Anket Başlığı: Yılbaşı hediye organizasyonuna katılmak ister misiniz?
Bu ankette oy kullanma yetkiniz yok.
Elbette isterim!
61.90%
13 61.90%
Ne yazıkki bu yıl katılamam.
38.10%
8 38.10%
Katılımcı sayısı: 21 100%
* Siz bu anket için oy kullanmışsınız. [Anket Sonuçlarını Göster]

Yılbaşı Hediye Organizasyonu
(11/12/2014, Saat: 15:33)mornetto Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Velespit üstünde tıraş en büyük fentezim Big Grin

Hatta usturayla olursa daha da heyecanlı olur Big Grin
https://instagram.com/buyukkotukurt/
(11/12/2014, Saat: 15:44)cihankeskin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hatta usturayla olursa daha da heyecanlı olur Big Grin

Ustura tabi canım, kartuşla bungee jumping yaparken bile tıraş olurum Big Grin
(11/12/2014, Saat: 15:27)cihankeskin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Dediğinizi anlıyorum. Arkadaşların da 1-2 TL lik hediyeler almayacaklarını düşünüyorum. Hem adı üzerinde hediye bu. Burada önemli olan birbirimize ufak sürprizler yapmamız. Üst limit belirlerken alt limit belirlememe nedenimiz de bu. İsteyen herkes gelir düzeyinden bağımsız olarak katılabilsin. Tabi kişisel olarak benim tavsiye edebileceğim değer 30-40 TL civarıdır. Yine de bu sadece bir tavsiye.

Dediğiniz uygulamayı önümüzdeki aylarda yapabiliriz. Yabancı forumlarda olduğu gibi aylık hediye organizasyonları yapabiliriz. Bir havuz oluşturup burada biriken para ile bir veya bir kaç kişiye hediye alınabilir. Ama şu anki organizasyon bir yılbaşı organizasyonu. Olaya belki de biraz noel ruhu katmak lazım yabancılarda olduğu gibi. Şuan benim tek istediğim bilmediğim birisinden alacağım bir hediye. Hediyenin ne olduğundan çok manevi değerini önemsiyorum. Umarım ben de kendimi anlatabilmişimdir.

Ama çekilişe katılan arkadaşlar isterlerse hala bir alt limit belirleyebiliriz.

Anladım,o zaman herkes şimdiden hediyelerini güle güle kullansın diyim.Bahsettiğim tarzda bir şey düşünülürse ileride belki ben de katılmak isterim.
(11/12/2014, Saat: 15:08)inceptum Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ben birisine 40 liralık aftershave alıp gönderince,bana 1.5 liralık 2 tane arko stick gelirse bu beni pek sevindiren bir hediye olmaz açıkçası.

Benim paylaştığım arko stick fotoğrafı böyle bir algının oluşmasına hizmet ettiyse başlığı açan arkadaştan özür dilerim.. Smile

Hediyenin büyüğü küçüğü olmaz arkadaşlar. Olayı maddileştirirsek meselenin ruhu kaçar, bir anlamı kalmaz. Tamam, her şeyde olduğu gibi hediyeleşmede de mütekabiliyet önemlidir ancak burada daha önemli olan şey, forum içinde böyle bir organizasyonun düşünümüş olması; hiç karşılaşmadığınız ve gerçekte tanımadığınız birine ortak ilgileriniz üzerinden karşılıklı hediye sunmanız. Burada hediye sunmanın kendisi hediyeyi sunan için bir hediye gibi düşünülürse gelecek hediyelerin muhtevası önemini hızlıca kaybeder düşüncesindeyim..
Yakın tıraş gibisi yoktur..
(11/12/2014, Saat: 16:17)asymptote Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Benim paylaştığım arko stick fotoğrafı böyle bir algının oluşmasına hizmet ettiyse başlığı açan arkadaştan özür dilerim.. Smile

Hediyenin büyüğü küçüğü olmaz arkadaşlar. Olayı maddileştirirsek meselenin ruhu kaçar, bir anlamı kalmaz. Tamam, her şeyde olduğu gibi hediyeleşmede de mütekabiliyet önemlidir ancak burada daha önemli olan şey, forum içinde böyle bir organizasyonun düşünümüş olması; hiç karşılaşmadığınız ve gerçekte tanımadığınız birine ortak ilgileriniz üzerinden karşılıklı hediye sunmanız. Burada hediye sunmanın kendisi hediyeyi sunan için bir hediye gibi düşünülürse gelecek hediyelerin muhtevası önemini hızlıca kaybeder düşüncesindeyim..

Değerinden ziyade her yerde bulunan ürünlerden değil de farklı sample sabundur, jilettir, makinedir bunlarla gönül almak önemli,

Ben asymptote üstadıma kapının üzerine asılan çoraplardan alcam mesela Tongue
(11/12/2014, Saat: 16:17)asymptote Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Benim paylaştığım arko stick fotoğrafı böyle bir algının oluşmasına hizmet ettiyse başlığı açan arkadaştan özür dilerim.. Smile

Bravo üstat size kesinlikle katılıyorum. Sleepy
Bu arada hediye olarak birisini arko sabuna boğmak da bence çok cazip bir hediye. Bütün modifikasyonları yapıp deneme şansı olur kişinin bir anda Smile
https://instagram.com/buyukkotukurt/
En büyük hediye de kargo şirketlerine verilmiş olacak gibi.Smile
Herkese bol hediye alıp vermiş olma mutluluğu diliyorum.Smile

Ağzına sağlık dostum.
Hiç bir şey ummuyorum,
hiç bir şeyden korkmuyorum,
özgürüm..
Zorba
Doğru hediyenin küçüğü büyüğü olmaz. Mesela Onur98' in bana hediye ettiği Blueness sabun beni çok sevindirmişti veya diğer alışverişlerimde eklenen ufak tefek jilet vs.. çok hoşuma gidiyor. Çünkü ortada bir beklenti yok.

Lakin bu argüman bu tip organizasyonlarda geçerli değil. Ortada bir beklenti, organize edilmiş bir faaliyet var. Böyle bir ogranizasyonda Arko çubuk hediye etmek dalga geçmek, cinlik yapmak gibi olur. O cinliği de herkes yaparsa (yapacağından değil de laf işte) herkesin elinde bir kutu Arko olur tertemiz.

Kargo fiyatları belli, 10 Lira kargo ücreti vererek tutup 1-2 Liralık "hediye" yollamak filan olacak işler değil. Gerçekçi olalım.

Herkes kendi muhasebesini yapacaktır tahminimce.

Ülkemizde tıraş ürünleri çeşitliliği ortada, organizasyon bence sadece tıraş ürünleri ile sınırlandırılmasa iyiydi.
Haydi hayırlı tıraşlar...
mancho üstadın çember fıkrasını görüyorum ve Temel'in organize olalım fıkrasını hatırlıyorum. Heyecanı da burda bu işinWink

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  beyfendi.org TERRE tıraş sabunu hediye ediyor. sohayli 0 1,808 16/09/2021, Saat: 14:49
Son Yorum: sohayli
  OSS-MAN 2 Sabun 1 Havlu hediye Kampanyası Creator 5 3,198 09/06/2021, Saat: 21:57
Son Yorum: Creator
  Badger and Blade de hediye çekiliş fırsatı habaz 5 2,635 19/03/2021, Saat: 01:18
Son Yorum: ahbap
Star 7. Geleneksel Geltir Yılbaşı Hediye Organizasyonu (2020-2021) onurcakmak 61 19,558 01/01/2021, Saat: 20:27
Son Yorum: forevermore07
  Yılbaşı Hediye Organizasyonu 6 (2019-2020) ckeskin 190 67,724 06/01/2020, Saat: 00:20
Son Yorum: dikdik_s
  Yılbaşı Hediye Organizasyonu 5 (2018-2019) ckeskin 276 86,116 05/01/2019, Saat: 22:40
Son Yorum: ismailinbiri
  Yılbaşı Hediye Organizasyonu 4 (2017-2018) ckeskin 119 42,909 03/01/2018, Saat: 10:32
Son Yorum: pundoe
Star 2018 Havlu Organizasyonu - 2 - Güncel pilotic 184 52,219 02/01/2018, Saat: 10:49
Son Yorum: mertk
  2018 Havlu Organizasyonu pilotic 24 11,275 28/11/2017, Saat: 11:12
Son Yorum: rating
Lightbulb Havlu Organizasyonu. dikdik_s 242 73,667 23/11/2017, Saat: 00:23
Son Yorum: pilotic

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: