DE Alet Seçimi Genel
Arkadaşlar, sorunumu jilet bölümünde paylaştım ama sanırım çözümüm burada.. Bir el atar mısınız, kafam karıştı Huh

http://www.geltir.com/thread-7299-post-1...#pid145951
Lorenzo foruma hoş geldiniz, agresif bir alete geçerseniz sonuçta değişecektir.

Sent from my iPhone using Tapatalk
e mail adresim tipsol@me.com
Teşekkür ederim, hoşbulduk.

Evet, sanırım daha agresif, belki de ayarlı bir alete ihtiyacım var..
İlacınız progress olabilir komşum

iPad 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi
Geleneksel tıraşta çok yeniyim. Bu sitedeki konuları da uzun uzun okudum. Blue 3, mach 3 gibi aletlerle, nasıl keserse öyle tıraş olduk yıllarca. Normal yoğunlukta ve sertlikte sakallarım var, tıraş sonrası boyun bölgesindeki tahriş ve batıklardan kurtulmak istediğim için jilet takılan makinelerle tıraş olmaya heveslendim. İlk defa deneyeceğim için ucuz aletlerle başladım, feather popular tto, wilkinson porsuk kılı fırça, arko sabun ve bulabildiğim farklı markalardaki jiletlerden birer paket aldım denemek için. Bir hafta önce bu makine ile ilk tıraşımı, kutusunun içinden çıkan feather jilet ile oldum ve çok iyi sonuç aldım. Hem temiz bir tıraş gerçekleşti hem de tahriş ve kıl dönmesi sorunu olmadı. İki gün sonra, aynı sabun ve tekniği kullanarak shark jilet ile tıraş oldum ama boyun bölgesi tahriş oldu, ardından iki gün sonra permasharp ile tıraş oldum ve boyun bölgesi çok daha kötü hale geldi, çok sayıda kıl dönmesi oldu ve bölge hassaslaştı. Bir sonraki tıraş için tahrişlerin geçmesini bekliyorum. Bu durumda feather gibi keskin jiletlerle mi devam etmeliyim yoksa tüm jiletleri denemeye devam mı etmeliyim?

Ayrıca feather popular ile bir kaç ay tecrübe kazandıktan sonra hangi alete geçiş yapılabilir? Benim için önemli olan çok yakın bir tıraş değil, rahat ve tahrişsiz bir tıraş. Bu aşamada ej de89, muhle r89 ve merkur 34c öne çıkıyor gibi. Haftada 5 gün kullanılabilecek ve boyun bölgesinde tahriş, kıl dönmesi gibi sorunlar yaratmayacak bir makine-jilet uyumu bulmam lazım. Bu konuda tavsiyeleriniz nelerdir?

Aşağıdaki resimde sakalların çıkış yönüne göre hazırladığım yüz haritası var, kırmızı çember içindeki bölgeler, sürekli tahriş ve kıl dönmesi olan alanlar.

http://tinypic.com/view.php?pic=de2nax&s=9
34 c ile özellikle keskin jiletlerle verim alırsınız. Şahsen 89 serisini tavsiye etmiyorum. Ayrıca 37 c gibi slant makinalar orta keskinlikte konforlu jiletlerle batık kıl dönmesi gibi sorunlarınıza iyi gelecektir.
Hoşğeldiniz benim tavsiyem ayarlı makinalardan yana futur , progress ... Vs
Selam hoşgeldiniz

Öncelikle tıraştan 10 dk önce kolonya sürüp bekleyin cildinize

Normal futur aletle tıraşınızı olun, impada var sanırım

Eğer çözülmediyse aspirin kolonya karışımını kulak pamuğuyla tıraş sonrası

sorunlu bölgeye uygulamalısınız ki konusu forumda bir yerlerde mevcut

Her gün aynı saatlerde tıraş olmaya gayret edin ve cildinizi asla ıslak bırakmayın

Böylelikle mantar vs oluşumunu da engellemiş, sağlıklı bir cilde kavuşmuş olacaksınız.
Sizin yaptığınız en önemli hata zaten tahriş olmuş cilt iyileşmemişken bir daha tıraş olmanız. Tahrişli ve sorunlu cildi tekrar zorlamanız bu sonucun mimarı olmuş.
Haftanın ilk tıraşının diğer tıraşlardan daha başarılı olmasının ilk nedeni cildinizin dinlenmiş olmasıdır. Sonraki tıraşlar aynı derecede iyi sonuç vermez.

Öncelikle tavsiyem bir daha böyle bir sorun yaşadığınızda cildinizi bir kaç gün dinlendirmeniz. Jilet seçiminde de kullandığınız aletle ve cildinizle uyumlu jiletleri tercih etmeniz.

Çok hassas bir cildiniz varsa alkollü ürünlerden uzak durun ve balm tarzı tıraş sonrası ürünleri kullanın.
https://instagram.com/buyukkotukurt/
Merhaba hoşgeldiniz. Feather Popular tto kullananın halinden Feather Popular tto kullananın anlayacağını düşünerek nacizane yorumumu belirtmek istedim. Bende sizin gibi bu aleti geçiş dönemi için düşünmüştüm ancak aradığım herşeyi bu alette bularak kullanmaya devam ettim. Bende bu aleti envai çeşit jiletle denedim ve 4 tanesinden çok memnun kaldım. Feather Popular ı kesinlikle keskin jilet lerle kullanmak gerekiyor. Sıralamam yukarıdan aşağı jiletlere verdiğim puanlara göredir.
1 Gillette silver blue
2 Gillette 7 o Clock sarı
3 Feather
4 permasharp
Gillette leri denemelisin. Feather e çok yakın keskinlikle birlikte ondan daha konforlu olduklarını söylemeliyim. Feather Popular tto çok doğru seçim. Tebrik ederim.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Kullandığınız En Mild Alet? FearOfATG 135 64,695 29/09/2020, Saat: 18:45
Son Yorum: kzldagpro
  Adjustable DE Alet Seçimi yigitemre 56 55,088 09/08/2020, Saat: 09:20
Son Yorum: Lord Sparhawk
  DE Alet Ağırlığının Tıraşa Etkisi treasurer 0 2,064 15/05/2020, Saat: 01:44
Son Yorum: treasurer

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: