Sir Irisch Moos
wp1b825371_05.jpg

Tabac'ı üreten firmanın bir diğer ürünü.Okuduğum kadarıyla Tabac'la aynı performans sadece kokusu farklı.

Tabac performans ve kalite olarak çok iyi bir ürün her kuruşunu hak eder.Ancak koku bazen ağır geliyor.Acaba bunun kokusu nasıl kullanan oldumu ?

irisch02.jpg

Tabac:
potassium stearate, sodium stearate, potassium tallowate, potassium cocoate, aqua, sodium tallowate, parfum, sodium cocoate, glycerin, potassium hydroxyde, tetrasodium EDTA, tetrasodium etidronate, sodium hydroxide, CI 77891, limonene, hydroxycritronellal, linalool, citronellol, coumarin, alpha-isomethyl ionone, geraniol, evernia prunastri (oakmoss) extract, cinnamyl alcohol, isoeugenol, benzyl salicate, benzyl alcohol, eugenol, citral, evernia furfuracea (treemoss) extract

Irisch Moos:
aqua, potassium stearate, sodium stearate, potassium tallowate, potassium cocoate, sodium tallowate, sodium cocoate, glycerin, parfum, stearic acid, linalool, potassium hydroxide, eugenol, coumarin, butylphenyl methylpropional, citronellol, tetrasodium EDTA, tetrasodium etidronate, sodium hydroxide, limonene, benzyl benzoate, geraniol, cinnamal, CI 77891

http://badgerandblade.com/vb/showthread....s-vc-Tabac
Bi bak dostum.

They are both the same formula, the only difference is the different scent from different perfume oils (which results in a few different ingredients). We have investigated that and Mäurer & Wirtz have confirmed our expectation.

Şeklinde bir yorum gördüm. Eğer doğruysa Mäurer & Wirtz (üretici firma) de iki sabunun aynı olduğunu sadece farklı parfüm yağları nedeniyle farklı koktuklarını onaylamış.

Diğer yorumlara bakılırsa çoğunluk tabac ın kokusunu beğenmekle beraber irish moos için Palmolive Irish Spring sabunu ile çok yakın kokuda olduğu anlaşılıyor. Belki bu kokuda ürünler türkiyede de bulunabilir, koku hakkında fikir vermesi açısından.

COLGATE-PALMOLIVE-CPC05489.jpg

022200950367.jpg

022200950374.jpg
Anlaşılan Türkiye'de mevcut Big Grin

http://urun.gittigidiyor.com/saglik-kozm...p-53250331

Çok teşekkürler psycho hemen arayışlara başlayayım olmadı gittigidiyordan alınır..
Bu içerikleri okuyunca farkettim, paraben türevleri yok (mu acaba) bu ürünlerde ?
bu bir avantaj değil mi ?
Yahu sabunu 7buçuk liraya satıyorlar.Connaught'ta kargoyla birlikte 23 liraya geliyor.Ki satıcı mersinde sabuna kargo ekleyince olacak 14-15 lira.

Gelde sinir olma Big Grin

-----

Paraben biraz karışık bir konu.Bir olayıda olmayabilir zararıda olabilir nasıl daha telefonun zararları tam olarak kanıtlanmadıysa.Ama kozmetik ürünlerin yüzde 90ında var diye biliyorum. Koruyucu olmaması tabiki daha iyidir neden olmasın Smile Ama özellikle öyle ürün aramya kalksak zor iş.
(15/03/2012, Saat: 00:16)eggman Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Anlaşılan Türkiye'de mevcut Big Grin

Çok teşekkürler psycho hemen arayışlara başlayayım olmadı gittigidiyordan alınır..

Dostumun mutluluğu benim mutluluğumdur. Yardımcı olabildikse ne mutlu.

Big GrinBig GrinBig Grin
(15/03/2012, Saat: 00:24)psycho Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(15/03/2012, Saat: 00:16)eggman Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Anlaşılan Türkiye'de mevcut Big Grin

Dostumun mutluluğu benim mutluluğumdur. Yardımcı olabildikse ne mutlu.

Big GrinBig GrinBig Grin

Saolasın dostum.

O değilde yeni bir toplu alımmı planlasak Big GrinBig Grin Gerçi alacak ne kaldı en meşhurları topladık zaten işte böyle alternatifler çıkıyor arada Big Grin
Neden olmasın ki. Big Grin

Şunlar var aklımda:

Truefitt and Hill Trafalgar Shaving Cream
Truefitt and Hill 1805 Shave Cream
Truefitt and Hill Ultimate Comfort Shaving Cream
Geo F Trumper Coconut Oil Shaving Cream
Penhaligons Blenheim Bouquet Shaving Cream

Bikaç basamak yukarıya çıkalım artık. Big GrinBig GrinBig Grin
Bu sabunu kacirmayin derim.

Tabac ile kalite farki sifirdir. Köpük ayni bir tek kokusu farkli.

Konu kokuya gelince..herkesin sevecegi bir koku degildir. Zaten herkesin sevecegi bir koku bulmak imkansizdir. Kokusu ferahlatici..biraz dogayi animsatiyor..birazda baharat aromali.

Ben sabununu ve after shavini kullaniyorum ve cok memnunum.

Solingener;

Bilgi için teşekkürler.Tanımlamana göre sevebileceğim bir koku.Kalite farkı olmadığını birinci ağızdan duymakta iyi oldu Smile

psycho;

Liste hazırlanmış bile Big Grin

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: