Arko Tıraş Sabunu
Adam Arko'yu stok yapmış ama Smile
http://www.yourepeat.com/watch/?v=b72ktp...end_at=512

How To Add Scent to Shave Soap

Ne bitmez çilesi varmış arkadaş, mikro dalgaya girip çıkıp duruyor ... Smile
As long as you have drinking days than hungover days, you're fine ...
(27/12/2016, Saat: 15:21)korgunv Adlı Kullanıcıdan Alıntı: http://www.yourepeat.com/watch/?v=b72ktp...end_at=512

How To Add Scent to Shave Soap

Ne bitmez çilesi varmış arkadaş, mikro dalgaya girip çıkıp duruyor ... Smile

Mikrodalga don yağlı (tallow) sabunları bozuyor diye biliyorum gerçi ama ilginç bir deney Smile
MWF'nin koyunu, sonra çıkar oyunu...
(27/12/2016, Saat: 14:33)korgunv Adlı Kullanıcıdan Alıntı: http://www.yourepeat.com/watch/?v=4QnTaA5tPbY

Putting Arko into a twist up deodorant container (Please read description)

Ben buradaki hazir tübü daha cok begendim, tam Arko icin yapilmis gibi, sanirim 1,5-2 dolar civarinda fiyati var, seyahat icin ideal.

http://www.yourepeat.com/watch/?v=NaTHLSY1g1Y
(05/12/2016, Saat: 03:25)harveyspecter Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Tıraş forumdaki bir çok beyefendi için mecburiyetten, ve hatta basit bir hobiden daha öte. Tıraşa bu denli önemli veren arkadaşlarımızın fırça, sabun, tıraş aleti gibi tıraş malzemelerinden mümkün olan maksimum konfor ve keyfi almak istemelerinden daha doğal bir şey olamaz.

Keyif için tıraş olan birisi sade kokular yerine çeşitli aromatik kokular deneyerek tıraş deneyimine farklı bir boyut kazandırmak isteyebilir. Bunu sanırım hemen herkes anlayışla karşılar.

Arko oldukça sade bir sabun ve ben de aslında en çok bu özelliğini seviyorum. Amerikalıların bir deyimi var: "Less is more." Buna benzer daha nice sadeliğe vurgu yapan veciz söz bulabilirsiniz.

Arko'ya yapılan tuhaf yakıştırmaları anlamakta güçlük çekiyorum. Bunu parfüm koleksiyonu yapan ve ortalama üzeri bir burna sahip olan birisi olarak söylüyorum. Bazı markalar sade ve temiz kokan, sabunsu parfümler üretiyorlar. Örn: Prada Amber Pour Homme. Bu parfümü kalitesiz ya da vasat yapmıyor.

Arko belki mevcut haliyle olmasa da bir-iki rütuşla pahalı sabunlar kategorisine girebilecek kaliteye ve performansa sahip bir sabun. Belki bir gün şirket Arko Exclusive adı altında lüks sınıfa giren bir sabun üretir... Kim bilir Smile

Şu bir gerçek ki; eğer Arko İtalyan veya İngiliz menşeili bir ürün olsaydı en az Proraso-Cella fiyatından satılırdı. Ben Arko tıraş sabununu cidden bir nimet olarak görüyorum. Bu fiyata bu kaliteyi yakalamak çok zor.

Keşke PermaSharp'ımız da yerli kalabilseydi de Arko+PermaSharp gibi fiyat/performans canavarı yerli bir kombinasyonumuz olsaydı....
@harveyspecter

(05/12/2015, Saat: 18:50)t.macgyver Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bir malın bolca bulunur ve ucuza temin edinir oluşu, ona olan arzumuzu baltalayabiliyor. Bu durumun tersi de aynı ölçüde geçerli.

Arko da biraz bundan müzdarip.

Misal şurda ancak kraliyet ailelerinin tüketmeye gücünün yettiği- 17 yyda tanesi 22.000 tl (günümüz parasıyla) ediyor- Rus çariçesinden, Fransa kralına hayranları olan, uğrana tapınak inşaa edilen, katedral kulesine konulan bir mal; ananas şimdi aynı heyecanı yaratmıyor. Oysa ananas aynı ananas, arko aynı arko  Smile

Diyelim ki -beceremez de  Tongue- tıraş sabunu da satan ziyadesiyle üst segment bir firma arkonun kokusunu değiştirdi. Sadece kokusunu değil elbet adını ve görünüşünü de değiştirdi. Youtube blogger, tıraş forumudur ustaca reklamını da yaptı. Acaba sadece acaba aynı mı olurdu değerlendirmemiz "yeni ürün" hakkında?

ps: işbu yazı sadece bazı ekonomik davranış örüntülerine dikkat çekmek içindir. Kimsenin duygularını incitmek niyetini barındırmaz.
Yahu yok mu şu başlığı düzeltip "tıraş" yazacak bir babayiğit mod! Rapor da yazdım, yöneticimiz uyuyor muuu Smile
Arko traş sabunu ne kadar traş çıkarır migrosta 1.5tl diğer yerlerde 2-2.5tl onun için stok yapmak istiyorum.
(21/01/2017, Saat: 22:35)AC@DC Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Arko traş sabunu ne kadar traş çıkarır migrosta 1.5tl diğer yerlerde 2-2.5tl onun için stok yapmak istiyorum.

@AC@DC komşum @impaticaret Mustafa beyde bildimbileli TL 1.5 o yüzden hiç stoklamayın sonra kullanacak yer ararsınız. Farklı ürünlerin keyfinden mahrum etmeyin kendinizi Fırça Wink

Bence de stok yapmaya gerek yok. Arko, her zaman, her yerde bolca bulunan ve fiyatı uygun olan bir ürün zaten.
Metroda normal fiyatı 17 lira
İndirime girdiğinde 12 tl ye kadar düşüyor
12 adet fiyatı.
Smile

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  YENi YERLİ TIRAŞ SABUNU hayli's sohayli 297 95,271 05/03/2024, Saat: 09:56
Son Yorum: sohayli
  Mühle Tıraş Sabunu Casablanca 2 634 29/01/2024, Saat: 22:41
Son Yorum: Casablanca
  Arko sabunun kase versiyonu neden hiçbir yerde satılmıyor? badgergagaci 3 845 21/01/2024, Saat: 17:20
Son Yorum: exselans
Star haylis Artisan Yeni ADVENTUS Artisan Tıraş Sabunu sohayli 0 949 08/08/2023, Saat: 15:44
  Tabac Tıraş Sabunu Lord Sparhawk 605 497,394 12/05/2023, Saat: 12:37
Son Yorum: Janessery
  Yeni haylis Tıraş Sabunu için Esans Anketi sohayli 2 1,410 03/05/2023, Saat: 12:22
  Berberbey Tıraş Sabunu Berberbey 43 14,232 28/04/2023, Saat: 11:20
Son Yorum: Berberbey
  Tıraş Sabunu Nasıl Saklanmalı? Ömrü Ne Kadar? mertcanartan 13 5,331 18/04/2023, Saat: 17:43
Son Yorum: Mecanica
  Tobs Sandalwood Tıraş Sabunu palamut 75 82,972 17/04/2023, Saat: 10:19
Son Yorum: Mecanica
Exclamation Alsancak Tıraş Sabunu - Mentol/Limon/Sandal/Aci Badem ekindgn 99 45,717 31/03/2023, Saat: 01:32
Son Yorum: inter

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: