DE Alet Seçimi Genel
EJ 89 ve Progress’i ayrı ayrı değerlendirmek gerekiyor. Biri ayarlı iken diğeri sabit ayarlıdır. Hangisini beğenerek kullanıyorsunuz diye bir sorunuz olacaksa favorim Progress’tir. Tek alet alacaksanız Progress’i almanızı tavsiye ederim. İki alet almak istiyorsanız ve biri Progress olacaksa bir diğerinin slant olmasını tavsiye ederim. Bizler sadece tavsiyede bulanabiliriz, son karar her daim sizindir.

Keyifli tıraşlarınız olsun
Selamlar saygılar,

(24/01/2015, Saat: 22:55)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Günlük tıraş için '' sıfır yada yeni '' alet almam gerekirse '' 89 ve 34 '' olur ( asgari fiyat aralığında kalite F/P şampiyonları )

89 : Günlük tıraş olanlar,yeni başlayanlar,cildi çabucak aşınanlar ve sakalı kolayca deri altında dönenler için uygundur.

34 : Cildi normal,çabuk aşınmayanlara,günlük kullanıma uygundur.

Hergün tıraş temiz tıraş için 34C yi 2 perde şeklinde kullanmıyorum (cildi yormasın ve ingrown olmasın diye ) tek perde ve rötuş şeklinde kullanıyorum.
Forumda yazılanların aksine 89 u günlük 2 perde şeklinde kullanıyorum ve yukarıda yazan 34 tıraşından daha temiz tıraş elde ediyorum.

@ihtilaf üstadım, 89 ve 34'e dair bu görüşleriniz her koşulda geçerli mi acaba?
Daha açık sormak gerekirse, sakallarım sert ve çok sık. Tam, 34C daha uygun olur gibi düşünecekken, aynı zamanda cildimin çok hassas ve kıl dönmesine çok meyilli olduğunu hatırlıyorum ve 89 öne çıkıyor.
Böyle bir sakal ve cilt tipine, gün aşırı tıraş için bu iki aletten hangisi önerilebilir?
Black beauty.ne istiyorsun soyle,"emret sahip" desin ve sakal kac gunluk olursa olsun istedigini versin.simdilik iki tane var ama birkac tane daha edinecegim.niye mi? Ask diyelim.okadar yani.
@tugruldogan
Black beautyi sevdiysen red tip ve new long comb da edinmeni oneririm komsum.
  • Rimei vs 89 vs 34C vs 37/39C Slant

Komşular malum yaz geldi bende de aşırı terleme durumu var ve sedef ustura ile bolca yüzüm yanmakta Big Grin . Şimdi ana mesele şu başlıkta saydığım aletlerden hangisini almalıyım ?
  • Günlük tıraş olunacak
  • Rimei bu aletlerden daha mı fazla agresiftir?
  • 37/39C Slantlar günlük tıraşa uygun mudur yoksa 89 başlık ya da 34C mi daha uygundur?
Sakallarım değişik yönlerde çıkan yatık sakal tipi, sert ve orta sıklıkta, cilt hassas. Ana makinem Fatip Piccolo hergün kullanıma pek uygun değil malesef.
Selman Abi tecrübelerini bizden esirgeme lütfen  Smile
Komşum günlük tıraş olunacaksa de89/re89 başlık veya 34c uygundur.
Rimei bu iki başlığa göre 2-3 tık daha agreafitir.
Sakal ve cilt problemliyse denemediyseniz slant güçlü seçenek Smile
Ben de slant üzerine uzun zamandır bakıyorum komşum. Günlük için ikon x2 slantı de eklersen araştırmana iyi olabilir kanatindeyim.

EVA-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Gunluk icin Merkur 34c yi oneririm komsum.
Yani merkür slantlar günlük kullanıma uymaz mı diyorsunuz ?
Ben günlük tıraşlarımda R89 kullanıyorum ve çok memnunum. O beni, ben onu üzmeden gül gibi geçinip gidiyoruz...

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Kullandığınız En Mild Alet? FearOfATG 135 64,664 29/09/2020, Saat: 18:45
Son Yorum: kzldagpro
  Adjustable DE Alet Seçimi yigitemre 56 55,058 09/08/2020, Saat: 09:20
Son Yorum: Lord Sparhawk
  DE Alet Ağırlığının Tıraşa Etkisi treasurer 0 2,064 15/05/2020, Saat: 01:44
Son Yorum: treasurer

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: