Yeni başladım. Herkese selamlar.
Bende yeni başladım, porsuk fırçam, traş sabunum ve fusion proglide'ım ile güzel güzel traş olurken traşkeyfim blogu ve geltir sayesinde edwin jagger de 89 aldım, feather jilet aldım, porsuk fırçamı yeniledim. Fakat tahriş kızarıklık ve küçük kanamalar can sıkıyor. 5 bıçaklıda olmazdı hiç. Ama pes etmiycem. Belki başlarda tek perde traş olmalıyım.
Hoşgeldiniz.
Zamanla tekniğiniz oturacaktır. Belki feather yerine biraz daha konforlu jiletler denemelisiniz. Sabun olarak da koruyuculuğu yüksek sabunlar deneyebilirsiniz
(cella gibi).
Keyifli tıraşlar dilerim
Hoşgeldiniz, fırça sabun keyfini zaten yaşıyormuşsunuz ne güzel bundan sonrasında da keyifli ve bol köpüklü tıraşlar =)

DE aletlere alışma süresi illaki vardır bu sürede tahriş yaşamanız olası fakat illaki ustura veya jiletli alet ile tıraş olucam diye kasmanında manası yok sonuçta her cilt her sakal kendine has ve bu yüzden kendine has kesim yöntemini hak ediyor. Bu benim için ustura sizin için kartuşlular olabilir. Forumda @Mancho üstat kartuşlu kullanıyor mesela yada @Martin üstat bir b3 ile 40 tıraş olabiliyor.
A ship in port is safe, but that's not what ships are built for.
-Grace Hopper

Hos geldiniz, geleneksel tirasa aliskinmissiniz, forum cok keyifli.. iyi tiraslar
"Erdemlerimiz ve kusurlarımız birbirinden ayrılamaz, güç ve madde gibi. Onlar ayrıldığında insan bir hiçtir."
"Nikola Tesla"

Satılık ilanım;

http://geltir.com/thread-6891.html
Hoşgeldiniz. Keyifli tıraşlar dilerim. Yılmayın lütfen devam edin.
https://instagram.com/buyukkotukurt/
Herkese çok teşekkürler. Forum gerçekten çok zevkli.
Hoşgeldiniz,

Makineye tıraş esnasında baskı uygulamayın..
hoşgeldiniz komşum, yaprak jiletten (de,ustura,çelik ustura) vazgeçmeyin teknik oturunca cildinizin ne kadar düzeldiğini göreceksiniz.Birde tıraş videolarında izlediğiniz örneklere kapılıp 3-4 perde yerine,alışana kadar tek perde,en fazla rötuş şeklinde tıraş olmanızı öneririm
Zaman ve mekan içinde herşey değişkendir.
Bu tarz uyarıları dört gözle bekliyorum, yaprak jileti bırakmak istemiyorum, hatta iyice ilerletebilirsem çelik usturaya bile geçebilmek istiyorum.
Hoşgeldiniz. Başlangıç için agresif bir jilet seçmekle iyi etmemişsiniz, diyen arkadaşa katılıyorum. Daha yumuşak bir jiletle çok iyi sonuç alacaksınız, hele de eliniz alışınca...
"Sâdıkları tahkîr ile red kaide oldu
Hırsızlara ikram ü inayet yeni çıktı
Eyvah bu bâzîçede bizler yine yandık
Zîra ki ziyan ortada bilmem ne kazandık"

(Ziya Paşa- bayılıyorum bu adama!)

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Herkese selamlar alimarcaa 0 830 22/07/2023, Saat: 14:23
Son Yorum: alimarcaa
  Herkese merhabalar altın porsuk 2 675 08/07/2023, Saat: 21:54
Son Yorum: altın porsuk
  Herkese merhaba metamorfoz 16 3,987 17/05/2023, Saat: 04:34