Geleneksel tıraşsever profili
(04/12/2014, Saat: 16:30)starex Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İşte bir kartuşcu geleneksel tıraş sever Smile mancho ekibinin sayısı artıyor galiba Smile

Hepinizi bekliyoruz bizim kulübe Angel
“Kesin bilgi ancak çok az bildiğimiz zaman mümkündür. Bilgi miktarımız arttığında şüphemiz de artar.”
Goethe
(04/12/2014, Saat: 17:39)mancho Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hepinizi bekliyoruz bizim kulübe Angel

+1
"Erdemlerimiz ve kusurlarımız birbirinden ayrılamaz, güç ve madde gibi. Onlar ayrıldığında insan bir hiçtir."
"Nikola Tesla"

Satılık ilanım;

http://geltir.com/thread-6891.html
Aman hocam bu forumlar yüzünden hobi manyaa olduk zaten bu kadar klüp yeter artık
Jilet İh-tirastan sual olunmaz.
(27/11/2014, Saat: 00:04)frenzy Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Geltirci adam;
- Ortalama bir insandan daha fazla zevk sahibidir.
- Okumayı, araştırmayı sever. Neyi niye, nasıl yaptığını bilir.
- Değişikliklere açıktır, sabit fikirli değildir.
- Sadece elindekiyle yetinmez, elindekinden maksimum faydayı almaya çalışır.
- Yaratıcıdır. Boş durmaz, işe yarar birşeyler yapmaya çalışır.
- Söz konusu geleneksel tıraş olunca hesap kitap bilmez, eş-dost tanımaz (Abartmış olabilirim Smile)
- Cömerttir, paylaşmayı sever.
- Hemen hepsi iyi eğitim görmüş, kişilik olarak da belirli bir olgunluğa erişmiş kişilerdir.
.
.
Vs....

+1
Kendi adıma konuşmam gerekirse geleneksel tıraşla 25 yaşında tanıştım. İlk geleneksel tıraşımı olduğumda verdiği his çok mükemmel bir duyguydu açıkcası. Ondan sonra ise bu forumu keşfettim ve üye oldum. Ben Metroseksüel = Bakımlı erkektir olgusuna pek katılmıyorum. Çünkü o adlandırmayı sevmiyorum diyelim Smile Ama bir erkek evet bakımlı olmalıdır her açıdan eli yüzü temiz olmalıdır arkadaş, güzel kokmalıdır, iyi giyinmelidir. İçimde hep bir retro sevgisi bulunur. Eski zamanlarda üretilen yiyecekler yumiyum, tipitip, cino vb. eski oyunlar, eski müzikler 70 ve 80li yıllar özellikle. Yabancı müzik olarak George Michael, Wham!, Queen, Lionel Richie, Babyface, Ten Years After, The Doors, Deep Purple dinliyorum. Aynı şeyi kişisel bakımımda da istiyorum, çok mu. Laf uzadı, kısaca Retroseksüeliz ezelden Big Grin Big Grin Big Grin Tıraş aleti Fırça Jilet

Not : Hobilerim arasında Clipper çakmağı ve zippo koleksiyonculuğu bulunur Smile
Vintage çakmak, dolma kalem ve saat tutkunu ben, tabiki geleneksel tıraşı denemeliydi, geç bile kalmıştı.
(05/12/2014, Saat: 12:37)Mehmet Kiraz Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ben Metroseksüel = Bakımlı erkektir olgusuna pek katılmıyorum. Çünkü o adlandırmayı sevmiyorum diyelim Smile

Son derece doğru, katılıyorum. Zaten o sözcük, Türkçeye ısrarla yabancı sözcük karıştırma çabasının sonucunda kullanır hale geldi. "Bakımlı" yerine neden yabancı dil kökenli bu sözcüğü tercih ederler anlamak mümkün değil.
Ayrıca bakımlı olmak da utanılacak bir durum değildir,hatta güzeldir ama biz erkeklerin bakımlı olmasını gay muhabbetine bağladığımız için bu tarz kelimelerden uzak duruyoruz. YazıkWinkBig Grin
"Erdemlerimiz ve kusurlarımız birbirinden ayrılamaz, güç ve madde gibi. Onlar ayrıldığında insan bir hiçtir."
"Nikola Tesla"

Satılık ilanım;

http://geltir.com/thread-6891.html
Bizim Temel’e sormuşlar:

—Ya Temel bu metrosexüel diye kime derler biliyor musun?

Temel de:

—Tam bilmiyorum ama yeraltı ib..si gibi birşey herhalde Big GrinBig Grin
“Kesin bilgi ancak çok az bildiğimiz zaman mümkündür. Bilgi miktarımız arttığında şüphemiz de artar.”
Goethe
Geltirci adam;
-Sürekli okur
-Sürekli temizdir
-Sürekli etrafı derli topludur
-Sanıldığının aksine (hobi amaçlı toplamalar hariç) fazla eşyası yoktur. Az ama gerekli ve kaliteli seçimler yapar.
-Gıdasına ve uykusuna özen gösterir
-Çevresiyle uyumlu ve sevdiklerine sadıktır.
As long as you have drinking days than hungover days, you're fine ...

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Geleneksel tıraş sakalı inceltir mi? simsek 3 2,277 09/08/2023, Saat: 11:35
Son Yorum: Lord Sparhawk
Star Geleneksel Tıraş Hakkında Tavsiyeleriniz Ogz4835 5 1,455 19/07/2023, Saat: 19:07
Son Yorum: Ogz4835
  Geleneksel tıraş Tıraşsever 7 1,492 25/04/2023, Saat: 17:53
Son Yorum: Ömer t. Katı
  Geleneksel tıraş vs Modern tıraş alie5734 29 11,795 03/01/2022, Saat: 23:37
Son Yorum: Oldstyle
  Geleneksel tıraşın sakal yoğunluğuna etkisi. rewolwer_ 22 25,980 02/01/2022, Saat: 04:19
Son Yorum: tobaccoman
  Gelin el ele verelim, geleneksel tıraş ekipmanlarını yaygınlaştıralım. mvorun 19 6,990 01/05/2021, Saat: 19:26
  Geleneksel tıraşa başlamaktan korkuyorum. ahmetahmet64 24 8,774 01/05/2021, Saat: 19:25
  Geleneksel Tıraşı Seçen Kaç Kişi Varız ? Naci Erdem 14 15,988 01/05/2021, Saat: 19:22
  Malzeme Tedariği Yüzünden Geleneksel Tıraşa Ara Vermek Zorunda Kaldım esatakgul 30 9,410 17/09/2020, Saat: 23:55
Son Yorum: shopol21
  Yakın Çevreye Geleneksel Tıraşı Anlatma Sorunsalı Ferat 37 14,180 29/06/2020, Saat: 02:30
Son Yorum: Naci Erdem

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: