DE Alet Seçimi Genel
Ej 89de neden düşünmüyorsunuz komşum? Ben oldukça memnunum. Benim için, piyasadaki bir çok jiletle uyum sağlıyor, ilk perdede bile yakın tıraş sağlayabiliyorum. Ayrıca yumuşak başlı bir makine; acemilikten ustalığa geçiş olsun, ileri tıraş teknikleri olsun cildi hırpalamıyor. Tavsiye ederim. Ben 3d lazer kesim sap olanını kullanıyorum, kafa aynı zaten. Sap tırtıklı, ben beğenerek ve gayet tahrişsiz kullanıyorum. Onu da tavsiye ederim.
(22/04/2016, Saat: 14:25)Nani Kuş Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @Nesko hocam ben futur tavsiye ederim. Ama sakal ve cilt yapınızı belirtmemişsiniz . Timorun kesim karakteri size Nasıl geldi tahriş yaşıyormuşsunuz bunlarıda belirtirseniz daha sağlıklı makina tavsiyesi alabilirsiniz .

Komşum cildim hassas çabuk kızaran bir yapıya sahip duştan çıktığımda bile yüzümde kızarıklıklar oluşabiliyor timorun makinesinden memnunum ama son tıraşta memnun olmadım onuda makinaya değil jilete bağlıyorum daha önce astra ve polsilver ile tıraş olmuştum çok az tahriş yaşamıştım o da acemilikten gelen hatalardı ancak bu defa timor aletin yanında gelen timor jileti denemek istedim bu jilet benim sakal yapıma hiç uymadı resmen kısım kısım çekmeler yaşadım ve tahrişler yaşadım
N.G
(22/04/2016, Saat: 14:32)Lorenzo Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ej 89de neden düşünmüyorsunuz komşum? Ben oldukça memnunum. Benim için, piyasadaki bir çok jiletle uyum sağlıyor, ilk perdede bile yakın tıraş sağlayabiliyorum. Ayrıca yumuşak başlı bir makine; acemilikten ustalığa geçiş olsun, ileri tıraş teknikleri olsun cildi hırpalamıyor. Tavsiye ederim. Ben 3d lazer kesim sap olanını kullanıyorum, kafa aynı zaten. Sap tırtıklı, ben beğenerek ve gayet tahrişsiz kullanıyorum. Onu da tavsiye ederim.

Önerinide dikkate alacağım komşum teşekkürler şu anda ön araştırma yapıyorum sizlerin tecrübeleriniz ve önerileriniz doğrultusunda elimde para varken güzel bir alet almak istiyorum uzun süre kullanabileceğim ve zevk alacağım
N.G
Progress affediciligi yuksek bir alettir.tahris yasama olasiliginix digerlerine gore daha dusuk olur.r41 kullanmasi tecrube gerektiren bir alet . futur da guzeldir ama progress sizin icin makul tercih diye dusunuyorum
http://enfiyemeraki.blogspot.com.tr/
(22/04/2016, Saat: 15:25)Saltuk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Progress affediciligi yuksek bir alettir.tahris yasama olasiliginix digerlerine gore daha dusuk olur.r41 kullanmasi tecrube gerektiren bir alet . futur da guzeldir ama progress sizin icin makul tercih diye dusunuyorum

Kafamda Futur ve Progress R41 den daha ön sırada ama affediciliği yüksek olan makina bu aşamada benim için makul olan Futur ve Progress'in numara ayarı olmasıda benim için cezbedici
N.G
Bu tarz sorularda artik hep progress oneriyorum. Dusunmeden impa ticaretten veya forumumuzun satilik bolumunden bir tane siparis verebilirsiniz. Cok memnun kalacaginizi dusunuyorum
(22/04/2016, Saat: 15:43)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu tarz sorularda artik hep progress oneriyorum. Dusunmeden impa ticaretten veya forumumuzun satilik bolumunden bir tane siparis verebilirsiniz. Cok memnun kalacaginizi dusunuyorum

Alışverişlerimi impa ticaretten yapmaktayım zaten, Mustafa bey gayet ilgili şu anda progress ve futur arasında git gel haşıyorum biraz daha tavsiye ve öneri doğrultusunda kararımı vereceğim öneriniz için teşekkürler.
N.G
@Nesko hocam futur ve progress başlıklarını incelerseniz tercihinizi daha sağlıklı verebilirsiniz . Timor DE den memnunsanız impadan bütün jiletleri toplayın üstüne biraz daha ekleme yapıp bir best fırça alabilirsiniz Smile
Bende geleneksel tıraşa yeni başladım.3 ay kadar oldu.İlk tıraşlarımı Feather popular ile oldum.Geleneksel tıraşa başladıktan 2-3 hafta sonra daha yakın tıraş olmak istedim.Sanırım herkesde olan bir şey Big Grin Üstadların yorumlarda,videolarda,badger and blade deki yorumlarda R41 in en yakın tıraşı sağladığı yazıyordu.Ben bir gaz R41 aldım Big Grin Tabi ilk tıraşlarım iyi değildi Big Grin Tekrar Feather Popular ile tıraş olmaya başladım Big Grin Acaba popular ile daha yakın nasıl tıraş olurum diye araştırırken mantic 59  un bu videosunu bulup izledim.(https://www.youtube.com/watch?v=TQco5PWc2JU) Meğersem benim tıraş oluş şeklimin bir adı varmış Big Grin Blade buffing. Ben bu teknik oturana kadar popular ile tıraş oldum.2 hafta öncesinde bir kenara koyduğum R41 i elime aldım.Sonuç muazzamdı.2 perde de çok tatmin edici bir tıraş.
  Bence yeni başlayan birisi yeni aletler alıp onları denemektense tıraş tekniklerini denemeli.Tıraş tekniğiniz oturunca her alet ile tatminkar sonuçlar alabilirsiniz.
   Eğer usturaya geçiş düşünmüyorsanız okuduğum yorumlardan çıkardığım sonuç R41 in usturu kadar yakın ve temiz bir tıraş sağladığı.(Çıkardığım sonuç yanlış olabilir Big Grin ) Bende şahsen çok yakın tıraş sağladığını düşünüyorum.Eğer benim çıkarımım yanlış değilse DE aletlerde son durak R41.Bence tıraş tekniğiniz iyice oturunca R41 alın.
   Son olarak da bu kadar uzun yazı için kusuruma bakmayın Big Grin
(22/04/2016, Saat: 17:14)nikitherat Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bende geleneksel tıraşa yeni başladım.3 ay kadar oldu.İlk tıraşlarımı Feather popular ile oldum.Geleneksel tıraşa başladıktan 2-3 hafta sonra daha yakın tıraş olmak istedim.Sanırım herkesde olan bir şey Big Grin Üstadların yorumlarda,videolarda,badger and blade deki yorumlarda R41 in en yakın tıraşı sağladığı yazıyordu.Ben bir gaz R41 aldım Big Grin Tabi ilk tıraşlarım iyi değildi Big Grin Tekrar Feather Popular ile tıraş olmaya başladım Big Grin Acaba popular ile daha yakın nasıl tıraş olurum diye araştırırken mantic 59  un bu videosunu bulup izledim.(https://www.youtube.com/watch?v=TQco5PWc2JU) Meğersem benim tıraş oluş şeklimin bir adı varmış Big Grin Blade buffing. Ben bu teknik oturana kadar popular ile tıraş oldum.2 hafta öncesinde bir kenara koyduğum R41 i elime aldım.Sonuç muazzamdı.2 perde de çok tatmin edici bir tıraş.
  Bence yeni başlayan birisi yeni aletler alıp onları denemektense tıraş tekniklerini denemeli.Tıraş tekniğiniz oturunca her alet ile tatminkar sonuçlar alabilirsiniz.
   Eğer usturaya geçiş düşünmüyorsanız okuduğum yorumlardan çıkardığım sonuç R41 in usturu kadar yakın ve temiz bir tıraş sağladığı.(Çıkardığım sonuç yanlış olabilir Big Grin ) Bende şahsen çok yakın tıraş sağladığını düşünüyorum.Eğer benim çıkarımım yanlış değilse DE aletlerde son durak R41.Bence tıraş tekniğiniz iyice oturunca R41 alın.
   Son olarak da bu kadar uzun yazı için kusuruma bakmayın Big Grin

Önerinizi dikkate alıp video yu izleyeceğim ayrıca yazınız gayet güzel ve açıklayıcı. Teşekkürler
N.G

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Kullandığınız En Mild Alet? FearOfATG 135 64,730 29/09/2020, Saat: 18:45
Son Yorum: kzldagpro
  Adjustable DE Alet Seçimi yigitemre 56 55,143 09/08/2020, Saat: 09:20
Son Yorum: Lord Sparhawk
  DE Alet Ağırlığının Tıraşa Etkisi treasurer 0 2,065 15/05/2020, Saat: 01:44
Son Yorum: treasurer

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: