En beğendiğiniz ve en iyi tıraş eden çelik ustura.
Üstadlarım çelik ustura formunun biraz hareketsiz olmasından dolayı böyle bir konu açmaya karar verdim, forumda ki üstadlar en beğendikleri ve en iyi tıraş eden usturaların fotoğraflarını paylaşırlarsa, benim gibi çelik ustura ile tıraşa başlamak üzere olan arkadaşların gözü gönlü açılır Smile Saygılar.
Benim deneyebildiğim usturalardan

Puma
Filarmonica 12
Filarmonica 14
J.A. Henckels Friodur
ERN 1166
Edaco

belki bir kaç tane de ismini hatırlayamadığım vardır.

Filarmonica 14'ü @error... üstadım güzelce bilemişti. En hoş tıraşı onunla almıştım. Çok çok çeşit denemişliğim yok ancak Filarmonica bu camiada tutuluyor.

Gönlümden geçen ise 8/8 lik bir Wade & Butcher ile tıraş olmak Big Grin

Fotoğrafım halihazırda yok maalesef.
www.BarbarosRazors.com

Çok bilindik olmamasına karşın en iyi usturalarım;
  1. Heartring-Stosser Avusturya yapımı ama Sheffield çeliği.
  2. Puma No:32 Solingen
  3. George Butler Sheffield
b6t3k1.jpg
5zl5yp.jpg
xgmrgh.jpg
"Keen as this razors edge invisible" W. Shakespeare
1.Dovo
2.Çift cambaz
3.Flarmonica
4.Ern

Dovo ve çift cambaz önde başlar sonrası arkasından gelir şimdi bir siparişim var ki o hepsinden daha güzel sürprizWink
Üstadım thiers issard spartacus 6/8 lik ustura (sıfır) almayı düşünüyorum, forumda kimsede yok sanırım, fiyatı çok yüksek almaya değer mi, sağlam bir ustura iyi bir kayış (kanayama) ve iyi bileme taşı sanırım pahalıya patlayacak bana.
@ohtaran üstat TI kullanıyor diye biliyorum bir danışın isterseniz. Ben daha hiç kullanmadım fakat özel yapım usturalar harici piyasadan sıfır alacağım tek ustura markası TI olur
A ship in port is safe, but that's not what ships are built for.
-Grace Hopper

Spartacus 250€-300€ arası kanayama da 150€ dan başlıyor kumuna göre değişiyor fiyatı
Kubilay(Ertan) üstadın sitesinde yeni üretim Spartacus usturalar 140 Euro. Eski Spartacus usturalar ise epey pahalı. TI alacaksanız giriş seviyesi olarak Le Dandy ve ya special coiffeur modellerine bakabilirsiniz. ERN usturalarda çok iyidir sıfır ve ya NOS bulunabilir.
Kayışı kanayama alacaksanız yanına dandik bir kayış illaki alın, çünkü kayışı mutlaka çizecek ve keseceksiniz(olabilir demiyorum illa ki oluyor çünkü). Belli bir el alışkanlığından sonra kanayama kayışa geçin derim. Ben ilk kayışımı @cosa_nostra komşumdan almıştım epey hırpaladım Smile Taşı hemen almayın, usturayı birine biletirsiniz sonrasında bir iki ay idare ederisniz. Bir adet 12K taşınız olsa yeterli bunun için.
"Keen as this razors edge invisible" W. Shakespeare
Evet kayış olayına katıliyorum ne kadar ince eleyip sık dokursanız dokuyun her türlü bir kesi atıyorsunuz deriye bu olacak yani keza bileme işi de aynı internetten 100tlyi geçmeyeck bir ustura alın oynayın onunla Wink
(12/11/2014, Saat: 15:26)rewolwer_ Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Üstadım thiers issard spartacus 6/8 lik ustura (sıfır) almayı düşünüyorum, forumda kimsede yok sanırım, fiyatı çok yüksek almaya değer mi, sağlam bir ustura iyi bir kayış (kanayama) ve iyi bileme taşı sanırım pahalıya patlayacak bana.

Bende bir tane var, çok iyi bir ustura. Benimki vintage tabi. Öneririm.
"Sâdıkları tahkîr ile red kaide oldu
Hırsızlara ikram ü inayet yeni çıktı
Eyvah bu bâzîçede bizler yine yandık
Zîra ki ziyan ortada bilmem ne kazandık"

(Ziya Paşa- bayılıyorum bu adama!)

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Ankara da çelik ustura biletme taka 0 742 14/06/2023, Saat: 00:14
Son Yorum: taka
  Eikaso Ustura yigit 6 3,161 13/03/2023, Saat: 16:53
Son Yorum: Don Quijote
  Jhon nowill ustura Eren43 1 1,206 25/01/2023, Saat: 22:41
Son Yorum: Eren43
  ÇELİK USTURA SETİ YARDIM Thunder 2 1,688 25/12/2022, Saat: 05:15
Son Yorum: Thunder
Thumbs Up Favori Ustura Sıralaması rewolwer_ 25 12,669 19/12/2022, Saat: 17:59
Son Yorum: habaz
  Çelik ustura tavsiyesi dnzahmetdnz 7 3,189 18/09/2022, Saat: 15:14
Son Yorum: Lord Sparhawk
  İlk Kez Ustura Seti Alacak Olanlara Tavsiyeler ohtararan 76 89,917 02/09/2022, Saat: 21:01
Son Yorum: Lord Sparhawk
  Çelik Ustura Bükeyliği HK. trustalt 4 2,046 16/08/2022, Saat: 14:10
Son Yorum: trustalt
  Çelik Ustura Nasıl Bilenir (Videolu Anlatım) rewolwer_ 51 24,032 11/08/2022, Saat: 12:45
Son Yorum: trustalt
  Çelik Ustura Seti Tavsiyesi ArdaSeremet 5 2,298 10/08/2022, Saat: 21:24
Son Yorum: ArdaSeremet

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: