Arko Tıraş Sabunu
@mustbe kesinlikle kârdasın komşum Big Grin
Dost ya da düşman, kargalar umursamaz.
(14/03/2019, Saat: 18:37)edward Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Derby usta çıkardı hala bu alana yatırım yapıyor.Berberler ve nostalji sevenler kullanıyor.Arko hala bir sabunu geliştirmedi seçenekler eklemedi.Alternatif kokular gelmeli.Ama yapmazlar az maliyet çok kar hesabı yapıyorlar sanırım.

Daha önce jel ve köpügünü kullanmıştım begenmedim gilette ve niveanın gerisinde.Traş bıçaklarıda başarılı gelmemişti.Son olarak arko pro3 çıkardılar.

Çogunlugun kullandıgı köpük,jel,kullan atlara yatırım yapıyorlar kalan kesimi unutmuşlar.Derby markası arkodan daha sempatik geliyor bana.Derby sabun bulsam gider onu alırım arko almam sanırım.Yılların sabunu bir geliştir alternarif üret kremde çeşitlilik var sabunda yok kaliteyide yükseltmeleri lazım.

Arko geçmişten gelen imajın ekmegini yiyor.Saglam bir yerli firma çıkıp başarılı ürünler yapsa o zaman akıllanırlar ama rakip çıkması da zor.

Kesinlikle haklısın komşum. Dahası, hepimizin yaşadığı en yakın örnek Nokia, efsane satılık hale geldi rakipleri piyasada yer alınca, dahası cep telefonundan silinip gitti. Olmayacak şey değil Arko'nun piyasadan farklı bir şekilde silinip gitmesi. Yeterli karşısına çetrefilli bir marka yada reklam kampanyası çıksın. Ben ki bu yaşta geleneksel tıraşta döndüm tesadüfen, reklamı yapılsa efsane ortalığı silip süpürür. Dahası binlerce bıçaklı tıraş bıçaklarının fiyatı 20tl nin altına düşer anında. Efes-Tuborg gibi, tek adım tek hareket efsane olur. Ki Arko'nun hu konuda geçmişten gelen gücü var, kullansa tek hakim olur. Ben büyük kozmetik marketlerinde sadece WS görüyorum, Arko'nun umrumda bile değil. Ama bunun asıl kökeni (bir endüstri mühendisi olarak) üst yönetimin ne istediği ve vizyonu, nereden nasıl neyi elde etmek istediği.
Komşum sektörün içindesiniz eleştiri değil ama örnek düzeltme olarak şunu söylemek istiyorum size. Nokia şirketi android e geçmeyi reddederek kendi ürününü geliştirme gayretine girerek başarısız oldu. Arko ise sadece bizi göz ardı ediyor. Diğer her ürün gamında gerekli geliştirmeyi piyasadan geri kalmamaya çalışıyor. Bizim sabunda ise üretilenlerin yüzde 90 nını berber toptancısı kalanı ise bizler alıyoruz. Forumda bile arko kullanan çok fazla kişi yok. Çeşitlenmesini gönül ister elbette ama kendilerini geliştirmiyor diyemeyiz . Göz ardı edilen ve sabit müşteri olan kısıtlı bir ürün hepsi bu.

Gelişecek diye akk kalksın eylemleri vardı kalktı herkes pişman Smile bazı şeyler aynı kalsun

☻/    
/▌

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Arko sabun modifiye önerileri emre-sti 145 69,861 9 saat önce
Son Yorum: dr_green
  Haslinger Tıraş Sabunları onurstyle 67 33,446 25/03/2019, Saat: 11:23
Son Yorum: lim10
  Hayvansal içerikli olmayan tıraş sabunları papazerigi 60 43,496 24/03/2019, Saat: 02:34
Son Yorum: SKYBRAVE
  Fermente Tıraş Sabunu Razorlazer 4 241 21/03/2019, Saat: 20:10
Son Yorum: Soner
  Arko Kase Berber Tıraş Sabunu FloydianDM 116 129,612 17/03/2019, Saat: 19:28
Son Yorum: salomanya
  Aliexpress tiras sabunlari Rigbie 20 1,400 17/03/2019, Saat: 11:06
Son Yorum: Rigbie
  Henri et Victoria, Cognac and Cuban Cigars tıraş sabunu incelemesi Rayko 26 4,231 14/02/2019, Saat: 13:21
Son Yorum: PisPorsuk
  Proraso Tıraş Sabunu -Aloe vera ve yeşil çaylı ulysse6 15 10,009 12/02/2019, Saat: 19:40
Son Yorum: inter
  Martin de Candre "Fougere" Tıraş Sabunu SumNauta 66 10,556 08/02/2019, Saat: 01:10
Son Yorum: Rayko
  İNCELEME:Finlandiya’dan Abim gelmiş evde bir bayram havası- Uula Tıraş Sabunu ahraz 9 953 31/01/2019, Saat: 09:35
Son Yorum: ahraz

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi