DE Alet Seçimi Genel
Çivimi çakacaksınız
Futuru kullanmayı bilememiş onlar
Futur yatık sakalı olanlara birebir makinadır her türlü sakala gider makinanın ömrü konusunda tereddütünüz olmasın
(03/08/2016, Saat: 16:13)CanYoldas Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sayın @Zeman, kafaları ej89 ile aynı olduğu söyleniyor, sizin gördüğünüz bir fark var mıdır varsa nedir?

İki makineyi de severek kullanıyorum. iki kafanın da aynı yada farklı olduğuna dair muhtelif yorumlar mevcut. Bana göre aynı değiller, ej89 mühle r89'a göre biraz daha agresif ama çok bariz bir agresiflik değil bu göz ardı edilebilecek düzeyde..
Merhaba
45C Bakalit; yolculuk vs için hoş alet ama gerçekten çok hafif ve farklı bir tıraşı var, jieti tutuşu vs 'si zaten bildiğimiz Merkür'lerden farklı,
EJ ve Mühle'ler zaten bir çoklarımızın sevdiği saydığı aletler.Bu iki aletin kesim karakterlerini,kafadan ziyade sap farkılıkları etkiliyor gibi geliyor bana.
Merkur ise benim özellikle, bu işte en sevdiğim aletleri yapan firma,
Ben aletin sıfatından ziyade verdiği tıraşa bakıyorum açıkçası, yok kaplaması pıtırlı kalmış, yok bilem neresi şöyle böyle Smile pek umursamıyorum işin aslı Smile
Zaten şu markalardan alıp kullanıp sorun yaşayan pek olmamıştır diye tahmin ediyorum.
Benim size tavsiyem ( subjektif tabii ki ) bunlardan hariç olarak Progress olacaktır.
Merhaba komşum.

Söylediğiniz aletleri kullanmadım. Ben de sizin gibi rimei kullanıyordum. Daha iyi bir alet arayışına girdim ve R41 ile beraber progress aldım.

R41 kaplama ve kalite olarak çok iyi. Aynı zamanda az perdede çok yakın tıraş sağlıyor. Benim de cildim çok hassas, bu yüzden az perdede tıraşı bitirmeye çalışıyorum. Yaklaşık 2 aydır kullanıyorum, çok memnunum. Keskin jiletlerle sinekkaydı tıraş sağlıyor.

Son 1 haftadır da progressi kullanıyorum. 5. ayarda bile R41 in yakın tıraşını vermiyor bence. Dediğiniz gibi tipi pek hoş değil. Ama ben aletin tipinden ziyade tıraşına bakıyorum. Tıraşı güzel bence ama bi R41 değil.

Sonuç olarak naçizane fikrim R41 alarak kaliteli bir aletin ve yakın tıraşın keyfine varın.
Saygılar..
@FurkanErdem teşekkür ederim tavsiyeniz için. R41'den hep baya agresif alet diye bahsediliyor. O yüzden onu pek gözüm kesmedi açıkçası
Rica ederim @CanYoldas

Evet R41 agresif bir alet ama tıraşı çok dengeli. İlk kullandığımdan bu yana en ufak kesik ve noktasal kanama yaşamadım. Çok yakın tıraş verdiği için aynı yerden defalarca geçmeye ve baskı uygulamaya gerek kalmıyor. Bu yüzden de daha az tahriş meydana geliyor.

Agresif olduğu için ilk kullandığımda her zamankinden daha yavaş ve dikkatli tıraş oldum. Daha sonrasında normal rahat bir şekilde tıraş oldum.

R41 gerçekten agresif bir alet ama agresif olduğu kadar korkulacak bir yanı yok. Korku konusunda biraz efsaneleştirildiğini düşünüyorum. R41 den kullandıktan sonra diğer aletler pek tat vermiyor bana. Bu aleti kullanmaya başladıktan sonra başka bir alete eliniz gitmeyecek, buna emin olabilirsiniz Smile
İlk de aletiniz Rimei olsun belki de başka birşey almanıza gerek kalmaz.
Katılma tarihi: 2011
@FurkanErdem o halde bu r41 en son alınacak alet, daha başka alet almayacağım diyeceğimiz kadar çok olunca alınması lazım Big Grin Koleksiyon gibi değil benim yaklaşımım ama birkaç tane güzel alet sahibi olmak istiyorum. Ha tabii alıp ebediyen kullanmak da alternatif, daha alıcı gözle tekrar bakacağım mutlaka

@Fallschirmjäger üstat zaten rimei kullanıyorum halihazırda, memnunum ama hem daha memnun olacağım bir alet olabilir hem de daha kaliteli ve şık bir şey alınabilir diyerek kendimce yeni bir alet bakmaya başladım
(03/08/2016, Saat: 16:13)CanYoldas Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sayın @Zeman, kafaları ej89 ile aynı olduğu söyleniyor, sizin gördüğünüz bir fark var mıdır varsa nedir?

Sayın Nani Kuş, futurun kafa kısmı bir çok kişiye ileride bozulacakmış gibi geliyor, okuduğum tüm yorumlar neticesinde dayanıksız olabileceği ya da jileti eşit tutmama gibi sorunlara sık rastlanan bir alet olduğu izlenimini edindim. Belki daha sonra ona vereceğim parayı o kadar da dert etmeyeceğim gelirim olursa veya bir yerlerden para gelirse. Ne yazık ki harçlık verilecek yaşı da geçtim yoksa sıradaki bayramda sizi kıracağıma kafamı kırardım Big Grin

Komşum, Futur 30-35 senedir üretimi olan bir ürün. Futurist durduğuna bakmayın. Aslında bayağı eski bir tasarım. Bu zamana kadar da hiç bozuldu yazdığını görmedim bir yerde. Diğer bir değişle: "Alaman yapıyor ha!" Big Grin
https://instagram.com/buyukkotukurt/
(04/08/2016, Saat: 15:09)cihankeskin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum, Futur 30-35 senedir üretimi olan bir ürün. Futurist durduğuna bakmayın. Aslında bayağı eski bir tasarım. Bu zamana kadar da hiç bozuldu yazdığını görmedim bir yerde. Diğer bir değişle: "Alaman yapıyor ha!" Big Grin

Hakikaten çok basit ve temiz bir tasarımı var, sadece yayları zamanla ( o da çook uzun bir zaman) gevşeyebilir. Bunun dışında bozulma ihtimali olan bir parçası yok.

Yaylarda 10 sene sonra bir sıkıntı olursa da okuduğum kadarıyla merkur size yenisini gönderiyor.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Kullandığınız En Mild Alet? FearOfATG 135 63,707 29/09/2020, Saat: 18:45
Son Yorum: kzldagpro
  Adjustable DE Alet Seçimi yigitemre 56 54,764 09/08/2020, Saat: 09:20
Son Yorum: Lord Sparhawk
  DE Alet Ağırlığının Tıraşa Etkisi treasurer 0 2,053 15/05/2020, Saat: 01:44
Son Yorum: treasurer

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: