GF Trumper's Violet tıraş kremi
Merhaba,

Daha önce bahsedilmemiş bir ürün olduğu için eggman'in önerisi üzerine inceleme yazmayı düşündüm. İlk denemem, bakalım nasıl olacak.

Kutusu TOBS kutularını andırıyor, plastik bir kutu, fontlardan köklü bir firmanın ürününü kullandığınızı anlıyorsunuz. Kapağı kaldırdığımızda ilk dikkat çeken müthiş rengi, şahane bir mor, leylak rengine yakın. Köpük rengi de mora çalan bir renk, açık mor diyebiliriz.

3kvdh.jpg

Kokusu, diğer kremlerde de olduğu gibi kutuda yoğun, köpükte daha hafif. Bana fahrenheit ı anımsattı. Hoş bir menekşe kokusu geliyor. Bu kremin en başarılı kısmı bence köpüğü, yoğun, kabarcıksız, kolay kurumayan bir köpük elde ediliyor. Fırça olarak domuz kılı, porsuk ve sentetik fırçaların hepsiyle denedim, belirgin bir fark olduğunu düşünmüyorum. Yüzünüzde kurumuyor, kayganlık sağlaması ortalamanın üstünde. Tıraş sonrası da benim cildimi kurutmadı, yeteri kadar nemlendirici özelliği olduğunu düşünüyorum. Çok az miktarda kremden (büyük bir fındık tanesi kadar) rahat rahat 3 perde çıkarıyorum. Kremlerin tümünde yüzüme uygulayıp köpürtüyorum, tasta da köpürtülebilir ama bence gerek yok; belki keyif için yapılabilir. amazon.co.uk' den aldım.

Özetle ben GFT Violet'in zayıf bir yönünü görmedim, hepinize öneririm. Umarım incelememi faydalı bulursunuz.

Saygı ve sevgiler..
rengı cok hoşmus Big Grin
staggerlee çok teşekkürler kırmadın isteğimi,güzelde bir inceleme olmuş.

Bende hiç böyle bir renk beklemiyordum açıkçası.Böyle böyle alıp denenecek bir sürü ürün çıkıyor Smile

eline sağlık staggerlee...

güzel inceleme olmuş, eskiden Gibbs nemlendirici ile tıraş olduktan sonra, hatırlıyorum, disko v.s. ışıklandırmalı ortamlarda gece yüzüm fosforlu gibi parlardı Big Grin o zaman gece tıraş olurduk, ortamlara akmadan önce ... icindeki bir madde yüzünden sanırım ama hangisi yapardı bilemiyorum .. bilmem burdakilerden birine hiç olmuş mudur..

çok canlı rengi bana onu hatırlattı Smile
hafif, meyvemsi, çiçekli kokuları daha hoşuma giden biri olarak sanırım bana uygun bir ürün ...

iki yüz ...
Bendede var Violetin kremi. Rengi gercektende cok hos.

Trumper bence tras kremlerinin icinde en iyi olanlardan birtanesi. ToOBS bu kremlere benziyor ama ayni kalitede degildir. Aradaki ücret farki da göz ardi edilmemelidir.

Trumperin "Eucris" adli tras sabununu da tavsiye ederim. Yeni olarak kremi de cikti. Sabunu biraz nazli cirpiliniyor ama kokusu fevkalade. Kreminde köpük derdi olmuyormus. Evdeki sabun bitince kesin denemem gerek.

Inceleme icin tsk ederim
(16/03/2012, Saat: 18:21)ErolBöğrek Adlı Kullanıcıdan Alıntı: eline sağlık staggerlee...

güzel inceleme olmuş, eskiden Gibbs nemlendirici ile tıraş olduktan sonra, hatırlıyorum, disko v.s. ışıklandırmalı ortamlarda gece yüzüm fosforlu gibi parlardı Big Grin o zaman gece tıraş olurduk, ortamlara akmadan önce ... icindeki bir madde yüzünden sanırım ama hangisi yapardı bilemiyorum .. bilmem burdakilerden birine hiç olmuş mudur..

çok canlı rengi bana onu hatırlattı Smile
hafif, meyvemsi, çiçekli kokuları daha hoşuma giden biri olarak sanırım bana uygun bir ürün ...

Allah Allah, enteresanmış Gibbs fosforlu!

(16/03/2012, Saat: 16:58)eggman Adlı Kullanıcıdan Alıntı: staggerlee çok teşekkürler kırmadın isteğimi,güzelde bir inceleme olmuş.

Bende hiç böyle bir renk beklemiyordum açıkçası.Böyle böyle alıp denenecek bir sürü ürün çıkıyor Smile

Rica ederim. Gerçekten denemek lazım, biraz tuzlu ama tıraş keyfi için paraya kıyıyoruz, napalım!
(16/03/2012, Saat: 18:56)Solingener Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bendede var Violetin kremi. Rengi gercektende cok hos.

Trumper bence tras kremlerinin icinde en iyi olanlardan birtanesi. ToOBS bu kremlere benziyor ama ayni kalitede degildir. Aradaki ücret farki da göz ardi edilmemelidir.

Trumperin "Eucris" adli tras sabununu da tavsiye ederim. Yeni olarak kremi de cikti. Sabunu biraz nazli cirpiliniyor ama kokusu fevkalade. Kreminde köpük derdi olmuyormus. Evdeki sabun bitince kesin denemem gerek.

Inceleme icin tsk ederim

Rica ederim. Benim denediklerim arasında da en iyilerden. TOBS' la kafa kafaya gidiyor bence, daha ucuz ama performans olarak altta kalmaz. Katılıyorum; GFT' ın kokusu, kıvamı ve verdiği his daha kaliteli, ama neden öyle derseniz açıklayama!

Eucris i merak ediyorum, kokusu nasıl, neye benziyor?
(16/03/2012, Saat: 19:37)staggerlee Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Rica ederim. Benim denediklerim arasında da en iyilerden. TOBS' la kafa kafaya gidiyor bence, daha ucuz ama performans olarak altta kalmaz. Katılıyorum; GFT' ın kokusu, kıvamı ve verdiği his daha kaliteli, ama neden öyle derseniz açıklayama!

Köpük kalitesi dediginiz gibi bire bir sayilir. Trumperin tirasdan sonra verdigi rahatliligi ToOBS dan alamiyorum. Cildim daha bakimli duruyor. Ama kesinlikle ToOBS kremlerini kötülemem. Trumper 10 üzerinden 9 aliyorsa ToOBS 8 alir. Dedigimi gibi fiyatta büyük farklar var. Onlari da inceledikden sonra ToOBS daha cazip geliyor. ToOBS un kokulari daha natürel olabilirdi. ToOBSun en sevdigim ve hic bir sabunda degisemicegim sabunu "sandalwood". AS inle birlikde cok özel.

Eucrisin kokusu cok farkli. Söyle böyle diyipde anlatilmiyor. Kokusu genelde cok klassik denilir. "Barbers Shop Scent" diye gecer bazi yerlerde.
Hafif odunsu ve biraz da aci diyebilirim. Tabiiki bu tanim benim burnuma göre. Tanimlarda cok dikkat etmek gerekir. Herkez farkli koku alir.
Eucrisin sabunu baya bi kuru ve dedigim gibi köpük nazli olusur ve köpügün kendisi de biraz kuruya kacar. Ben kokusunu sevdigim icin idare ediyorum. Yine cok iyi kalitede köpük veriyor. Sanirim su sertligininde büyük bir payi var. Bir arkadasda köpük nerdeyse hic olusmuyor. Su gibi akiyor yada kup kuru bir tabaka olusuyor.

Sanirim Trumperin icinde Eucris ve Violet en güzeli. Benim cok hosuma gidiyorlar. GFT kullandim. Nerdeyse bire bir Kolonya kokusu var icinde. Pek hosuma gitmedi. Kolonya cakmasi Big Grin
Coconut Oilün kokusu cok ama cok güzel ne yazikki cok hafif kokusu var. Fazla oranda kokusu olsaydi kesin birinci numaraya gecerdi.
Lime limon olan kremlerde en güzellerinden birisi ama ben Castles Forbes Lime ini daha cok begeniyorum.

Artik cesit secenekleri oldugundan biraz simariyoruz. Hastalik olustu bende. Umarim ilerdeki zamanlarda bu hastalik pacayi birakir. Dolduracak yerim kalmadi..
(16/03/2012, Saat: 19:49)Solingener Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(16/03/2012, Saat: 19:37)staggerlee Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Rica ederim. Benim denediklerim arasında da en iyilerden. TOBS' la kafa kafaya gidiyor bence, daha ucuz ama performans olarak altta kalmaz. Katılıyorum; GFT' ın kokusu, kıvamı ve verdiği his daha kaliteli, ama neden öyle derseniz açıklayama!

Köpük kalitesi dediginiz gibi bire bir sayilir. Trumperin tirasdan sonra verdigi rahatliligi ToOBS dan alamiyorum. Cildim daha bakimli duruyor. Ama kesinlikle ToOBS kremlerini kötülemem. Trumper 10 üzerinden 9 aliyorsa ToOBS 8 alir. Dedigimi gibi fiyatta büyük farklar var. Onlari da inceledikden sonra ToOBS daha cazip geliyor. ToOBS un kokulari daha natürel olabilirdi. ToOBSun en sevdigim ve hic bir sabunda degisemicegim sabunu "sandalwood". AS inle birlikde cok özel.

Eucrisin kokusu cok farkli. Söyle böyle diyipde anlatilmiyor. Kokusu genelde cok klassik denilir. "Barbers Shop Scent" diye gecer bazi yerlerde.
Hafif odunsu ve biraz da aci diyebilirim. Tabiiki bu tanim benim burnuma göre. Tanimlarda cok dikkat etmek gerekir. Herkez farkli koku alir.
Eucrisin sabunu baya bi kuru ve dedigim gibi köpük nazli olusur ve köpügün kendisi de biraz kuruya kacar. Ben kokusunu sevdigim icin idare ediyorum. Yine cok iyi kalitede köpük veriyor. Sanirim su sertligininde büyük bir payi var. Bir arkadasda köpük nerdeyse hic olusmuyor. Su gibi akiyor yada kup kuru bir tabaka olusuyor.

Sanirim Trumperin icinde Eucris ve Violet en güzeli. Benim cok hosuma gidiyorlar. GFT kullandim. Nerdeyse bire bir Kolonya kokusu var icinde. Pek hosuma gitmedi. Kolonya cakmasi Big Grin
Coconut Oilün kokusu cok ama cok güzel ne yazikki cok hafif kokusu var. Fazla oranda kokusu olsaydi kesin birinci numaraya gecerdi.
Lime limon olan kremlerde en güzellerinden birisi ama ben Castles Forbes Lime ini daha cok begeniyorum.

Artik cesit secenekleri oldugundan biraz simariyoruz. Hastalik olustu bende. Umarim ilerdeki zamanlarda bu hastalik pacayi birakir. Dolduracak yerim kalmadi..

Evet, büyük fiyat fark var neredeyse 3-4 kat.. O farka değer mi değmez mi tartışılır ama sonuçta keyif, zevk..

Eucris' i iyice merak ettim, onu da listeye aldık.. Yakında traş malzemeleri için bir dolap tahsis etmek gerekecek!

'GFT kullandim. Nerdeyse bire bir Kolonya kokusu var icinde. Pek hosuma gitmedi. Kolonya cakmasi Big Grin' Bu kısmı anlamadım, hangi Trumper's kolonya çakması? Bence de D.R. Harris Arlington sabun kaliteli bir kolonya gibi kokuyor. Ama bir çekicilik var kokusunda; neredeyse hayvansı bir koku, insanın kokladıkça koklayası geliyor.

GFT Coconut un tüpünü aldım daha deneyemedim, sırada.

Castle Forbes hiç denemedim onu da merak ediyorum. İflas ettirecek bu krem sabun sevdası bizi bu gidişle!!

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Arko Tıraş Kremleri BigHillMe 530 552,569 09/05/2023, Saat: 08:06
Son Yorum: thatwickerhat
  Proraso Tıraş Kremi Lord Sparhawk 176 199,137 24/04/2023, Saat: 04:03
Son Yorum: BAYsubjeckt
  Derby tıraş kremleri BigHillMe 156 148,444 23/04/2023, Saat: 02:14
Son Yorum: BAYsubjeckt
  The Merchant of Venice tıraş kremi alfa 0 1,011 25/02/2023, Saat: 20:42
Son Yorum: alfa
  L'Occitane Cade Tıraş Kremi mancho 33 37,077 20/12/2022, Saat: 23:12
Son Yorum: wolf737