Arko Tıraş Sabunu
(14/03/2019, Saat: 18:37)edward Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Derby usta çıkardı hala bu alana yatırım yapıyor.Berberler ve nostalji sevenler kullanıyor.Arko hala bir sabunu geliştirmedi seçenekler eklemedi.Alternatif kokular gelmeli.Ama yapmazlar az maliyet çok kar hesabı yapıyorlar sanırım.

Daha önce jel ve köpügünü kullanmıştım begenmedim gilette ve niveanın gerisinde.Traş bıçaklarıda başarılı gelmemişti.Son olarak arko pro3 çıkardılar.

Çogunlugun kullandıgı köpük,jel,kullan atlara yatırım yapıyorlar kalan kesimi unutmuşlar.Derby markası arkodan daha sempatik geliyor bana.Derby sabun bulsam gider onu alırım arko almam sanırım.Yılların sabunu bir geliştir alternarif üret kremde çeşitlilik var sabunda yok kaliteyide yükseltmeleri lazım.

Arko geçmişten gelen imajın ekmegini yiyor.Saglam bir yerli firma çıkıp başarılı ürünler yapsa o zaman akıllanırlar ama rakip çıkması da zor.

Kesinlikle haklısın komşum. Dahası, hepimizin yaşadığı en yakın örnek Nokia, efsane satılık hale geldi rakipleri piyasada yer alınca, dahası cep telefonundan silinip gitti. Olmayacak şey değil Arko'nun piyasadan farklı bir şekilde silinip gitmesi. Yeterli karşısına çetrefilli bir marka yada reklam kampanyası çıksın. Ben ki bu yaşta geleneksel tıraşta döndüm tesadüfen, reklamı yapılsa efsane ortalığı silip süpürür. Dahası binlerce bıçaklı tıraş bıçaklarının fiyatı 20tl nin altına düşer anında. Efes-Tuborg gibi, tek adım tek hareket efsane olur. Ki Arko'nun hu konuda geçmişten gelen gücü var, kullansa tek hakim olur. Ben büyük kozmetik marketlerinde sadece WS görüyorum, Arko'nun umrumda bile değil. Ama bunun asıl kökeni (bir endüstri mühendisi olarak) üst yönetimin ne istediği ve vizyonu, nereden nasıl neyi elde etmek istediği.
Hadi hayırlı tıraşlar!  Tıraş aleti
Komşum sektörün içindesiniz eleştiri değil ama örnek düzeltme olarak şunu söylemek istiyorum size. Nokia şirketi android e geçmeyi reddederek kendi ürününü geliştirme gayretine girerek başarısız oldu. Arko ise sadece bizi göz ardı ediyor. Diğer her ürün gamında gerekli geliştirmeyi piyasadan geri kalmamaya çalışıyor. Bizim sabunda ise üretilenlerin yüzde 90 nını berber toptancısı kalanı ise bizler alıyoruz. Forumda bile arko kullanan çok fazla kişi yok. Çeşitlenmesini gönül ister elbette ama kendilerini geliştirmiyor diyemeyiz . Göz ardı edilen ve sabit müşteri olan kısıtlı bir ürün hepsi bu.

Gelişecek diye akk kalksın eylemleri vardı kalktı herkes pişman Smile bazı şeyler aynı kalsun
Bir suru sabun denedim ama Arko'yu bugun ilk defa deneme sansim oldu.
Arko cubuk kullandim, yuzde kopurttum.

+ Yuzde kopurtmesi cok kolay.
+ Kaykanligi cok guzel.
- Cok guzel bir kokusu yok ama rahatsiz da etmiyor (iyi bir aftershave ile koku problemi ortadan kalkiyor)

Beklentimin cok ustunde cikti. Rotasyona katildi.
Ben $1.49 aldim. Fiyat/Performance olaganustu.
Yağlı bir cilde sahibim ilk zamanlar cildimi aşırı kurutup gerginlestiriyordu. Simdi cildim mi alıştı köpüğü mü farklı yapıyorum bilmiyorum ama suan hic gerginlik olmuyo.

Geleneksele basladigim ilk günden beri bu sabunu kullaniyorum. Sanki başka sabun kullanirsam işin büyüsü kacacakmis gibi geliyor o yüzden bir tek sabunda farkli arayislara gitmedim. Ama bir taraftan cella sabun ve proraso kremleri merak ediyorum. Arkodan cok farki var midir? Özellikle sakali yumusatma ve tiras esnasinda koruma ve kayganlik olarak?
(10/04/2019, Saat: 21:36)Legend Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yağlı bir cilde sahibim ilk zamanlar cildimi aşırı kurutup gerginlestiriyordu. Simdi cildim mi alıştı köpüğü mü farklı yapıyorum bilmiyorum ama suan hic gerginlik olmuyo.

Geleneksele basladigim ilk günden beri bu sabunu kullaniyorum. Sanki başka sabun kullanirsam işin büyüsü kacacakmis gibi geliyor o yüzden bir tek sabunda farkli arayislara gitmedim. Ama bir taraftan cella sabun ve proraso kremleri merak ediyorum. Arkodan cok farki var midir? Özellikle sakali yumusatma ve tiras esnasinda koruma ve kayganlik olarak?
Mutluysanız bozmayın büyüyü bence. Smile
Ben 20 çeşit denedim belki de ve hala tam aradığımı bulamadım, devam ediyorum aramaya..

Nokia 3310 cihazımdan Tapatalk Turbo Pro VIP kullanılarak gönderildi...
(10/04/2019, Saat: 21:36)Legend Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yağlı bir cilde sahibim ilk zamanlar cildimi aşırı kurutup gerginlestiriyordu. Simdi cildim mi alıştı köpüğü mü farklı yapıyorum bilmiyorum ama suan hic gerginlik olmuyo.

Proraso için bişey diyemem ama Cella bir başka komşum...

———————
Nice and clean.
Nice and clean. Aftershave
(10/04/2019, Saat: 21:44)Zeyes Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Proraso için bişey diyemem ama Cella bir başka komşum...

———————
Nice and clean.

Cella için herkes olumlu görüş belirtmiş ancak cildim asiri yağlı tiraştan hemen sonra toparliyor kendini arko o yuzden iyi geliyor cildime. Cellanin da en büyük özelligi tiras sonrasi nemlendirme kismi sanirim. Benim aradigim sakali yumusatma ve tiras esnasi kayganlik nemlendirme cok önemli degil. Cella ile proraso okaliptuslu kremini suan merak ediyorum.
Arko sabunla ilgili şunu soyleyebilirim ki suyu cok seven bir sabun. Ciltte cabuk kurudugu icin normal sabun ve kremlerden biraz daha sivi yapilmasi gerekir. Mesela berberler arko sabunu kopurturken, fircalarini suya daldirirlar ve aka aka kopuk yaparlar. Aksi takdirde kopuk cabuk kuruyor ve jilet yuzde kaymiyor
(10/04/2019, Saat: 21:41)FearOfATG Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Mutluysanız bozmayın büyüyü bence. Smile
Ben 20 çeşit denedim belki de ve hala tam aradığımı bulamadım, devam ediyorum aramaya..

Nokia 3310 cihazımdan Tapatalk Turbo Pro VIP kullanılarak gönderildi...

Aynen komsum elim baska bir seye gitmiyor. Sanki bu isin usulu arko diye icime islemis. Gecen memlekete gittim pederde genekselle tiras olur dolapta onun kremi vardi yarin onunla olucam dedim kendi kendime, yarin oldu, banyoya gittim, elim gene benim sabuna gitti...Gene sabunla oldum tırasimi. Arkoyla degisik bir bağ var aramada benimde bilmedigim Big Grin
Geltire üye olduğumdan beridir elim arkoya pek gitmezdi, genellikle cevredekileri geleneksele alıştırmak (zehirlemek) amaçlı kullanıyordum, hediye ediyordum veya modifiye denemeleri yapıyordum. Son mesajları okuyunca elimdeki sticklerden birini bastım sütlaç kasesine bir daha şans vereyim dedim, ne diyeyim güzel sonuç aldım. Belki saçta ve ara ara ciltte egzema yaşamam sebebiyle kurutucu etkisi iyi geldi. Dün de derby ustayı beğenmiştim, geçen hafta başak fırçayı, bir de yumayla aram düzelirse iyice yerlici olacak gibi görünüyorum Big Grin Fırça Jilet Tıraş aleti
Nedir, ne değildir?

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  YENi YERLİ TIRAŞ SABUNU hayli's sohayli 297 95,338 05/03/2024, Saat: 09:56
Son Yorum: sohayli
  Mühle Tıraş Sabunu Casablanca 2 651 29/01/2024, Saat: 22:41
Son Yorum: Casablanca
  Arko sabunun kase versiyonu neden hiçbir yerde satılmıyor? badgergagaci 3 847 21/01/2024, Saat: 17:20
Son Yorum: exselans
Star haylis Artisan Yeni ADVENTUS Artisan Tıraş Sabunu sohayli 0 950 08/08/2023, Saat: 15:44
  Tabac Tıraş Sabunu Lord Sparhawk 605 497,528 12/05/2023, Saat: 12:37
Son Yorum: Janessery
  Yeni haylis Tıraş Sabunu için Esans Anketi sohayli 2 1,413 03/05/2023, Saat: 12:22
  Berberbey Tıraş Sabunu Berberbey 43 14,239 28/04/2023, Saat: 11:20
Son Yorum: Berberbey
  Tıraş Sabunu Nasıl Saklanmalı? Ömrü Ne Kadar? mertcanartan 13 5,342 18/04/2023, Saat: 17:43
Son Yorum: Mecanica
  Tobs Sandalwood Tıraş Sabunu palamut 75 82,982 17/04/2023, Saat: 10:19
Son Yorum: Mecanica
Exclamation Alsancak Tıraş Sabunu - Mentol/Limon/Sandal/Aci Badem ekindgn 99 45,748 31/03/2023, Saat: 01:32
Son Yorum: inter

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: