DE Alet Seçimi Genel
@"mustbe" komşum bakma böyle gevelediğime genç sayılırım Smile Arabesk çok dinlemem ama dinleyen kişilerin diğer müzik türlerine gönül verenlere göre daha mutlu olduklarını düşünüyorum. Kafaları bir başka güzel sonuçta Smile

@"kaman" @"mustbe" değerli komşularım tıraş sonrası için de birkaç kelime yazmak istiyorum. Şap kullanımı bambaşka bir şey arada ben de kullanmıyor değilim. Kullandıkça dedemi özlüyorum Smile Değişik bir hissiyatı var; güzel de açıkçası. Şimdi hassas cildi olanlar bu ne alaka diyecek ama az biraz acı çekmek çok keyif verir Smile Tıraş sonrası şöyle güzel bir kolonya sürün, sürünün derim. Üstüne de sarı Hametan krem. Birçok fiyatlı fiyatsız kremi/balsamı denedim hatta çok uçuk rakamlar da ödedim ama sarı hametanın tıraş sonrası etkisini hiçbir üründe göremedim. (Mavisi de var; daha yoğun içerikli pomad versiyonu; buna cildi çok yormadıkça gerek yok kanısındayım.)

Ayrıca (bir koleksiyoner olarak) farklı yörelerin kolonyalarını toplamayı seviyorum ve siz değerli forum üyelerine buradan paylaşmak isterim ki birkaçınızın bildiği Düzce Tütün Kolonyasını deneyin biraz ağır ama enfes diyebilirim. Düzce’de yaşadığım dönem Servet amcayla da tanışmıştık Smile Düzce Servet Tütün Kolonyaları’nın bir dönem forumda da konusu geçmişti. Bir de forumda hiç konusu geçmeyen ama benim tavsiye etmek istediğim bir kolonya var: Kırkağaç Kavun Kolonyası. Manisa Kırkağaç Ziraat Odası’nın kendi ürettiği bir ürün. Kırkağaç kavunlarının esansından üretiliyor. Deneyin derim. Kavun kokusunu sevenlerin bayılacağı bir ürün.
(09/10/2020, Saat: 01:38)oguzhan5069 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @"mustbe" komşum bakma böyle gevelediğime genç sayılırım Smile Arabesk çok dinlemem ama dinleyen kişilerin diğer müzik türlerine gönül verenlere göre daha mutlu olduklarını düşünüyorum. Kafaları bir başka güzel sonuçta Smile

@"kaman" @"mustbe" değerli komşularım tıraş sonrası için de birkaç kelime yazmak istiyorum. Şap kullanımı bambaşka bir şey arada ben de kullanmıyor değilim. Kullandıkça dedemi özlüyorum Smile Değişik bir hissiyatı var; güzel de açıkçası. Şimdi hassas cildi olanlar bu ne alaka diyecek ama az biraz acı çekmek çok keyif verir Smile Tıraş sonrası şöyle güzel bir kolonya sürün, sürünün derim. Üstüne de sarı Hametan krem. Birçok fiyatlı fiyatsız kremi/balsamı denedim hatta çok uçuk rakamlar da ödedim ama sarı hametanın tıraş sonrası etkisini hiçbir üründe göremedim. (Mavisi de var; daha yoğun içerikli pomad versiyonu; buna cildi çok yormadıkça gerek yok kanısındayım.)

Ayrıca (bir koleksiyoner olarak) farklı yörelerin kolonyalarını toplamayı seviyorum ve siz değerli forum üyelerine buradan paylaşmak isterim ki birkaçınızın bildiği Düzce Tütün Kolonyasını deneyin biraz ağır ama enfes diyebilirim. Düzce’de yaşadığım dönem Servet amcayla da tanışmıştık Smile Düzce Servet Tütün Kolonyaları’nın bir dönem forumda da konusu geçmişti. Bir de forumda hiç konusu geçmeyen ama benim tavsiye etmek istediğim bir kolonya var: Kırkağaç Kavun Kolonyası. Manisa Kırkağaç Ziraat Odası’nın kendi ürettiği bir ürün. Kırkağaç kavunlarının esansından üretiliyor. Deneyin derim. Kavun kokusunu sevenlerin bayılacağı bir ürün.

Komşum bu kolonya arşivi ve önerileri araya kaynamasın. Müsait olduğunuz bir zamanda konusunu acmanizi isteriz. Sari hametan. Sudocrem. Mustela gibi pişik kremleri güzeldir.
Son olarak Kulağa hoş gelen her müziği dinlerim.
@"mustbe" komşum; affet ama son kez girdi yapmak istiyorum çünkü forumda birkaç yerde daha görmüştüm sudokrem tavsiyesini. Bunun içinde çinko oksit (zinc oxide) var. Fiziksel koruyucudur yani gözenekleri tıkar; cilt üzerinde katman oluşturur. Güneş koruyucularda titanyum dioksit (titanium dioxide) ile beraber fiziksel koruyucu olarak sıklıkla kullanılır. Yani altını çizerek söylüyorum forumdaki kardeşlerimin tavsiyesinin aksine tıraş sonrası kullanılmaması gereken bir ürün. Mustela’nın ürünleri ve sebamed’in bebek yüz kremi de iyi ürünler; hatta bizlere tıraş sonrası balsamı diye satılan ürünlerden iyi diyebilirim ama hametan içerik ve etki itibariyle bambaşka. Forum sakinleri cadı fındığı (Hamamelis Virginiana) bitkisi üzerine yazılan uluslararası makaleleri göz atacak olursa bu ürünü mucize olarak bile tanımlayabilir Smile Zaten forum hametan kremin değerinin farkında.
(09/10/2020, Saat: 02:14)oguzhan5069 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @"mustbe" komşum; affet ama son kez girdi yapmak istiyorum çünkü forumda birkaç yerde daha görmüştüm sudokrem tavsiyesini. Bunun içinde çinko oksit (zinc oxide) var. Fiziksel koruyucudur yani gözenekleri tıkar; cilt üzerinde katman oluşturur. Güneş koruyucularda titanyum dioksit (titanium dioxide) ile beraber fiziksel koruyucu olarak sıklıkla kullanılır. Yani altını çizerek söylüyorum forumdaki kardeşlerimin tavsiyesinin aksine tıraş sonrası kullanılmaması gereken bir ürün. Mustela’nın ürünleri ve sebamed’in bebek yüz kremi de iyi ürünler; hatta bizlere tıraş sonrası balsamı diye satılan ürünlerden iyi diyebilirim ama hametan içerik ve etki itibariyle bambaşka. Forum sakinleri cadı fındığı (Hamamelis Virginiana) bitkisi üzerine yazılan uluslararası makaleleri göz atacak olursa bu ürünü mucize olarak bile tanımlayabilir Smile Zaten forum hametan kremin değerinin farkında.

Teşekkür ederim komşum o detayı bilmiyordum. ...
Selamlar. De 89 kullanıyordum yere düşüp kafadan kırıldı sonra feather feather 800 aldım ama sakalımı kesmiyor günlük traş için ne önerirsiniz. Teşekkürler.
(11/12/2020, Saat: 15:36)Ali Cengiz Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Selamlar. De 89 kullanıyordum yere düşüp kafadan kırıldı sonra feather feather 800 aldım ama sakalımı kesmiyor günlük traş için ne önerirsiniz. Teşekkürler.
Merkur öneririm. Sağlamlık konusunda iyi. 34C, 38C, 42C, 33C aynı başlığa sahip bu modellerden hoşunuza gideni alabilirsiniz. Günlükte kullanırım ama biraz agresif olsun derseniz kesinlikle 37C yi öneririm.
(11/12/2020, Saat: 15:36)Ali Cengiz Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Selamlar. De 89 kullanıyordum yere düşüp kafadan kırıldı sonra feather feather 800 aldım ama sakalımı kesmiyor günlük traş için ne önerirsiniz. Teşekkürler.

DE89 seven kişi için en iyi seçenek Razorock Game Changer 0.84 kapalı tarak modelidir ama malum, hiç ucuz değil. Ayrıca bulunması zor. Aynı tasarımda Aliexpress'ten kafa aldım ama eski DE89 performansı vermedi.
Selamlar iyi akşamlar herkese,

Geleneksel tıraşa yeni merak saranlardanım kelebek tipi bir makine almak istiyorum tahminen 2 günde 1 tıraş oluyorum en fazla çok kararsız kaldım önerileriniz ve yardımlarınızı bekliyorum şimdiden çok teşekkür ederim
(28/01/2021, Saat: 21:47)Olcyozcn Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Selamlar iyi akşamlar herkese,

Geleneksel tıraşa yeni merak saranlardanım kelebek tipi bir makine almak istiyorum tahminen 2 günde 1 tıraş oluyorum en fazla çok kararsız kaldım önerileriniz ve yardımlarınızı bekliyorum şimdiden çok teşekkür ederim

Komşum,
Nasıl bir makine düşünüyorsunuz? Kelebek tipi makineler ayarlanabilir tipte oldukları için kapatırken ayarı tutturmak çok önemli diye düşünüyorum. Aralık kalırsa başlıkta birdenbire çok agresif olabilirler.
Sakallarım sert ve sık bunların kullanımı daha kolay gibi geldiği için bana buna yönelidm hiç bir fikrim yok açıkcası ?

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Kullandığınız En Mild Alet? FearOfATG 135 64,701 29/09/2020, Saat: 18:45
Son Yorum: kzldagpro
  Adjustable DE Alet Seçimi yigitemre 56 55,096 09/08/2020, Saat: 09:20
Son Yorum: Lord Sparhawk
  DE Alet Ağırlığının Tıraşa Etkisi treasurer 0 2,064 15/05/2020, Saat: 01:44
Son Yorum: treasurer

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: