Anket Başlığı: Ne yapıyim?
Bu ankette oy kullanma yetkiniz yok.
Bu ne böyle at gitsin,uğraştığına değmez.
11.11%
1 11.11%
Kutuları tutardım başka ustura koymak için.
22.22%
2 22.22%
Kolayca adam edilebilir.
0%
0 0%
Zor adam edilir,sen iyisi mi bana gönder.
66.67%
6 66.67%
Katılımcı sayısı: 9 100%
* Siz bu anket için oy kullanmışsınız. [Anket Sonuçlarını Göster]

Çöp usturalar
(09/12/2014, Saat: 21:49)asymptote Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yarışlara da katılırsın artık sen.. Big Grin

Bende de var bir küheylan, ama getir götür çok kolay olmuyor. Ben de alsam mı bir foldable? 100 kilo taşıyanları var mı onların? Blush

Bu arada Lord'un elinden geçmesi için iki adet ustura göndermiştim. Usturalarla ilgilenmiş ve geri yollamış sağolsun. Biraz sonra çelik usturayla ilk tıraşımı olacağım. Fena halde heyecanlıyım. İnsanlık için küçük benim için büyük bir adım.. Wink

Uuuuuuuuu hayırlı olsun, sen sözünde durdun. Çelik candır Sleepy

Standart bi folding bike, 105 kg. sürücü, 25 arka, 5 kg ön bagaj kapasiteli.

XT tur orta, arka ve ön göbeklerle bu rakam çok daha yukarıya çıkıyo Smile

140 kg arkadaşım var 23 mm Yol (yarış) bisikleti ile Konya-Antalya yapmış. Taşımaz diye bişey yok, önemli olan sizin bisikleti taşıyabilmeniz Big GrinTongue

Lord üstada diyecek bişeyim yok, hakkını vere vere bu işi sevdiriyo adama lakin hala günlük tıraşa çelik kullanımı zor derim Confused
mornetto 7 tane usturan olursa bir hafta sonu hepsini kayışlarsın, günlük kullanım için jilet sök-tak derdi olmayacağı için daha pratik bile olur.. Big Grin İlk yatırım maliyeti biraz yüksek tabi, onu kabul ediyorum..

(09/12/2014, Saat: 12:35)Lord Sparhawk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Dün valide sultan geldi eve, arada vakit bulsam ağız açıp bileme işlemine geçeceğim usturaların.
Valide sultan senin bu ustura işlerine ne diyor? Ara sıra pıçaklarını bile de hayır duasını al kadıncağızın.. Big Grin
Yakın tıraş gibisi yoktur..
(09/12/2014, Saat: 19:34)taskind Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Mornetto komşuma sataşacağım derken , Lord üstada soracağım şeyi unuttum, bana da bisiklet lazım galiba..
Lord Üstadım yeni aldığım vintage usturanın bal rengi boynuz saplarında böcek yenikleri var, bunları , sapın arkasından aşındırıp alacağım aynı boynuzdan toz ve şeffaf epoksi yapıştırıcı ile karıştırıp doldurmak istiyorum, buna benzer şeyleri yapanları yabancı sitelerde gördüm diye hatırlıyorum... Sizin daha başka bir öneriniz olursa çok sevinirim.

Taşkind komşum renklendirilmiş epoksi en sağlıklısı olur. Dayanıklı ve sorunsuz olur.
http://tiraskeyfim.blogspot.com/  
http://saklinotalar.blogspot.com/
(09/12/2014, Saat: 22:21)asymptote Adlı Kullanıcıdan Alıntı: mornetto 7 tane usturan olursa bir hafta sonu hepsini kayışlarsın, günlük kullanım için jilet sök-tak derdi olmayacağı için daha pratik bile olur.. Big Grin İlk yatırım maliyeti biraz yüksek tabi, onu kabul ediyorum..

Valide sultan senin bu ustura işlerine ne diyor? Ara sıra pıçaklarını bile de hayır duasını al kadıncağızın.. Big Grin

O benim böyle ilginç meraklarıma alışkın, bilemez olurmuyum. Okulda kurban öncesi yakın hocalardan ricalar gelir gazeteye sarılı halde. Big Grin
http://tiraskeyfim.blogspot.com/  
http://saklinotalar.blogspot.com/
Konuyu hortlatmış olacağım biraz. Kusura bakmayın.
Bir antikacıda güzel bir ustura gördüm. Onu alacağım. Tabi bu konuda acemi olduğum için çeliğin kalitesinden, emeğe değip değmeyeceğinden pek emin değilim. Yine de alıp şansımı denemek istiyorum. Usturada kırık vs yok. Sadece paslanma var. Benim amacım pasından arındırıp bileme konusunda yardımcı olabilecek bir arkadaşa biletmek olacak.
Sormak istediğim şey şu: zımparalama işini nasıl yapıyorsunuz? Yani elle mi zımpara yapıyorsunuz. Bunun için zımpara haricinde alet edevata gerek var mı?
Komşum resim çekme imkanınız varsa atarsanız üstadlar yardımcı olacaktir. Fazla korozyona uğramışsa bilemekte faydalı olmayabilir boşuna kendinizi yormamış olursunuz.
Bugün yetişebilirsem gidip alacağım. Akşama fotoğraflarını koymuş olurum.
Eve elle zımparalanıyor genellikle. Kalından inceye doğru. Pas durumuna göre 800-1000 ile başlayıp devam etmek gerekir, epey zaman alır.
"Sâdıkları tahkîr ile red kaide oldu
Hırsızlara ikram ü inayet yeni çıktı
Eyvah bu bâzîçede bizler yine yandık
Zîra ki ziyan ortada bilmem ne kazandık"

(Ziya Paşa- bayılıyorum bu adama!)
Elle zımparalamanızı tavsiye ederim, motorlu bir aletle zımparalama riskli olabilir özellikle tecrübeniz yoksa, hem usturaya zarar verebilirsiniz hemde makinalar çabucak kapıyor usturayı, elinizden kaçırıp kendinize zarar verme riski yüksek oluyor.

Korozyonun durumuna göre 100 kumdan başlayıp kum miktarını ikiye katlayarak devam edin istediğiniz yüzeye erişene kadar
www.BarbarosRazors.com

Dün yetişemedim antikacıya. Umarım bugün yetişir alırım.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Photo İmalatını yaptığım usturalar ersenanahtar 26 32,063 24/02/2019, Saat: 00:36
Son Yorum: Soner
  İnternetten alınan usturalar sağlıklı mı? Nimzowitsch 22 14,824 04/07/2017, Saat: 11:58
Son Yorum: ferdi06
  Yeni Usturalar ERTAN SUER Kubilay 22 23,180 30/05/2015, Saat: 23:17
Son Yorum: d0vo
  usturalar yazı dizime başladım Lord Sparhawk 25 29,901 05/12/2014, Saat: 15:33
Son Yorum: rewolwer_
  Antikacıdan usturalar nihilistraki 9 8,894 28/11/2014, Saat: 21:25
Son Yorum: BigHillMe
  Çöp usturalar inceptum 1 4,013 24/11/2014, Saat: 23:08
Son Yorum: taskind
  Holeka ve Othello Usturalar nasıl theunnamed 0 3,634 05/07/2013, Saat: 00:10
Son Yorum: theunnamed

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: