Mild Makine Tavsiyesi İstiyorum
Hergün tıraş olunacaksa ve bıkma huyu yoksa 89 ve agresif jiletlerle bir ömür geçer. Gün aşırı ya da 3 günde bir tıraşta aynı durum 34C içinde geçerli ama yine sıkılma, bıkma, merak gibi durumlar söz konusu olmazsa tabi. İlla biri alınacaksa 34C diyorum yine de.
EJ DE89 güzel bir alet. Barley modeli özellikle çok şık. Lakin birşey dikkatimi çekiyor. Forum ' da bu işe ilk merak salan hemen herkese ilk tavsiye edilen makine EJ DE89. Genellikle de ilk alınan makine EJ DE 89.Gözlemlerime dayanarak bu makinenin ortalama ömrünün 3 ay olduğunu görüyorum.  Huh İstisnalar kaideyi bozmaz ancak alan arkadaş 2-3 ay içinde hemen forum da başlık açarak ürünü satıyor ve daha agresif aletlere , ayarlı makinelere vs. yöneliyor.  Blush

Ben de bu yüzden merak ediyorum. Neden Progress değil de EJ DE89 abi ? 1 ' le 1.5  ayarla paşalar gibi tıraşını ol. Biraz agresif mi olsun istiyorsun. At vitesi 5 ' e Smile

Tamam mild bir makine isteyen birisine Futur gibi spesifik bir alet önerilmesine ben de anlam veremem ama ben yeni başlayan birisi olsam kesinlikle Progress gibi ayarlı bir makine alırdım. En azından iki gün sonra beklenti ve tercihler değiştiğinde aleti satmama gerek kalmazdı.
tavsiyelere teşekkürler
standard razor diye bir şey ilk defa duydum türkiyede bulunur mu?
34C impanın listesinde görünmüyor başka bir yerden alabilir miyiz ?
slim de almak istedim ama ebay dan da türkiyeye nedense kimse göndermiyor
bu arada progress de çok pahalı abi bir de ayarları sıkıntılı diyorlar bazıları kafam karıştı
eğer sert sakallı bir sakal yapınız varsa o zaman r89 gibi aletler yerine daha agresif aletleri tavsiye ediyorum. en azından benim deneyimlerim bu yönde oldu. R89 ile 3 perde de sinek kaydı olacağım diye ya farkında olmadan tahriş yaşıyorum. Ama r 41 kendisini sürekli hatırlattığı için sorun olmuyor ve daha temiz tıraşlar elde ettim.
"Erdemlerimiz ve kusurlarımız birbirinden ayrılamaz, güç ve madde gibi. Onlar ayrıldığında insan bir hiçtir."
"Nikola Tesla"

Satılık ilanım;

http://geltir.com/thread-6891.html
(19/05/2015, Saat: 19:41)mmurat Adlı Kullanıcıdan Alıntı: tavsiyelere teşekkürler
standard razor diye bir şey ilk defa duydum türkiyede bulunur mu?
34C impanın listesinde görünmüyor başka bir yerden alabilir miyiz ?
slim de almak istedim ama ebay dan da türkiyeye nedense kimse göndermiyor
bu arada progress de çok pahalı abi bir de ayarları sıkıntılı diyorlar bazıları kafam karıştı

Arada ki fiyat farkına bence fazlasıyla değer. Tercih meselesi tabi ancak ben olsam tercihim kesinlikle Progress olurdu. Wilkinson ' dur , Rimei ' ydi , şuydu buydu zaman kaybetmezdim. EJ DE89 da güzel , kaliteli bir makine ancak iki gün sonra biraz daha agresif olsun , bir tık daha yakın tıraş versin vs. dediğin zaman yapabileceğin jilet değiştirmek dışında farklı bir alternatif sunmuyor sana.

Ayar mekanizmasında herhangi bir sıkıntı yok. Ayar mekanizmasını görsel olarak beğenmeyen arkadaşlar mevcut ancak şunu belirteyim gerçeği , internettekinden çok daha kaliteli duruyor. Progress olması şart değil , ayarlı makinelerin içinde bana göre en yüksek beklenti tatmin eden makine Progress olduğu için onu önerdim. Futur malzeme kalitesi , eldeki hissiyatı , mühendislik harikası tasarımı gibi detaylar göz önüne alınırsa Progress ' den daha iyi bir alet ancak ortalamaya hitap etmeyecek kadar agresif de bir alet. Progress öyle değil. Tak jileti keyfine göre , ister 1 de ol ister 5 de. İstisnalar dışında bir tıraş aletinden beklenen her türlü beklentiyi tatmin edecektir.

Son olarak Progress hoşuna gitmezse farklı bir ayarlı alete de yönelebilirsin ancak bunoktada tercih sana kalmış. Yanlış yönlendirme de bulunmak istemem.
(19/11/2014, Saat: 22:53)PatentZerQ Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Herkese selam
Wilkinson sword classic kullandım  plastik ve hafif oluşunu beğenmedim.Rimei  aldım sapının kısa ve ince oluşunu beğenmedim ayrıca hergün kullanım için biraz agresif geldi.Şimdi aradığım  uzun saplı ve mümkünse sapı ince olmayan hergün kullanıma uygun mild ve ağır bir makine.Fiyat olarak 100 TL yada maksimum 150 TL olabilir.Mild olması ve hergün kullanıma uygun olması önemli.
Önerileriniz için şimdiden teşekkürler.

Bugün forumdan impaticaret Mustafa beyin önerisi olan muhle r89 twisti görmek için eminönündeki dükkanına gittim.Makine tam aradığım gibiydi uzun saplı, sapı kalın ve ağır.Bir de 6 aydır kullandığım wilkinson sword classic gibi iki parça olması da ayrı bir hoşuma gitti.Makineyi aldım ve bu akşam kullandım.Gerçekten kaliteli bir alet ve keyifli bir traş yaşadım.Memnun kaldım.
Tavsiyeleriniz için hepinize teşekkür ederim.
Bende yaklaşık 10 gün Wilki De Klasik kullandıktan sonra ilk makinem olarak 34C HD sipariş vermeye karar verdim

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  rex envoy jilet tavsiyesi atlantis 1 1,398 23/12/2022, Saat: 03:29
Son Yorum: acz34
  Sadece bir DE/SE makine seçmek zorunda olsaydınız ne seçerdiniz Rayko 118 45,051 23/03/2022, Saat: 22:33
Son Yorum: MERCAN.04
  Mühle R89 Grande Tıraş aletine uygun Jilet Tavsiyesi 4bigpower 12 5,146 02/12/2021, Saat: 19:29
Son Yorum: 4bigpower
Video THE OUTLAW MILD STAINLESS STEEL Çirkinvekısa 0 1,288 26/10/2021, Saat: 10:39
Son Yorum: Çirkinvekısa
  Çok agresif DE tavsiyesi Sheeplessness 43 20,028 21/04/2021, Saat: 22:05
Son Yorum: Mauser
  Haftada 2-3 kez tıraş olanlar için alet tavsiyesi sudüşleri 24 9,337 09/05/2020, Saat: 19:24
Son Yorum: sudüşleri
  Merkur progress ayar tavsiyesi Fatih 20 14,093 14/08/2019, Saat: 17:18
Son Yorum: dikdik_s
  Orta Agresif Tıraş Aleti Tavsiyesi cirzini62 45 29,546 10/04/2019, Saat: 22:44
Son Yorum: harveyspecter
  Mild ve Agressive Derecelendirme linguist 22 25,063 03/03/2019, Saat: 22:17
Son Yorum: BuraKaya55
  Rimei den sonra hangi makine? albatross 30 28,222 24/01/2016, Saat: 16:32
Son Yorum: felekman

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: