DE Alet Seçimi Genel
R41 güzel alet. Tek seferde wtg ile bile toplantıya sunuma gidersiniz. Görünümü de şahsi fikrim olmak üzere en şık olan alet. R41 ile her gün tıraş oluyorum tahriş olmuyorum cildim de hassas sayılır. Bende amber rengi olan var, bence gördüğüm en şık alet gerçekten. Eğer daha mild alet olsun derseniz de r89 alırsınız olur biter Smile Tabi Edwin Jagger' lar da fena değil tip olarak, kafalarını çok iyi bilmiyorum çok mild olduğunu söylüyorlar ama mild alet daha az tahriş demek değil bence, wtg ile alamaz xtg geçmeniz gerekirse ikinci perdede o zaman tahriş olma ihtimaliniz artar.
Merhaba bir süredir geleneksel tıraş ile tıraş olmaya çalışıyorum. Makine olarak Yuma ve Wilkinson Sword Classic ile başladım. Bu süre zarfında Wilkinson sword u pek sevemedim.
Yuma ile daha rahat tıraş oluyorum. Yuma da her an paslanacakmış gibi bir izlenim uyandırdı bende.

Forumdaki tıraş aleti önerilerini incelediğimde Ej 89, Progress, muhle 34c, ... gibi birçok iyi alet olduğunu gördüm.
Sizce Yuma yi Ws a tercih eden biri olarak hangi tıraş aleti bana daha iyi uyum sağlar ?
Yuma kullanmadım ama forumdan öğrendiğim kadarı ile ws'ye göre oldukça agresif bir alet. Agresif aletten memnun kaldıysanız ej89 veya 34c uygun olmaz. Mühle r41 agresiftir ama başlangıçta fazla agresif olabilir. Progress mantıklı seçim olabilir diye düşünüyorum. Ayarlı olduğu İçin kendinize uygun düzeyi bulmanız mümkün olabilir. Ama ben bu bahsettiğim aletleri kullanmadım. Mild bir tıraş aletine sahibim. Biraz daha agresif bir tıraş aleti olarak ne almam gerektiğini sorduğumda forumdan dikdik üstad bana progress uygun olur dediği için size de onu öneriyorum.
Merhabalar, cok benzer bir soruyu gecenlerde baska bir arkadasımız sormustu, suradan bakabilirsiniz.
http://www.geltir.com/showthread.php?tid...#pid176572
Yanıtlar icin teşekkür ederim.

Başlığın icerigi gerçekten benzer bi soru içeriyor. Teşekkürler.
Aslında bu konuda en baba başlık bu. Tıraş tekniklerinde sabit başlık olarak duruyor.

http://www.geltir.com/showthread.php?tid=5100

@Hakanb sakal yapınız çok karma ise, yani bazı bölgelerde kolay, bazı bölgelerde zor tıraş oluyorsanız ayarlı alet en ideal çözüm olabilir. Fazla sıkıntı yoksa veya tecrübenize güveniyorsanız ayarsız bir alet de alabilirsiniz. Benim şahsi tecrübem 34C fazla mild bir alet iken, EJ89 orta karar güzel bir alet. Bazı kişilerde bu tam tersi veya her ikisi de birbirinin aynısı oluğu şeklinde. Şu bilgiyi de vereyim; EJ 89 serisinin üretiminde değişiklik yapmış, artık alt plakada EJ'nin logosu var. Bu değişimle birlikte tıraş karakteristiği değişmiş olabilir.

Ben bu işi hobi olarak düşünmeyenlere hep EJ89 önerdim veya aldırdım. Siz de forumdaki yorumları okuyarak kendi tercihinizi yapabilirsiniz. Eğer tek alet olarak 89'a karar verdiyseniz Mühle R89 iki parça modelini düşünebilirsiniz, o da tıpkı 34C gibi. Minimum iki güne bir tıraş oluyorsanız R41 alıp, keskinliği az, konforu yüksek (örneğin Perssonna Platinium) ile güzel tıraşlar çıkarabilirsiniz.

Kendinizden biraz daha bahsetseniz aslında daha çok kişi size daha çeşitli tavsiyelerde bulunabilir. Tanışma başlığınıza da baktım, cilt ve sakal yapınız, tıraş olma sıklığınız ve zorunluluğunuz gibi etkenler hakkında pek bilgi vermemişsiniz. Umarım şimdilik bu yazılanlar size yardımcı olur.

Keyifli tıraşlar dilerim
I'd Lather be Shaving, 'Cos Shave Must Go On!
@onurcakmak hocam güzel cevabınız icin teşekkürler öncelikle.
De başlıklarını genel olarak okudum aslında. Cok değerli tecrübeler var. Ben biraz benim gibi Ws a ısınamayıp da Yuma gibi bir aletten daha iyi randıman alanlar icin bir öneri başlığı olur diye düşünmüştüm ama sizin dediğiniz gibi kendi hakkımda bilgi vermem daha doğru olur.
Ben 3 günde bir tıraş oluyorum genellikle. Yağlı bir cilt yapım var. Sakal yönleri yüzümün bir tarafında sağa doğru iken geri kalan her yerde asağı doğru.
Islak tıraşa hem biraz hobi hem de gereklilik olarak bakıyorum.
Kartuşlu makineleri önceleri kullanıyordum ama ciltte batık ve sivilce gibi durumlar oluşturması nedeniyle bırakmıştım. Hiç ıslak tıraş olmuyordum.
Forumla tanıştıktan sonra tamamen ıslak tıraşa döndüm.

Jilet olarak da timor, Ws ve astra yeşil olanı kullandım su ana kadar. Onların içinden de astra bir adım önde oldu benim icin.
Bir yerlerden araştırma yaparken yeni makine alacaklara tavsiye veren bir site buldum. Belki işinize yarayabilir,

http://groomandstyle.com/art-of-shaving/...ty-razors/
@electrolite
Komsum bu tarz siteler reklam mantıgınla calısır, parayı bastıran o ayki ilgili konuda urunune yer alır.
Basta bizim geltir imiz gibi yabancı forumlar veya sharpologist gibi kullanıcı yorumlu veya bu isi hobby olarak basta kendi icin yapan kisilerin sitelerini takip ederseniz daha icten ve dogru bilgilere ulasırsınız.
(01/09/2017, Saat: 16:21)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @electrolite
Komsum bu tarz siteler reklam mantıgınla calısır, parayı bastıran o ayki ilgili konuda urunune yer alır.
Basta bizim geltir imiz  gibi yabancı forumlar veya sharpologist gibi kullanıcı yorumlu veya bu isi hobby olarak basta kendi icin yapan kisilerin sitelerini takip ederseniz daha icten ve dogru bilgilere ulasırsınız.

Bir nevi bu popüler bilgisayar tanıtım siteleri gibi o zaman. Vay be, traşta bile bunu yapıyorlarsa üzücü. Daha dikkatli olurum bundan sonra.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Kullandığınız En Mild Alet? FearOfATG 135 63,705 29/09/2020, Saat: 18:45
Son Yorum: kzldagpro
  Adjustable DE Alet Seçimi yigitemre 56 54,761 09/08/2020, Saat: 09:20
Son Yorum: Lord Sparhawk
  DE Alet Ağırlığının Tıraşa Etkisi treasurer 0 2,051 15/05/2020, Saat: 01:44
Son Yorum: treasurer

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: