Anti virüs / Internet Security / Firewall
Arkadaşlar,

Türkiye'yi ciddi şekild etkileyen bir bilgisayar saldırısı var. Eğer TTNet'ten faturanız vs. gibi bir mail gelirse hiç açmadan silin. Bu mail bir virüs ve bilgisayarın sabit diskini şifreleyerek kullanılmaz hale getiriyor. Etiler Nisbetiye caddesindeki pek çok bankada bilgisayarlar şuan kullanılmaz halde bu virüs nedeniyle. Tabi Mac ve Linux kullanıcıları bu virüsten de etkilenmeyecekler. Smile
https://instagram.com/buyukkotukurt/
Konuyla ilintili olabilir

HSBC'nin Türkiye'deki 2.7 milyon müşterisinin kart bilgileri çalındı. Türkiye'de Advantage Kart markası ile tanınan banka, konuyla ilgili olarak tüm resmi kurumlara ve savcılığa başvuruda bulundu. Bankadan yapılan açıklamada "Müşterilerimiz açısından bu olaydan kaynaklanan herhangi bir finansal risk bulunmamaktadır. Müşterilerimiz, bankacılık işlemlerine güvenli bir şekilde devam edebilirler" diyor.

HSBC, kredi kartları ile ilgili şok gelişmeyi yaptığı bir basın açıklaması ile duyurdu. Açıklama şöyle:

"Bankamız, yakın zamanda kredi kartları ve banka kartları sistemlerine yönelik bir siber saldırı tespit etmiş ve durdurmuştur. Olayla ilgili başlattığımız inceleme, BDDK ve ilgili diğer resmi kurumlarla ulusal ve uluslararası düzeyde işbirliği içerisinde devam etmektedir. Ayrıca Cumhuriyet Başsavcılığı’na konuyla ilgili suç duyurusunda bulunulmuştur. Bankamızın kart operasyonları normal akışına uygun olarak sürmektedir.

Söz konusu olay neticesinde, yaklaşık 2.7 milyon müşterimize ait kart ve kartın bağlı bulunduğu hesap numarası, kart son kullanım tarihi ve kart sahibi ismine ulaşılmıştır. Müşterilerimize ait başka herhangi bir finansal veya kişisel bilgiye ulaşıldığına dair bir bulgu yoktur. Tüm işlemler için kontrol ve izleme düzeyleri artırılmış, ilave güvenlik önlemleri uygulamaya alınmıştır.

Müşteri bilgilerinin gizliliği ve güvenliği, en büyük önceliğimizdir. Tüm müşterilerimize Bankamız tarafından gerekli bilgilendirme yapılmış ve özür dilenmiştir. Müşterilerimiz açısından bu olaydan kaynaklanan herhangi bir finansal risk bulunmamaktadır. Müşterilerimiz, bankacılık işlemlerine güvenli bir şekilde devam edebilirler."

http://finans.mynet.com/haber/detay/ekon...indi/97293
www.BarbarosRazors.com

Yaşasın Mac yaşasın anti-virüssüz yaşam =)

Komşum ben bütün faturalarımı email yoluyla alıyorum buna ttnet de dahil. Gönderen adresinden falan hangisi virüs hangisi orjinal fatura anlaşılabiliyor mu?
A ship in port is safe, but that's not what ships are built for.
-Grace Hopper

Vallahi ben maili hiç almadım ondan bilemiyorum.
https://instagram.com/buyukkotukurt/
Bu virüs (cryptolocker) hala yayılmaya devam ediyor. Şimdi de "PTT'den kargonuz teslim edilemedi" konulu bir mesaj ile bulaşmaya çalışıyor.

Üstelik mevcut antivirüsü devre dışı bırakıp sistemden kaldırabiliyor. Nod32 ile tecrübe edilmiştir.
gelen faturaları bir sekme altında otomatik topluyorsanız, bu klasöre gitmeyecektir virüslü posta. e-posta adresi ttnet' e ait herhangi bir adres değil. bana gelmişti bu postadan, 2 yıldır ttnet kullanmadığım için (acaba sonradan mı yansıttılar, cayma bedeli falan diye işkillenip) aradım kendilerini. adresin kendilerine ait olmadığını onlardan öğrendim.

(12/11/2014, Saat: 20:04)Straht Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yaşasın Mac yaşasın anti-virüssüz yaşam =)

Komşum ben bütün faturalarımı email yoluyla alıyorum buna ttnet de dahil. Gönderen adresinden falan hangisi virüs hangisi orjinal fatura anlaşılabiliyor mu?
ttnet ten olarak gelenler ttnetbilglendirme.com adresinden geliyor, farklı adresler de var, mesela ttnet-bilgilendime.com

Dikkat etmek lazım, çevremde çok duyuyorum, dosyalarım şifrelendi vs diye.
Crackli antivirüsler özellikle NOD çalışmıyor kritik saldırılarda
Yakın bir arkadaşımın bilgisayarında bu problem yaşandı NOD32 legaldi ve virüs nod32 kaldırıp fake bir antivirüs kurmuş kendince
O zaman AVG nin yanına Avira yıda ekleyeyim Smile

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  İnternet Hizmeti tipsol 19 18,144 08/07/2022, Saat: 13:27
Son Yorum: mixfruit
  İnternet Anasayfanız düzeni Delidumrul 1 4,101 22/08/2020, Saat: 22:21
Son Yorum: trooper_gs
  GSM Firmaları, İnternet Sağlayıcıları, Kargo Şirketleri m y r 10 11,492 26/03/2019, Saat: 23:32
Son Yorum: Soner
  İnternet bağlantısı hamdib 2 3,886 03/03/2016, Saat: 22:54
Son Yorum: hamdib
  Internet alisverisinteki guvenlik aciginin boyutu chevalier 21 16,248 27/01/2016, Saat: 19:41
Son Yorum: rating
  Iphone internet kotası acil linguist 4 5,658 05/06/2015, Saat: 16:44
Son Yorum: linguist
  elektrik kesintisi sonrasi internet merg 5 6,036 02/04/2015, Saat: 09:43
Son Yorum: ckeskin
  İnternet Tarayıcısı Tavsiyesi ohtararan 22 27,971 22/01/2014, Saat: 19:48
Son Yorum: ihtilaf
  İnternet Kablosu Çoklayıcı tamer26 16 27,436 03/06/2013, Saat: 15:51
Son Yorum: cemuludinç
  Günün kaç saatini internet/bilgisayar karşısında geçiriyorsunuz? Lord Sparhawk 15 18,992 14/08/2012, Saat: 19:20
Son Yorum: linguist

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: