DE Alet Seçimi Genel
(28/01/2021, Saat: 23:38)Bakkal Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Rimei ya da Baili 171 ile ekonomik bir giriş yapabilirsiniz.

SNE-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bu 2 öneriniz için teşekkürler.Ekonomik ürünlerden ming shi hakkında bilginiz varmıdır ?
İlk kullandığım aletti Ming Shi. Rimei'den daha az agresiftir. 2 günlük sakalda problem çıkarmadan iş yapar. Negatif yanı 1 yıl içerisinde benimkinin sapında kaplama atması oldu. O anlamda ileride rahatsız edici olabilir.

(28/01/2021, Saat: 23:58)Bakkal Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İlk kullandığım aletti Ming Shi. Rimei'den daha az agresiftir. 2 günlük sakalda problem çıkarmadan iş yapar. Negatif yanı 1 yıl içerisinde benimkinin sapında kaplama atması oldu. O anlamda ileride rahatsız edici olabilir.

Çok fazla ücret ödemeden ben rimei ile başlayayim ve cildimin vereceği tecrübeyle daha pahalı makinelere yönelirim şu anda en mantıklısı bu geldi benim için
(28/01/2021, Saat: 23:23)Bakkal Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Gillette marka ayarsız tto aletlerin neredeyse hepsi mild aletlerdir. 2 günde 1 tıraş olacaksanız biraz daha agresif bir alet almanız daha doğru olacaktır.

Böyle genellemeleri doğru bulmuyorum.

Olay mild agresif kısır döngüsünden çıkarılmalı etkililik de araştırılmalı.
(29/01/2021, Saat: 01:10)mustbe Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Böyle genellemeleri doğru bulmuyorum.

Olay mild agresif kısır döngüsünden çıkarılmalı etkililik de araştırılmalı.

Son yorumumda bende deneyimime göre yön vereceğimi söylemiştim her makine her ciltle uyum sağlamıyor anladığım kadarıyla yani tecrübe ve deneme yanılma yöntemiyle cilt tipime uygun makineyi seçmeliyim sanıyorum
Merhaba,
Öncelikle değerli yorumlarınız ve tavsiyeleriniz için çok teşekkür ederek komşularından yardım rica ederim.
Yaklaşık 2 yıldır geleneksel tıraş oluyorum.
İnce, sık, yatık ve sert sakalıma karşılık çok nazik bir cildim var dolayısıyla batık ve sivilcelenme durumlarıyla çok sık karşılaşıyorum.
Başlangıç için R89 kullandım çok mild geldiği için direkt Rocca ile devam ettim. 3 günlük sakalda tek perde temiz tıraş verdi ve batik sivilce sorunumda kalmamıştı gibi. Ancak sakallar çıkarken resmen uçları iğne gibi çıkıyor bu sebeple memnun kalmadım. Merkür 34c denedim hiç bana uygun değil sakalımı kesmedi alet. Şuan Razorock German 37 Slant kullanıyorum. Ancak batik sivilce sorunum devam ediyor. Rocca gibi temiz tıras verecek ancak sakal cikarken uçlarını iğne gibi yapmayacak alet denemesi olarak GC.84 ile 3one6 ada ayarlı aletler arasında kararsız kaldım. Sizce doğru alet hangisi olacaktır? Tavsiyeleriniz için şimdiden çok teşekkürler...
Anladigim kadari ile Rocca ile ayar tutturmuşsunuz.
Bundan sonra öncelikle jileti ve sabunu/kremi degistirin derim.
Aslında Rocca dan çok memnundum ancak dediğim gibi sakallar çıktığında uçları iğne gibi batıcı oluyor. Diğer tıraş aletlerinde bu hissiyatı hiç yasamadim.

Rocca gibi temiz tıraş alabileceğim başka bir alet tecrübe etmem gerekiyor ancak karar veremiyorum bu konuda
R41 aradığınız alet olabilir.

Redmi Note 8 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
(25/04/2021, Saat: 20:38)TT34 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Aslında Rocca dan çok memnundum ancak dediğim gibi sakallar çıktığında uçları iğne gibi batıcı oluyor. Diğer tıraş aletlerinde bu hissiyatı hiç yasamadim.
Jileti değiştirin. Bütün jiletlerde mi oluyor. Bu?

http://www.beyfendi.org
https://dolap.com/profil/sohayli
https://beyfendi.org

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Kullandığınız En Mild Alet? FearOfATG 135 64,828 29/09/2020, Saat: 18:45
Son Yorum: kzldagpro
  Adjustable DE Alet Seçimi yigitemre 56 55,208 09/08/2020, Saat: 09:20
Son Yorum: Lord Sparhawk
  DE Alet Ağırlığının Tıraşa Etkisi treasurer 0 2,070 15/05/2020, Saat: 01:44
Son Yorum: treasurer

Hızlı Menü: