığımız sabun markalarıyla bence yarışır,gerek konfor gerek performans olarak diye düşünüyorum,fiyat olarakta onların çok gerisinde olması cabası.
Herkese keyifli tıraşlar dilerim.
(03/10/2011, Saat: 21:00)papazerigi Adlı Kullanıcıdan Alıntı: arkadaşlar bugün arkodan bana dönüş yapıldı ve arko traş sabunu ile ilgili önerimin değerlendirileceği tarafıma bildirildi.
Arkoya tavsiyem arko traş sabununun badem ve mentollü gibi versiyonlarının üretilmesi ile ilgiliydi. Celladan ve Prorasodan örnekler verdim. dünyada ne kadar sevilen uygun fiyatlı ürünler olduğunu filan..
inşallah evyaptan güzel adımlar bekliyoruz...
Saygılar

satışları önemsenmeyecek kadar ufaktır. bir değişikliğe PR çalışmasına gerek görmüyorlar. Gençlerin hiç sakal tıraşı olmadığı düşünülecek olursa bu konuda yatırım yapmak yersiz.
Kuru cilt yapısına sahip biri olarak arkoyla pek anlaşamazdım. Son 1 ay içerisinde arko sabuna yükleme öncesi 5-6 damla tatlı badem yağı damlatmaya başladım. Köpük performansında azalma oluyor fakat koruyuculuk, kayganlık ve nemlendirmesi kesinlikle daha iyi seviyelere geliyor. Arkoda tıraş sonrası kuruluk yaşayan komşularıma tavsiye ederim
(29/04/2021, Saat: 00:27)Gens_darmes Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Kuru cilt yapısına sahip biri olarak arkoyla pek anlaşamazdım. Son 1 ay içerisinde arko sabuna yükleme öncesi 5-6 damla tatlı badem yağı damlatmaya başladım. Köpük performansında azalma oluyor fakat koruyuculuk, kayganlık ve nemlendirmesi kesinlikle daha iyi seviyelere geliyor. Arkoda tıraş sonrası kuruluk yaşayan komşularıma tavsiye ederim
bunu beğendim komşum, ben gliserin damlatıyordum ama pek de bi fark olmuyordu sanki
Beyler size bir tüyo vereyim mi aynısını Alsancak sabun başlığında da yazdım

Alsancak sabun ile arkoyu birlikte kullansanız süper bir icat çıkıyor. Şöyle ki Alsancak sabunu plastik kutudan Alıp kalıp halinde yüzünüze sürün ve kopurtun. Tercihen parmaklarınızla sakal diplerine yedirebilirsiniz.

Daha sonra arko sabununu tasta kopurtup yüzünüze Alsancak sabunun üzerinden fırçalayın. Fırçalayarak birbirlerine yüzünüzde karıştırın. Ben denemedim ama tasta da yapabilirsiniz. Sonrasında çok güzel bir kırma sabun elde ediyorsunuz. Hem arkonun erken kuruma problemi büyük ölçüde azalıyor ve yüzde daha az kuruluk yapıyor ( benim tecrübem böyle )
SEDEF USTURA + TURUNCU ASCO Jilet
Arko tıraş sabununu araba markasına benzetirsek. Renault gibidir. Tam bir fiyat performans ürünüdür. Az yakar, çok kaçar. Parçası bol bulunur. Kullanıcısını üzmez. Daha ne olsun  Smile
(23/03/2021, Saat: 22:48)Hacivat34 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Başta üreticisi olmak üzere pek çok kişinin hakkını yediği bir ürün Arko Traş Sabunu.

Olaya şöyle bir bakış açısıyla bakalım.

Amazon UK'de

X4BEgld.png

q7IGgPA.png

pKaeysq.png

Tabac 11£, Wilkinson Sword 2,25£ iken Arko 5£'dan satılıyor. Diğer iki ürünün gramajları da Arko'nun 1,5 katı bu arada. Tek Arko satıcısı da yukarıda eklediğim olmamasına rağmen 1700 adet değerlendirme almış. Tabac 1259, Wilkinson Sword (ülkenin yerli, bilinen markası) 1250 yorum almış. Merak edenler araştırabilirler ki aynı web sitesinde en çok yorum yapılan çubuk sabun da Arko.

Genel olarak satın almadan yorum yapmak mümkün olmayacağından ve istatiksel olarak yorum sayısı ve satış sayısı orantılı olacağından şunu kabaca söyleyebiliriz ki Arko'nun 100 gramının 5,5£ Tabac'ın 100 gramının 8,8£ olduğu bir ortamda Arko daha çok satmış.

Üzerinde hiçbir İngilizce bilgi olmamasına, bu ülkede bir reklamı olmamasına, Arko ya da Evyap'ın bilinen bir marka olmamasına rağmen insanlar bu kadar rağbet göstermiş. Demek ki bu ürün kendini satmış. İnsanlar ya dönüp tekrar almış ya da birilerine tavsiye edip aldırmış.

Paketlemesi çok güzel ve kaliteli olan, Almanya'da üretilme gibi itibar avantajı olan bir ürünün önüne geçmiş.

Ancak Evyap halen şu ürünü biraz geliştireyim demiyor. Kilosunu perakende 18 liraya sattığı ürüne, yani hamaliyesi yüksek olan ürüne, lavanta kokusu ekliyor. İşte o ürün

Ancak kendi web sitesinde kilosunu 70 liraya sattığı traş sabununa hiç bir yatırım yapmıyor.

Şuan dünyada çevrecilik, plastik atığı azaltma vb. konular oldukça rağbet görüyor ve çoğu şirket bu işten ekmek yemenin peşinde.

Evyap gibi bir firma için şu ürüne bi lavanta kokusu, ya da bir tütün kokusu eklemek çok zor olmamalı.

Güzel bir cam, porselen, bambu kapta bu ürünü sunsa; kağıtta paketlenmiş yedeklerini satsa; birkaç da esans alternatifi eklese çok rağbet görecek bir ürün.

Bana göre performansı Tabac'dan daha iyi. Köpürtmesi çok daha kolay, daha fazla kayganlık sağlıyor. Gel gelelim Tabac'daki o güzel karanfilimsi koku yok. Banyo berber dükkanı gibi kokuyor.

Biz alışkın olduğumuzdan bizi çok rahatsız etmiyor ancak yorumları okursanız yabancıların tek şikayeti tuvalet deterjanı gibi kokması.

Niye bu kadar dert ettin de bu kadar yazdın, hiç mi işin yok diyebilirsiniz. Aksine çok işim var ama bazen insanın canı iş yapmak istemez de kaçmak için başka iş uydurur ya kendine. Öyle bir zamanıma denk geldi.

İyi tıraşlar

güzel bir inceleme emeğinize sağlık.
Geleneksel tıraşa başlerken ilk aldığım sabundu.Farklı makine,jilet ve fırça kombinasyonları ile denememe rağmen malesef çok köpürme dışında tam bir fiyasko oldu benim için.Efsaneliğinin eski ve ucuz olup heryerde herkeseye hitap etmiş bir ürün olarak günümüze gelmesine bağlıyorum yoksa ürün kalitesi,ambalajı vs gerçekten vasat bence.Zaten firmasıda bu özensizliği korumakta kararlı gibi çünki yıllardır hiç bir şekilde ürününün içeriğini ve çeşitliliğini geliştirmemiş,umursamıyor.Özellikle her tıraş sonrası ciddi anlamda yüzüm kuruyor ve geriliyor.Sırf adı tıraş sabunu geçiyor diye hacı şakirden hallice bir ürünü kullanmak gibi bir şey benim için.Herhangi bir yabancı marka sabuna geçtiğinizde oh be dedirten farkı görmek çok da zor değil.Eleştirilerim önyargılı ya da sırf ucuz ve basit ambalajlı olduğu için değil,gerçekten deneyimlerimdir.Seveni çok o yüzden tabi ki saygı duyuyorum ama benim için asla alınmayacak bir ürün.Keyifli tıraşlar komşular.
Geçen gün bir aile büyüğüm dolabımın ordan geçmiş ve arko tıraş sabununun kokusunu alıp duygulanmış, babasının tıraşları aklına gelmiş. Çok hoşuma gitti tabi biraz bu hobimden de bahsettim.
Arko benim cildimi de kurutuyor ve çabuk sönüyor. Benim için artıları fiyat, koku ve cildimde görüntü olarak bir farklılık oluyor. Yani nasıl desem daha yakışıklı oluyorum sanki Big Grin
Belki güzel bir cilt temizliği yapıyordur bilmiyorum. Nostalji seven biri olarak bana iyi hissettiriyor. Keşke acıbadem, tütün gibi çeşitleri olsa ama ne yapalım şimdilik böyle devam...

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Jikoryen Tıraş Sabunu Alkali 1 260 20/04/2024, Saat: 17:21
Son Yorum: Märzen
  Arko Sabun Modifiye Önerileri emre-sti 221 181,543 08/04/2024, Saat: 23:53
Son Yorum: sfenks
  YENi YERLİ TIRAŞ SABUNU hayli's sohayli 297 98,477 05/03/2024, Saat: 09:56
Son Yorum: sohayli
  Mühle Tıraş Sabunu Casablanca 2 855 29/01/2024, Saat: 22:41
Son Yorum: Casablanca
  Arko sabunun kase versiyonu neden hiçbir yerde satılmıyor? badgergagaci 3 1,039 21/01/2024, Saat: 17:20
Son Yorum: exselans
Star haylis Artisan Yeni ADVENTUS Artisan Tıraş Sabunu sohayli 0 1,003 08/08/2023, Saat: 15:44
  Tabac Tıraş Sabunu Lord Sparhawk 605 502,400 12/05/2023, Saat: 12:37
Son Yorum: Janessery
  Yeni haylis Tıraş Sabunu için Esans Anketi sohayli 2 1,470 03/05/2023, Saat: 12:22
  Berberbey Tıraş Sabunu Berberbey 43 14,578 28/04/2023, Saat: 11:20
Son Yorum: Berberbey
  Tıraş Sabunu Nasıl Saklanmalı? Ömrü Ne Kadar? mertcanartan 13 5,479 18/04/2023, Saat: 17:43
Son Yorum: Mecanica

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: